Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie umiem się rozpisywać niczym Jakub Łopatko :P

 

Po prostu wszystko jest jakby znacznie wyraźniejsze, znacznie żywsze, mocniejsze, głośniki lepiej nadążają za muzyką, jest naprawdę bardzo przyjemnie z każdym gatunkiem muzyki. Ja się cieszę jak dziecko z tego dźwięku. Do tego muszę powiedzieć, że mimo, że to jakieś tworzywo sztuczne to jest to tworzywo sztuczne na najwyżśzym poziomie, przemiłe dla oka i w dotyku.

 

Mogę coś więcej napisać?

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Raczej nie planuję wymiany AIM SC808 na coś innego. Nie zapisalem sobie nigdzie jakie OPAMPy teraz tam mam, ale są to jakieś lepsze od standardowych. Wymiana AIMa to żeby było sensownie i moje coraz gorsze ucho ucieszyło się z różnicy to musiałbym chyba 1k dać. Wolę odłożyć na emeryturę sobie.

 

Pytanie czy mogę coś napisać było raczej w sensie czy macie jakieś pytania, na które mógłbym odpowiedzieć, czy coś ominąłem w opisie co jest istotne.

Przyznam, że fajnie, że nie można żadnej kopułki wcisnąć... I że te światełko niebieskie z przodu głośnika nie wali po oczach.

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Posłuchaj dłużej i postaraj się napisać więcej zwłaszcza różnice między 2600 a e5 ktoś może w końcu to forum to zostaw ślad dla potomnych napewno komuś pomoże w dokonaniu wyboru zwłaszcza że różnica w cenie nie jest kosmiczna.

Link to post
Share on other sites

https://goo.gl/qksk1n

Zamówiłem taki kabel... Głośniki nie mając podłączonego kabla nie wydają żadnych dźwięków. Podłączony kabel RCA -> JACK do komórki nie pierdzi. Jeśli mam podłączony kabel do AIMa (próbowałem 3 różne) to pierdzą... Zastanawiam się, czy to może być wina AIMa.... Oby kabel rozwiązał problem. 

Od razu odpowiadam, 3 metrowy kabel RCA mam na styk tak, wolę mieć zapas paru centymetrów żeby go ułożyć.

Ze zniecierpliwieniem czekam też na firmę Filtercon...

Link to post
Share on other sites

Swego czasu na 10 metrowym kablu RCA dźwięk wydawał się być lepszy niż na 3 metrowym tej samej marki.

 

Cholera. Próbowałem 3 kabli które mam podłączyć między AIMa a głośnik i przy wszystkich jest to samo - przy wyłączonej muzyce, jak nic się nie dzieje, głośniki szumią - zakłocenia również są od myszki i klawiatury - gdy sunę myszką albo wciskam klawisz na klawiaturze głośnik wydaje innej barwy oraz głośniejszy szum. Gdy monitory podłączone są RCA - JACK w komórce głośniki jest cisza jak makiem zasiał. 

 

Podobnie mam szumy na zewnętrznej karcie dźwiękowej która jest w komputerze stacjonarnym brata, ale on ma bardzo kiepski, z najtańszych podzespołów komputer to nic dziwnego...

 

Odpięcie wszystkiego co mam co jest na USB nic nie daje.

Zasilacz to XFX XTR 550W więc myślę że to porządny zasilacz i nie ma szumów z niego...

 

Na słuchawkach nie dzieje się nic takiego...

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Próbowałem to już wcześniej znaleźć i nie umiem. Płyta H81-M.

 

 

Naprawdę nie mam pomysłu co jeszcze można zrobić. Zobaczymy jak przyjdzie moja czwarta para kabli.


Zrobiłem na odwrót: podpiąłem komputer do gniazdka bez uziemienia a głośniki do gniazdka z uziemieniem. Chyba nie szumi.

 

Dziękuję bleck :) 

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...