Skocz do zawartości

Xbox one X czy modernizacja PC?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Powoli zastanawiam się nad kupnem nowej kosoli Xbox one X lub modernizacja PC.

Niedługo przyjdzie mi TV Sony 55XE9005 i pod niego mam zamiar podłączyć swój stary PC.

 

I teraz czy warto kupować nową kosole od Xboxa czy lepej modernizować PC?

 

PC podzespoły:

Obudowa:

Cooler master haf 912 +

 

CPU:
Intel Core i5 2500K 4,4 GHz

karta graficzna:
Gigabyte GTX 670 oc X3

dyski twarde:
Plextor M5S 128GB
WD Blue WD10EZEX 1TB

płyta główna:
ASUS P8P67 LE - Rewizja B3

pamięć RAM:
Kingston HyperX Blu 2x2GB DDR3-1600, GeIL Enhance DDR3 1750MHz CL9 (2x2)

Zasilacz:
OCZ+80 600W

 

Dodam że nigdy nie miałem kosoli i jestem przyzwyczajony do klawiadury i myszki.

W FPS nie wyobrażam sobie grać inaczej.

Ale u znajomego grałem w GTA5 na x360 i było bardzo przyjemnie i można było wygodnie usiąść z padem. :)

 

Ewentualnie budżet na modernizacje do 2000zł

Z góry dzieki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Wszystko się rozbija o gry.

 

Ja mam PS4 i nie wyobrażam sobie np aby mieć xboxa który ma niewygodnego pada wg mnie.

 

O ile w gtav gra się faktycznie ok i podepne tutaj również np tittanfall 2 to jednak nie jest to samo co na PC.

 

 

Jak grasz dużo FPS to zainwestuje w grafikę, i kup sobie PS4 jeszcze.

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Ja się długo zastanawiałem czy kupić Xbox One (jeszcze zanim była premiera Xbox S co dopiero tego nowego) - miałem wystarczającego kompa żeby wszystko działało na co najmniej średnich detalach (a większość na wysokich), kompa miałem podłączonego do monitora i kiepskiej jakości TV.

X Box chciałem kupić głównie dla gier typu Just Dance żeby się poruszać z dziewczyną. Tak jak Ty nie byłem nigdy przyzwyczajony do pada - zawsze mysz + klawiatura. W gry gram wszelakie - od strategii, przez RPG po FPSy - dosłownie wszystko.

Xbox kupiłem niecały rok temu.

I teraz moje spostrzeżenia:


1. PC jest tańszy jeżeli chodzi o granie ze względu na ciągłe promocje na steam/gog.
2. Jak chcesz w coś zagrać online to nie musisz płacić za tą możliwość (koniecznośc posiadania Xbox Live jest wk*********a - dlatego nie gram online na konsoli, przykładem niech będzie Fifa - miałem dostęp do EA access na Xbox a po miesiącu przerzuciłem się na PC bo nie mogłem grać online bez wydawania dodatkowej kasy).
3. Co oczywiste wszystko związane z internetem jest wygodniejsze na PC ze względu na klawiaturę.
4. Granie na klawiaturze i myszce dla mnie osobiście jest wygodniejsze niż na padzie - myślę że możesz mieć podobnie. Wyjątkiem są gry sportowe i wyścigi - tam pad się lepiej sprawdza. Co wszystkich moich znajomych dziwi gry typu Batman Arkham Asylum czy Assasins Creed dla mnie dużo wygodniejsze są na klawiaturze, podobnie bijatyki (w te wręcz nie umiem grać na padzie).
5. Do PC możesz praktycznie wszystko podłączyć.

I teraz z kolei najlepsze - powyżej widać że dużo bardziej cenię PC - moim zdaniem są to lepsze maszyny - tym bardziej że na Xbox nie ma żadnych interesujących mnie exclusive'ów. Granie na PC jest wygodniejsze ponieważ można grać zarówno na padzie jak i na klawiaturze wedle upodobań, nie trzeba dodatkowo płacić za granie online, wybór gier jest większy.

ALE - od kilku miesięcy więcej spędzam czasu przy Xbox. dlaczego?

1. Dużo wygodniej gra się w gry Coop - siadamy z dziewczyną, odpalamy Raymana i gramy. Na PC wiele gier robi problemy z grą local/couch coop albo nie ma dostępnej takiej funkcji (przykład - Borderlands, Diablo 3, pamiętam że sporo się natrudziłem z uruchomieniem Coop na 2 pady w Portal 2).
2. Obsługa Netflix jest wygodna na konsoli. You tube do przeglądnięcia jak się nie chce wstawać z kanapy też daje radę (ale nie jest wygodny jak się czegoś szuka).
3. Ja mam siedzącą pracę, 8h dziennie przy biurku dobija mi już kręgosłup - w domu więc siadam na kanapie z daleka od krzesła. Konsola dla takiego wypoczynku jest idealna.
4. Można kupić grę i jak się nie spodoba to ją sprzedać - na PC to już nie jest mozliwe. ostatnio tak zrobiłem z Thief - nie spodobało mi się i wymieniłem sobie w pobliskim sklepie z grami na Forze Horizon za niewielką dopłatą.

