Skocz do zawartości

Smartphone z dobry aparatem


Recommended Posts

Witam,

od dłuższego czasu noszę się za zamiarem kupienia nowego telefonu.

Obecnie posiadam G2 mini z którego jestem bardzo zadowolony, ale mam już go 3 lata i powoli czas pomyśleć nad zmianą.

LG kupiłem za 700zł, notując bardzo duży wzrost wydajnościowy względem poprzedniego telefonu którym był Samsung Galaxy Ace, ale widzę że tym razem nie uda mi się znaleźć nic co by było dużo wydajniejsze niż obecny telefon. Dlatego kwota którą chcę przeznaczyć na zakup to ok.1000zł + jestem w stanie dołożyć 500 gdyby było mega warto.

Od razu mówię, że telefon kupuję z myślą aby używać go kolejne co najmniej 2 lata, dlatego nie chciałbym aby po roku zaczął zamulać jak to było w przypadku samsunga.
Na czym mi zależy to:

*wydajny procesor(najlepiej jakiś SD), chciałbym 8 rdzeniowy, aczkolwiek biorę też pod uwagę SD 821

*dobry aparat(strasznie ciekawi mnie opcja z 2 obiektywami)

*ze względy, że często bywam na wsi B20 wskazazne

*zadowalający czas pracy na baterii

*fajnie by było gdyby nie miał więcej niż 5 cali

*ekran nie musi mieć mega rozdzielczości, w zasadzie starczy nawet zwykłe HD(1280x720)

*odpowiednia ilość RAMu

Osobiście myślałem nad Moto G5s Plus, z tym, że ona ma 5,5 cala a ja niezbyt duże dłonie, ale osobiście nie znalazłem nic co by lepiej trafiało w moje gusta.

Myślałem nad kupnem telefonu z Chin w czarny piątek lub cybernetyczny poniedziałek, no ale motek na ali nie ma. Xiaomi zaś ma trochę kiepskie obiektywy w swoich telefonach.

Myślałem też nad Iphone SE, ale przeraża mnie sam fakt że jest on juz troche na rynku i że za rok może już nie być najwydajniejszy, a po za tym wolałbym chyba coś z Androidem.

Myślałem też nad:

LG G6 żeby zapolować na dobrą ofertę, albo poczekać jeszcze jakiś czas.

LG v20, jak wyżej

Xiaomi mi 6 - ale ten brak B20 troche boli :(

Słyszałem żeby unikać huawei. Odrzucają mnie też ich autorskie procki.

Jestem też trochę niezbyt przychylnie nastawiony pod kątem Samsungów.

To na razie tyle z tego co sobie przypominam, więc chciałby zapytać czy macie coś godnego polecenia?

Link to post
Share on other sites

iPhone SE jest na rynku około półtora roku. 5 i 5s są dłużej, a nadal sprawnie działają. SE za rok na pewni nie zwolni, jeszcze z 2-3 lata będzie otrzymywał aktualizacje.

 

Z innych wymienionych wyżej - LG G6 jeśli jesteś w stanie dołożyć, no ale te gabaryty....

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że planujesz kupić telefon przynajmniej na 2 lata, wcześniej używałeś LG, z którego jesteś zadowolony to również swój głos oddaje na LG G6(5,7') jest ciut wyższe i grubsze od P10 Lite(5,2') co oznacza, że nie jest superwielki jak standardowy 5,5 calowiec. Myślę, że jest to kwestia do przyzwyczajenia.

Warto dodać, że G6 jest względnie wytrzymałym telefonem i na 2 lata, czy więcej, jest to sensowna propozycja.

Link to post
Share on other sites

iPhone SE jest na rynku około półtora roku. 5 i 5s są dłużej, a nadal sprawnie działają. SE za rok na pewni nie zwolni, jeszcze z 2-3 lata będzie otrzymywał aktualizacje.

 

Z innych wymienionych wyżej - LG G6 jeśli jesteś w stanie dołożyć, no ale te gabaryty....

Coo? Iphone 5/5S działa sprawnie? Nie mów bzdur, ok?

