Skocz do zawartości

Następca Lumii 950 za około 2500 zł


Recommended Posts

Przymierzam się do wymiany mojej Lumii 950 na coś nowego. Mam kilka opcji na oku i nie mogę się zdecydować:

 

- Samsung S8

- HTC U11

- iPhone 7

- One Plus 5T

- LG G6

- Google Pixel (pierwsza generacja)

 

Może napiszę coś o swoich preferencjach.

 

Telefon ma mi służyć przez kilka dobrych lat. Zależy mi w szczególności na długim wsparciu producenta dla softu. Jeśli chodzi o Androida to miałem wcześniej Nexusa 5 więc jak się pewnie domyślacie smarfon musi działać wybitnie płynnie bez żadnych zacinek. Jako że moja Lumka ma niesamowitej jakości aparat tego też spodziewam się po nowej zabawce.

 

Co do iPhona nigdy nie miałem do czynienia z urządzeniami od Apple ale słyszałem że główny problem z Androidem to to że po kilku miesiącach trzeba resetować telefon bo zaczyna działać zdecydowanie wolniej. Nie wiem ile w tym prawdy.

 

Podsumowując, od telefonu oczekuję:

 

- Bardzo dobrej jakości zdjęć

- Najlepszej płynności działania

- Bardzo dobrego ekranu (AMOLED mnie już przyzwyczaił)

- Długiego wsparcia dla softu (nie chcę sie obudzić za trzy lata i zmieniać telefonu tylko dla tego że np. Facebook już na tą wersję nie działa

- Bardzo dobrej jakości głośników i dźwięku na słuchawkach

- Fajnie żeby było coś w stylu Glance Screen

- Dioda Powiadomień (niby wymysł ale niesamowicie usprawnia pracę z urządzeniem)

- Jakości wykonania

Link to post
Share on other sites

iPhone 7, dlaczego nie S8?

1. Wsparcie softu - SGS niedługo to wsparcie straci. Tak jest ze wszystkimi telefonami Samsunga, Huawei. O innych producentach nie będę się wypowiadał ale chyba jest podobnie - po premierze długowieczność otrzyma kilka poprawek plus ewentualnie jak dobrze pójdzie to nowsza wersje Androida i na tym się kończy. Za dwa lata żadnej aktualizacji mieć nie będziesz.

2. Jakość głośników - tutaj pomiędzy iPhone z głośnikami stereo a monofonicznym S8 jest przepaść. W końcu na iPhonie można oglądać filmy, bo dźwięk jest ok. S8? Jeden głośnik wiadomo jak brzmi.

3. Jakość wykonania - jak Samsung w S8 mógł popełnić taki błąd w postaci grzechoczacych przycisków bocznych. To po pierwsze - po drugie ekran. Jeśli chcesz dłużej korzystać z telefonu to odpuść sobie ten telefon z powodu właśnie ekranu - wypala się. Ponadto możesz trafić ekran z różowym zabarwieniem - Samsung nie wymieni Ci tego telefonu na wolny od wad. Ekran ma bardzo dobrej jakości, ale co z tego jak można wpakować się na minę i zamiast zimnej nawet bieli mieć różowa poświatę?

4. Utrata na wartości - żaden z powyższych ani innych Androidów nie trzyma tak ceny jak iPhone. Nawet za trzy lata Twój iPhone będzie coś warty na rynku wtórnym. Podejrzewam, że za jego równowartość będziesz mógł sobie kupić nowego S8 po trzech latach użytkowania iPhone ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...