Ten punkt 3 jest dla mnie kluczowy. Gdyby nie on pewnie bym więcej grał na PC, ale jak myślę że po pracy mam dalej przy biurku siedzieć... no way. Sam sobie odpowiedz na pytanie co jest dla Ciebie istotne. Ja na szczęście jestem w pozycji gdzie mogłem sobie pozwolić na jedno i drugie - i to jest idealne rozwiązanie - obie maszyny podłączone do TV i tylko jednym przyciskiem przełączam w razie potrzeby :)

Nie oceniam Twojej konfiguracji bo się nie znam, nie wiem czy jest porównywalna z nowym X-em :)

Powyżej kolega napisał o PS4 - gdyby nie to że cały czas gram w Just Dance na Kinect - teraz też wybrałbym PS4 - więcej gier tylko na tą konsolę, a w resztę mogę grać na PC :) Tylko że PS4 chyba nie ma blue raya prawda?

Link to post
Share on other sites

Ta, PS4 nie ma napędu bluray i dlatego gry dostajesz na 5 płytach DVD  :D

 

W tym dziale jest mnóstwo odpowiedzi na pytanie ps4 czy xbox dla tych którzy taki zakup rozważają. Autor tematu rozmyśla nad XOX lub modernizacją PC to czemu wjeżdżacie mu z ps4?

 

Autorze tematu, jeśli nie zależy Ci na dynamicznej rozdzielczości 4K i bardziej cenisz sobie mysz i klawiature to według mnie powinieneś za te 2000 zł kupić grafikę, wymienić RAM i grać dalej na PC.

Link to post
Share on other sites

Wyjeżdżamy mu z PS4 bo wybiera Xboxa i nie wie na co się szykuje.

 

Co do kosztów gier. Powiedziałbym że na PS4 są śmiesznie niskie, jest tyle promo że zawsze można coś wyrwać za grosze. Ale trzeba mieć właśnie wykupiona usluge psplus. Roczny koszt nie jest duży i zwraca się z nawiązką kosztami gier.

 

Idealne rozwiązanie to oba, czyli PS4 i PC. Ale z samej konsoli to będziesz tęsknił za blaszakiem, albo zwyczajnie staniesz się kanapowcem :)

 

Ps, zwykła PS4 1TB i grafika będzie kosztowo nie wiele więcej wyglądała jak miałbyś brać one x.

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Akurat przez przypadek trafiłem na ten wątek, dorzucę moje 5 gr do tematu jako użytkownik PC/X1S i obecnie X1X. Tak jak napisałeś "nie wyobrażasz sobie gry na padzie, ale..." ale kiedy grałeś w GTA5 było ok. Nie używaj wyobraźni - spróbuj jak z GTA - naprawdę da się i można tak grać wygodnie - zwłaszcza jak ktoś powyżej napisał na kanapie w pokoju (gdzie i również możesz używać PC). Ale równie dobrze możesz też używać myszki na konsoli - sam korzystam z takiego rozwiązania (VENOM x4) - mimo to i tak często gram na padzie (kwestia przyzwyczajenia i naprawdę można wymiatać). Udowadnia to fakt że wielu PC graczy np. w Call of Duty BO3 czy IW nalegała na wydawcę aby wyłączył wspomagacze pada na PC ponieważ bardzo dużo graczy grało na PC na padzie z szybkim SMG czy shotgunem i byli cholernie skuteczni - zainteresowanych odsyłam do internetu - dodam że sam grałem w BO3 na PC i korzystałem z pada nie myszki :)

 

Zastanów się gdzie wolisz gracz i jak Ci będzie wygodnie. Do pada trzeba się przyzwyczaić. Jako użytkownik FPS od 93 roku przesiadłem się po raz pierwszy na pada w 2008 roku i było to bolesne. Obecnie skutecznie korzystam z obu urządzeń i nie widzę już problemu z graniem na padzie w FPS - szczególnie przy obecnych ułatwieniach jest to przyjemne i wygodne. Wymaga jednak treningu.

 

Kolejna ważna kwestia - na konsoli nie każda gra będzie działać w 60fps z uwagi na nadal zbyt słabe CPU (szczególnie otwarte światy) - mimo że oprawa graficzna ps4pro czy X1X obecnie jest na poziomie HIGH/ULTRA. Choć coraz więcej producentów celuje w shoterach w 60fps.