Iphone SE jak mobilny rozmiar jest dla ciebie plusem śmiało możesz kupować bo działa i jeszcze tak szybko się nie wypali do tego dobry aparat. model 5/5S odpuść bo tak się składa że mam 5S i wiem co się dzieje z aktualizacji na aktualizacje jest tylko gorzej.

Z androidów mam obecnie HTC M9 i jeśli chodzi o zdjęcia też bardzo dobrze wypada lecz stabilizacja obrazu w porównaniu do takiego Iphone 6S jest mniej niż średnia, niestety.

Link to post
Share on other sites

Może używany P9? Miałem - roczny telefon, w dobrym stanie z gwarancją sprzedałem na licytacji za nieco ponad 900zł. Myślę, że za taką kwotę może być to najlepszy wybór. 

Jeśli ma być nowy, to tutaj pojawia się problem z jakością zdjęć. Są fajne i dobrze działające Xiaomi, ale tam z kolei kuleje aparat. Jest P9/P10 lite - to samo co Xiaomi, może trochę lepiej z aparatem, ale nadal to nie ta półka co P9.

Link to post
Share on other sites

A co Tobie się dzieje z piątką? 

Z 5S, o zwykłej wersji 5 nawet wole nie myśleć, a co się dzieje? No telefon po prostu zaczyna się zachowywać jak android. Ni stąd, ni zowąd potrafi wyłączyć losową aplikację, potrafi się zmulić na 2-3sec. Co aktualizację widać już około rok czasu jest tylko gorzej i gorzej.

Co prawda działa lepiej niż HTC M9 w tym stanie ale do np. Iphone 6S nie ma porównania bo na Iphonie 6S (i nowsze) jakbyś się starał i tak nie wymusisz "zamulenia" czy takich zachowań. Sam myślałem że te androidy już działają jak należy ale po ilu? nie całe 2 miesiące używania znowu szukam czegoś od Iphone, najprawdopodobniej 7. Co do samego androida nie wiem kiedy będzie on działał choć podobnie do IOS ale obecnie jest fiatem 126P przy Porsche 911 ;)

Do autora może warto poszukać Iphone 6S bo obcowania z androidem jeśli nie kupujesz jakiegoś flagowca z tego roku raczej bym nie polecał bo jak widzę jak zachowuje się mój HTC M9 (NIE prime camera) tylko normalna wersja z porządnym procesorem to szczerze odradzam ten ładnie mówiąc syf (android).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

No telefon po prostu zaczyna się zachowywać jak android.

W moim miejscu pracy jeden 5s, do którego mam jako tako dostęp nie wykazuje jakiś większych problemów....Być może dlatego, że jest używany tylko służbowo.

 

iP SE praktycznie jest tym samym co 6s, więc czego by nie kupił to będzie działać tak samo sprawnie i tak samo będzie robił dobre zdjęcia.

 

 

 

Co do samego androida nie wiem kiedy będzie on działał choć podobnie do IOS ale obecnie jest fiatem 126P przy Porsche 911

W końcu ktoś to na tym forum powiedział...... Brawo! A już zaczynałem się martwić, że ja mam jakąś obsesję na punkcie Androida i tylko mi się aplikacje potrafią wykrzaczać nawet na topowych urządzeniach. 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie sprawdziłbym P9 - dobry, podwójny aparat z trybem monochromatycznej. Na minus brak rozdzielczości 4K i optycznej stabilizacji obrazu przy nagrywaniu ( aparat jest wyposażony tylko w cyfrową, która radzi sobie zresztą dobrze). Model kupisz np. w sferisie czy bestcenie, a jeżeli nie P9 to któryś ze starszych flagowców samsunga, wyposażone były w dobrej jakości aparaty.

Link to post
Share on other sites

Hmm... wezme pod uwagę to co napisaliście, ale jestem w tak bardzo niezdecydowany i niechętny do wydawania więcej niż 1000(no bo w sumie po co) i się zastanawiam czy ten aparat rzeczywiście jest mi tak bardzo potrzebny, bo to raczej wynika z faktu, że nie lubię źle wykonanych i nie ostrych zdjęć. I obecnie rozważam zakup nowej baterii do G2 mini i wstrzymaniem się z kupnem telefonu do momentu aż ten wyzionie ducha, bo raczej na czarny piątek nic nie kupię, nie wiedząc w sumie co bym chciał

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...