Skocz do zawartości

Najlepsza karta pod fx-6100


Recommended Posts

Moja obecna karta padła dlatego muszę kupic nowa.. Chciałbym kupić najlepsza możliwa kartę pod mój procesor, czyli bez ograniczania karty przez procesor.

Mam 8 GB RAM 1333

Zasilacz 500W LPK12-30

Płyta Asus M5A78L-M LX3

Dodam że komputer używany głównie do gier

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Koczak
Link to post
Share on other sites

Zmien zasilacz bo to bomba a co do gpu to wg mnie gtx 1050/ 1050ti juz na wyrost ale ze wzgledu na 4gb vram mozna brac go pod uwage. Podaj budzet, napisz czy uzywki tez moga byc, jaki masz monitor to ulatwi mocna sprawe i nie bedzie wtopy.

Link to post
Share on other sites

nie wiadomo czy 1080 za 2 lata będzie opłacalny i warty uwagi także lepiej nie planować na zapas

 

jeśli chodzi o kartę, GTX 1050Ti to rzeczywiście max do tego procesora i powiem nawet że lekko na wyrost ponieważ znajdą się takie gry w których procesor ograniczy kartę, ale ogólnie duet będzie dobrze pracował, możesz np wziąć taniego Zotaca z jednym wentylatorem i uzyskać 5 lat gwarancji

 

a zasilacz, no cóż, Twoja sprawa co trzymasz w kompie, ale po prostu nie zdziw się kiedy wstawisz sobie nową kartę, zasilacz strzeli, spali kartę oraz pół komputera i będą problemy z gwarancją

 


za ~50zł można mieć używkę Chiefteca 450W, stary ale dobry zasilacz, lecz Twój wybór

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi po prostu o to że chce za 2 lata kupić nowy komputer, a w ten nie zamierzam inwestować oprócz karty. Jak starczy funduszy to kupię ten zasilacz. Tylko z drugiej strony nie wiem czy sobie poradzę z tym przepinaniem kabli itp.

Czyli mówicie że 1050 ti będzie dobra? Ile będę mieć okolo FPS w pubg?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie ma co kombinować i kupić markowy zasilacz, bo ten co masz jest bombą, a niech wie że w razie czego żaden serwis nie uzna gwarancji karty graficznej która uległa uszkodzeniu przez wadliwy zasilacz, co gorsza taki "produkt zasilaczopodobny" może uwalić nie tylko nową kartę graficzną ale i inne podzespoły, które może będą stare używki ale jednak można było by odsprzedać i zasilić budżet do przyszłego upgrade platformy.

Link to post
Share on other sites

Z wymianą  to nic strasznego najważniejsze to odłączyć zasilanie  wyciągając wtyczkę z gniazda zasilania, rozładować kondensatory poprzez naciśniecie guzika włączającego komputer, a potem  kładziesz komputer na boku i wyciągasz jedną z wtyczek, wystarczy zwrócić uwagę z której strony jest "krokodylek" zapięcia ( kable zasilające płytę główną i kartę graficzną), wtyczka zasilająca kartę graficzną jest podzielona na 6 pin w jednej kostce i dodatkowe 2 piny, w przypadku zasilania dysku i napędu  DVD  wystarczy spojrzeć jak pasuje, po prostu odwrotnie bez użycia młotka wsadzić się nie da.

Gdy pozamieniasz kable na miejsca z kablami z starego zasilacza, odkręcasz z obudowy stary zasilacz i wkładasz na jego miejcie nowy i przykręcasz do obudowy.

Link to post
Share on other sites

1050ti której zdjęcie zamieściłeś to MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC która wg informacji z xkom ma 215mm, więc jeżeli obecna karta nie ma luzu to nie wejdzie. Skoro nie masz miejsca to zawsze zostaje wersja mini jak ten zotac - https://www.x-kom.pl/p/361684-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-4gb-gddr5.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click jeszcze mniejsza niż twoja obecna.

Link to post
Share on other sites

I do tego zotac mini na pewno wejdzie do obudowy, a widzę, że jakieś problemy z ogarnianiem przestrzeni występują. Najpierw były wątpliwości autora wątku czy coś wejdzie, bo obecna karta ma 17cm, a teraz nagle karta która ma 21,5cm okazuje się malutka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...