Skocz do zawartości

Monitor do gier - QHD


Recommended Posts

Cześć,

 

zamierzam wymienić swój aktualny monitor FHD 60hz, na nowy w rozdzielczości QHD (1440p). Monitor podpięty będzie do PC służącego w 90% do grania - cały przekrój gier, regularnie LoL i Overwatch. Równolegle z monitorem będę także wymieniał kartę graficzną - prawdopodobnie GF 1070 Ti. 

 

Początkowo mocno rozważałem Asusa PG279Q ale przyznam że cena + to że nawet za taką kwotę zdarzają się wadliwe egzemplarze trochę mnie od tego pomysłu odwiodła (poza tym, nie jestem fanem takich festynowych "gamingowych" desingow). 

 

Stąd też, zacząłem się przyglądać nieco tańszym modelom. Bez g-synca, z mniejszym odświeżaniem (75hz+ zamiast 144/165), również z uwagi na to że w nowe produkcje nie będę w stanie grać na najwyższych ustawieniach mając więcej niz 100 fps.

 

Moje propozycje to : 

 

https://www.x-kom.pl/p/360218-monitor-led-27-289-philips-276e8fjab-00-srebrno-czarny.html

 

https://www.x-kom.pl/p/346834-monitor-led-27-289-aoc-q2781pq-srebrno-czarny.html

 

https://www.x-kom.pl/p/226363-monitor-led-27-289-asus-mx27aq-czarno-szary.html

Link to post
Share on other sites

1070ti do QHD to raczej bieda... 

 

W ogóle moim subiektywnym zdaniem format 16:9 to bieda straszna - polecam format 21:9. W takim LoL'u zobaczysz kolosalną różnicę, a i rozdzielczość 2560*1080 jest mniej wymagająca dla karty niż QHD.

 

Dawniej posiadałem zwykłego 1070 (aczkolwiek bardzo mocno kręconego) i ta karta nie radziła sobie ze zwykłym 21:9 (UWHD), a co dopiero z QHD... 

Link to post
Share on other sites

1070ti do QHD to raczej bieda... 

 

W ogóle moim subiektywnym zdaniem format 16:9 to bieda straszna - polecam format 21:9. W takim LoL'u zobaczysz kolosalną różnicę, a i rozdzielczość 2560*1080 jest mniej wymagająca dla karty niż QHD.

 

Dawniej posiadałem zwykłego 1070 (aczkolwiek bardzo mocno kręconego) i ta karta nie radziła sobie ze zwykłym 21:9 (UWHD), a co dopiero z QHD... 

 

Patrząc na testy to 1070 TI daje radę w QHD w najnowszych produkcjach na maksymalnych ustawieniach uciągnąć 50+ fps czyli powiedziałbym całkiem przyzwoicie. Format 21:9 nieszczególnie mnie interesuje z uwagi na jego mniejszą uniwersalność.

 

Te pozycje wskazane przeze mnie chyba mają jednak matryce 60hz wbrew temu co jest napisane na stronie sklepu :/ Ciekawą propozycją wydaje się też Samsung CHG70, jedynie ta podstawka nie szczególnie mi się podoba. 

Edytowane przez Honnou
Link to post
Share on other sites

Mam Asusa PG279Q, polecam, wadliwe sztuki chyba już nie te czasy. Kupiło też kilku moich znajomych, wszystko jest ok. I o dziwo karta 1070  ogarnia spokojnie gry w które gram bądz grałem.

Też myślalem że będzie gorzej kupując a tu miła niespodzianka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...