Skocz do zawartości

Modernizacja 2500 zł max


Recommended Posts

Cześć

Wczoraj padł mi karta graficzna (GTX 770) wiec muszę kupić nowa, mam dylemat co robić modernizować swojego obecnego zestaw, czy to opłacalne?

Procesor Intel CORE i5-4460, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80646I54460)
Płyta główna ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN - (B85 PRO4)
Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
Obudowa Zalman Z3 (Z3czarny)
Dysk SSD Toshiba Q Series PRO 128GB SATA3 (HDTS312EZSTA)
HDD SAMSUNG HD204UI 2TB
HDD TOSHIBA MK7559GSM  750GB
HDD Seagate ST3320620AS 320 GB
Monitor iiyama ProLite X2377HDS-B1 23"/IPS/FHD/5ms/5mln:1ACR/HDCP/HDMI/DVI


Myślałem aby do tego zestawu dokupić MSI GTX 1060 GAMING X 6GB i ewentualnie wymienić procesor i dorzucić 8GB ramu.  Co do procesora na ten socket to kompletnie nie wiem co wrzucić, aby nie był bottleneckiem dla grafy. Czy w tej obudowie mi się to nie zagotuje ?  Nie chce się bawić w podkręcanie. Jest sens w to iść? Czy lepiej kupować cały zestaw od początku, jeśli tak to jaki zestaw kupić tak aby go za 3 lata zmodernizować? Czy na sockecie 1151 będą wychodzić kolejne generacje od procesorów intela?

Budzet na modernizjac 2500 zł

Budzet na nowy sprzęt 5000 zł (Płyta główna, CPU, GPU, RAM 16GB, obudowa) dyski i zasilacz mam :) O ile teki sprzęt byłby za 3-4 lata możliwy do modernizacji niewielkim kosztem ;)

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-8400 | Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 PRO | Płyta Główna: AsRock Z370 Killer SLI | Pamięć RAM: GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Play | Karta Graficzna: Palit GeForce GTX1080 JetStream 8GB | Obudowa: SilentiumPC Pax M70 Pure Black

5021 zł. + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa


CPU na sześciu rdzeniach, chłodzenie procesora dla lepszej kultury pracy, płyta z lepszą sekcją zasilania, szybki RAM w dualu na start 16GB, karta z wydajnym układem chłodzenia, wyciszona obudowa z piwnicą na zasilacz i okablowanie.

Link to post
Share on other sites

Póki co na Twoim miejscu zmieniłbym samą grafikę. Przyrost będzie spory i najprawdopodobniej przestaniesz myśleć o dalszej modernizacji przez jakiś czas. Nowe cepki od Intela będą pod nowe płyty główne 

 

Jaka grafe proponujesz z segmentu 1060 ? koniecznie brać te kóre maja 6GB ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...