 

Jeszcze na koniec to co dodał kolega powyżej co-op to mocna strona konsoli. Wiele gier które na PC tego nie umożliwiają na konsoli mają splitscreena. Płatny abonament LIVE czy PLUS też się mimo wszystko opłaca (na X dostajesz 4-6 gier miesięcznie za to i często są tam fajne tytuły). A w szczególności różnica pomiędzy tym co jest za darmo na PC a płatne na konsolach to dostęp. Na konsoli bez problemu znajduję szybko grupy i chętnych graczy do gry, którzy nie mają problemów z używaniem mikrofonu. Ba nawet jak ostatnio przechodziłem Max Payne 3 na xboxa z ciekawości odpaliłem multi - od razu znalazłem mecz. Miesiąc temu odpaliłem Bioshock2 na xboxie - od razu znalazłem mecz i grałem. BF1943 w wersji arcade na x360 odpalone kilak miesiecy temu - od razu gralem mecz. Na PC jakoś nigdy nie miałem takeigo szczęścia - np. Bioshock2 nie udało mi się rok temu kiedy grałem rozegrać ani jednej partii multi. To moja subiektywna ocena oparta na doświadczeniu grania na obu platformach.

 

Ostatnia kwesia na koniec - cena gier. Potocznie mówi się że granie na PC jest tańsze. Nic bardziej mylnego. Doom'a czy BO3 które kupiłem na PC mam do dziś choć w to nie gram i raczej już nie zagram. Za obie gry zapłaciłem około 320zł (kupione w premiery). W przypadku zakupu na konsole zapłaciłbym za nie około 420zł. Tylko większą cześć tej kwoty mogę odzyskać sprzedając te gry. Przykładowo obecny Wolfenstein 2 który jest o około 50zł tańszy na PC. Tylko na konsoli jak go przejdziesz w 2 tygodnie możesz go sprzedać praktycznie w tej samej cenie co zakupiłeś. Jeżeli lubisz zbierać pudełka/gry to ok. Ja wolne sprzedać i kupić coś nowego i nie z uwagi na taniej-drożej czy cebularstwo. Wystarczająco dużo pudelek na PC uzbierałem na szafce przez te lata aby zbierać dalej. 

Link to post
Share on other sites

Ja teraz kupiłem uzywany xbox one z kinectem i paroma grami za kilka stówek . Specjalnie chciałem xo ze względu na kinecta . Inne gry mam na pc . Odpaliłem sobie gta v na xo i jak bym chciał pograć to pad dla mnie to jakiś kosmos , długo minie zanim się przyzwyczaję . No ale to moja pierwsza konsola w życiu .

Link to post
Share on other sites

Widzę że mamy różne porady. Może się sprecyzuje.

 

Ostatnio coraz mniej chce mi się siedzieć przy biurku, dlatego sprzedałem monitor i postanowiłem postawić na TV.

Zaczynam dochodzić do wniosku że po całym dniu wole się walnąć na kanapę bądź łóżko.

Stąd też rozważania czy zamiast inwestować w PC nie lepiej kupić konsole, tym bardziej że jak kupie konsole to na jakiś czas styknie i nie muszę się martwić o zmiane podzespołów. Ewentualnie sprzedaję starą i kupuję nową, choć wydaje mi się że przez jakieś 3 lata jeszcze obecna generacja posłuży.

Co do padów to do PC mam od xboba 360 i sobie chwale, wiec myśle że od xboxa one też by mi podpasował.

Do fpsów może bym się przestawił na Pada, lub w ostateczności jeśli jest taka możliwość podłączył bym klawiature i myszkę. Klawiature mam Microsoftu a myszke logitecha, nie wiem czy się nadadzą.

Jeśli chodzi o gry online, to narazie nie napalam się zbytnio ponieważ mam słaby net radiowy i czesto laguję. Kiedyś sporo grałem w Batt3 i 4. Teraz już prawie wcale, choć pewnie bym chciał spróbować na nowym sprzęcie. Może z czasem się to zmnieni, nie napalam się na granie online. Bardziej chciałbym w końcu, kupić, zebrać się i przejść GTA 5 :)

Jedynie zmartwiliście mnie z tym abonamentem na X, może bardziej warto kupić PS4 Pro...

X brałem pod uwagę, ponieważ ma mocniejsze bebechy.

 

Co do kupowania lepszej kart do PC to bezsens, ponieważ stary procek nie wykorzysta w pełni nowej mocniejszej karty.

Żeby zmodernizować kompa muszę wymienić, Płytę główną, procesor, ram, kartę graficzną oraz Windowsa 10 ponieważ ma 7 która nie obsługuje directx 12.

 

Postanowiłem, albo modernizacja starego PC albo konsola.

Co do kolekcji gier też trochę, mam na PC i lubię kupować gry w promocyjnych cenach, z konsolą też bym tak kombinował.

