Skocz do zawartości

Karta do 1k PLN i5 4460


Recommended Posts

Witam, szukam karty graficznej do 1000 złotych, zastanawiałem się nad GTX 1060 3GB ale słyszałem, że 3GB pamięci czasami nie wystarcza, na 6GB mnie nie stać, chyba że dorwę gdzieś jakąś używkę. Przez myśl przechodziła mi też używana GTX 970 lub nowa 1050Ti 4GB. Pomóżcie wybrać, bo już sam nie wiem co chce.

Zastosowanie: Gry(CS:GO, PUBG)

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 630W

Reszta komputera:

Procesor: Intel i5 4460

Płyta główna: AsRock Z97 Anniversary 

Pamięć: G.Skill DDR3 2x4GB 2400Mhz

Rozdzielczość monitora : 1920x1080 + drugi monitor 1280x1024

 

Co do wymagań to myślę, że jak PUBG będzie dobrze śmigał to już dobrze. raczej na najnowsze produkcje się nie zabieram, szczególnie z tym prockiem. 

 

Link to post
Share on other sites

Niewiele jest gier dla których 3GB to zbyt mała ilość VRAM a w całej reszcie zawsze możesz dopasować jakość grafiki do 3GB. Przy tym budżecie najlepsza opcja to używana 1060 6GB ale jeśli zdecydujesz się na nową 1060 3GB to do tego procesora i full hd będzie w sam raz. To znacznie wydajniejsza opcja niż 1050ti z 4GB.

Link to post
Share on other sites

No nie żartuj sobie że 3gb pamięci V ram wystarczy do  nowych gier absolutnie nie  zapewniam cię że nie jest to tylko 10 klatek mniej  pomiędzy wersją z 6gb V ram  spadki są bardzo drastyczne  często poniżej  30 klatek na sekundę  gdzie ta sama gtx 1060 6GB V ram uzyskuje ok 60  . Moim zdaniem zakup gtxa 1060   w wersji z 3GB pamięci   jest pozbawione sensu

Link to post
Share on other sites

@@robertgr1,

Ale jakie konkretnie nowe gry są tak wymagające że na 3GB VRAM nie da się komfortowo grać ? Znowu padnie przykład Resident Evill 7 w którym wystarczy zmniejszyć "shadow quality" i gierka śmiga na 3GB ? :)

Tu większe zestawienie kilku nowych porównań 3GB vs 6GB oraz 1060 3GB vs karty z 4GB.

https://www.youtube.com/results?search_query=1060+3gb+vs+6gb&sp=EgIIBA%253D%253D

Link to post
Share on other sites

@robertgr1

Myślę, że @Fenio ma rację. Tak jak wspomniałem w najnowsze gry i tak nie będę pogrywał, a nawet jeśli to nie karta, a procesor mi na to nie pozwoli, bo powiedzmy sobie, ten 4460 z górnej półki nie jest. Wydaje mi się że 3GB wystarczy. Chętnie jeszcze wysłucham  kolejnych argumentów.

Edytowane przez HypnoSq
Link to post
Share on other sites
  • używane GTX980 na alledrogo, od 1100 zł, więc mało opłacalnie, i pewnie GW już końcówki

https://allegro.pl/kategoria/obraz-i-grafika-karty-graficzne-257236?string=GTX980&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-3-1003

 

 

  • natomiast nowe radeony RX580, najlepiej działają z mocnym CPU coś 4,0GHz+ ...modele 4GB są raczej na styk, powiedzmy do końca 2018 (wróżenie xd)

 

  • Najtańszy GTX1060 w wersji 6GB to Palit StormX za 1149 zł, i to wydaję się najbardziej sensowną opcją.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=54338

Link to post
Share on other sites

Zawsze może kupić popularnego mutanta tzw. GeForce GTX970 z pamiątkami 3,5 + 0,5 (xd)

 

ich ceny na allegro zaczynają się od 750 zł (ostatnio sprzedałem dobrą sztukę za 850 zł), karta puki co radzi sobie w grach

 

GTX970 w segmencie wydajnościowym przeważnie jest pomiędzy radeonami RX570 ~ RX580 (zależy też od gry)

 

a w przypadku GeForsów GTX970 jest wyraźnie wydajniejszy od GTX1050Ti, i trochę słabszy od GTX980/GTX1060

Link to post
Share on other sites

Ceny GTX 970 zaczynają się od około 790-800zł jeśli bierzemy pod uwagę cenę do kupna a nie do licytacji. Za tyle niestety są tylko karty z krótką gwarancją od sprzedawcy. Ceny GTX 970 z minimum 6 miesięczną gwarancją to 840zł i więcej a nowego Zotaca 1060 3GB ze sklepu można kupić za 859zł. Według mnie warto dopłacić za niższe TDP, trochę wyższą wydajność w niektórych grach a co najważniejsze pewność zakupu i pełną gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...