Skocz do zawartości

Platinum 550W vs Gold 650W, GTX 980


Recommended Posts

Budżet: ~400 PLN
Procesor: AMD Phenom II X4 945 (95W) - za jakiś czas Ryzen 5 1600X (95W)
Karta Graficzna: GTX 980 Gigabyte Gaming G1 4GB (~190W)

Pamięć: 2x2GB + 2x4GB DDR3

Dyski: 1xSSD, 2xHDD
Czy podkręcasz (CPU i GPU): NIE, ale możliwy delikatny OC GPU po wymianie procka
Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): NIE
Specjalne wymagania: CISZA
Własna propozycja: Seasonic FOCUS PLUS Gold 650W lub Seasonic FOCUS PLUS Platinum 550W?

 

Który PSU z propozycji byście wybrali i dlaczego?

Edytowane przez ph88o
Link to post
Share on other sites

Ja bym poszukał modelu z chłodzeniem półaktywnym. Cichy zasilacz z Goldem, to nie jest większy problem. Ja bym się zatrzymał na zasilaczu z 80+ Gold. Jeśli nie chcesz mieć dwu albo więcej kart graficznych, wystarczy 500W. Oba te zasilacze spełniają wymagania, wybrałbym tańszy. Do tego zaproponowałbym XTX Black 550W, też robiony przez Seasonica, oraz Corsaira TX550M.

Link to post
Share on other sites

rm550x 388zł 275W trybu pasywnego, pierwsza klasa zasilaczy, świetne tłumienie i regulacja, full modular, 10 lat gwarancji 
Lub mocniejszą wersję rm650x 429zł 325W trybu pasywnego
 

 

Seasonic FOCUS PLUS Gold 650W lub Seasonic FOCUS PLUS Platinum 550W?

Z tych dwóch Gold 650W lepszy.
Seasonic FOCUS PLUS Gold 650W ma 200-325W trybu pasywnego zależnie od temperatury, świetna regulacja,  full modular, 10 lat gwarancji

 

Do tego zaproponowałbym XTX Black 550W, też robiony przez Seasonica, oraz Corsaira TX550M.

czemu ? czemu byś je polecił ? 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście robiłem review tego co można sensownego kupić już wcześniej i ostatecznie wybrałem te dwa zasilacze Seasonic.

 

Corsaira RM550x brałem też pod uwagę, ale zdażają się w tym modelu piszczące cewki i chyba jednak większa awaryjność od Seasonica - tak wynika z mojej analizy opinii użytkowników.

Co do XTX Black Edition 550W, to zdaje się, że on jest oparty na Seasonicu z serii G - a to chyba starsze modele od Focusów.

 

Chyba zdecyduję się jednak na Seasonica Focus Plus Gold 650W (399zł, a więc tańszy od 550W Platinum). Dzięki @kokosnh.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...