Skocz do zawartości

Jak obecnie wygląda Rainbow Six?


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się czy nie zaopatrzyć się w R6, i szukam info jak wygląda sprawa z ilością graczy, czy ta gra już nie umiera i szkoda brać? I jak jeszcze z oszustami? I jeszcze jaką "wersje" kupić, year 2 pass o co z tym wgl chodzi?

Link to post
Share on other sites

Gracze są. Czy tyle samo, co rok temu - ciężko powiedzieć, ale nie ma problemu ze znalezieniem meczu, chyba, że masz bardzo ściśle określone parametry rozgrywki (na przykład tylko jedną mapę włączoną), grasz ranka ze znajomymi z dużym rozstrzałem leveli i jest środek nocy. Albo matchmaking postanawia zderpić i tylko udawać, że szuka gry (wtedy pomaga rozwalenie lobby i wystartowanie od nowa.

 

Gra raczej szybko nie umrze, bo ma dość spore i aktywne community i Ubi stara się udawać, że coś robią (głownie pozwalając devom robić swoją robotę bez wciskania zbyt dużej ilości marketingowego bullshitu, o dziwo). Chyba, że Ubisoft odwali jakiegoś grubszego faila.

 

Czy warto? Przy obecnych cenach (na Steam gra jest za jakieś trzy dyszki za Starter Edition, 80zł za wersję regularną) - powiedziałabym, że raczej tak. Zwłaszcza jeżeli masz znajomych, którzy grają, albo nie masz problemu z kręceniem sobie ekipy z ludzi spotykancych w grze - R6 jest mocno oparte na kooperacji i strategii i nawet jak jesteś najlepszy mechanicznie w FPSy, to sam nie ugrasz, jak się nie będziesz koordynował z drużyną.

 

Nie jest to jakaś zmieniająca świat gierka, ale na obecnym rynku można trafić gorzej. Mikropłatności są wszędzie, ale nie są super agresywne (mniej więcej ten poziom, co CSGO). Jak masz ciągoty do zawartości kosmetycznej, to będziesz płacił, cała reszta - bronie, operatorzy - idzie dość równo z naturalnym postępem gry, mniej więcej tak szybko uczysz się nowych operatorów, jak możesz ich odblokowywać, przynajmniej na początku, potem masz już sporą bazę i grind nie jest taki uciążliwy, zwłaszcza, jak robisz dzienne challenge.

 

Co do season passów (year 1, year 2) - pozwalają one na natychmiastowe odblokowanie dodatkowych operatorów, wychodzących w ramach pakietów dodatków/map w trakcie danego roku. Da się ich odblokować grając normalnie, ale kosztują sporo grindu. Z drugiej strony jak nie wiesz, czy gra ci siądzie, to nie ma sensu wydawać hajsów, a passa można kupić później solo. Z trzeciej strony - nowsi operatorzy na starcie są mocno OP, żeby zachęcić ludzi do kupna (potem dostają nerfy), więc to wnosi trochę aury pay to win.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...