Nigdy nie kupuje zaraz gdy wyjdą, ponieważ i tak nie jestem na bierząco w tytułach, ponieważ gram od czasu do czasu.

 

Mam jeszcze pytanie, gracie na tv z jakim input lagiem?

Zamówiłem Sony 55xe9005 i obawiam się czy nie jest on zbyt duży, ma 33ms. Jak sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Zaczne od inpulag, nie przejmuj się nim. Baw się dobrze ;)

 

Zwykłej klawiatury i myszki nie podepniesz pod konsole.

 

Twój Procek ma jeszcze spory zapas mocy względem grafiki i tylko ja musiałbyś wymienic, nic więcej.

 

Wg mojej opinii, kupujesz PS4 pro za 1500 jak trafisz promo dobre i za resztę weź sobie używaną grafike.

Link to post
Share on other sites

Za playstation plus też musisz płacić abonament, więc tutaj nie różni się nic od xbox live. Ale jak nie chcesz grać po sieci to ani na xboxie ani na ps4 nie jest ci to potrzebne.

 

Co do szkiełka, mam aktualnie monitor 4K 32" ale wcześniej grałem na TV który miał około 30ms i nie było tragedii. Ogólnie przyjmuje się, że okolice 30ms nie są zbyt wielkim problemem więc nie powinieneś zbytnio tego odczuwać.

Link to post
Share on other sites

Jakby miał 60 nawet to też tego nie odczuje. Się ludzie uczepili na inpulag ;)

 

Co do psplus, ostatnio abo wzrosło bo aż 260 na rok ale te 20 zł miesięcznie nie jest wygórowana cena jak to niektórzy płaczą. Więcej zapłacę za niezdrowego fastfooda w BK.

Link to post
Share on other sites

Ponoć na tym soniaku jest możliwość  uruchomienia na PC w niestandardowej rozdziałki w FullHD 120hz, przy tym spada troche jakoś, ale spada również input lag na 17ms, co już jest bardzo dobrym wynikiem szczególnie do FPS.

 

 

Co do szkiełka, mam aktualnie monitor 4K 32" ale wcześniej grałem na TV który miał około 30ms i nie było tragedii. Ogólnie przyjmuje się, że okolice 30ms nie są zbyt wielkim problemem więc nie powinieneś zbytnio tego odczuwać.

Co masz na miałeś na myśli że nie było tragedii?

Czyli że 30 ms było już odczuwalne, w porównaniu do tv z 20ms?

Jak już gram to nie lubię jak mi sprzęt przeszkadza i zniechęcam się do grania. Tak miałem jak mi ping podskakiwał, czasem nawet do 1000  :D i zrezygnowałem z Batt multi. Jak miałem 30-40ms to spoko się grało.

 

A co do Xboxa one x a PS4, to są spore różnice jakości obrazu?

Jeśli ma to być na spory plus dla X to wolałbym pewnie w niego zainwestować.

I nie wiem czy mi pad od PS4 podpasuję skoro przyzwyczaiłem się do tego z Xboxa.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

@zoltan2

 

Ja odczuwam, jeśli ty nie to spoko, ale ja nie mógłbym normalnie grać w żadnego fps'a z takim lagiem od samego ekranu.

 

@LGV8V

 

Pisząc, że nie ma tragedii miałem na myśli to, że można grać w takich warunkach komfortowo bez odczuwalnego opóźnienia.

 

W kwestii jakości obrazu/grafiki - na YT masz mnóstwo porównań które nawet patrząc na to, że są skompresowane przez YT dadzą ci więcej rozeznania niż subiektywna opinia na forum.

 

Co do pada to kwestia przyzwyczajenia, aczkolwiek DS4 w porównaniu z padem z Xboxa to jak tania zabawka z chin. Materiały są kiepskiej jakości i ma się wrażenie, że to zaraz pęknie.

Link to post
Share on other sites

Zaczne od inpulag, nie przejmuj się nim. Baw się dobrze ;) Zwykłej klawiatury i myszki nie podepniesz pod konsole. Twój Procek ma jeszcze spory zapas mocy względem grafiki i tylko ja musiałbyś wymienic, nic więcej. Wg mojej opinii, kupujesz PS4 pro za 1500 jak trafisz promo dobre i za resztę weź sobie używaną grafike.

 

Jest  możliwość podpięcia zwykłej klawiatury i myszy , ale potrzebny jest adapter za spore pieniądze .

Link to post
Share on other sites

To może ja dorzucę swoje trzy grosze, jako osoba która grała od zawsze we wszelakie fps,rpg czy tpp na PC/laptopie, za to w wyścigi mając kiedyś ps1 i pamiętając grań turismo wolałem pada, kiedyś sobie powiedziałem kupię xboxa 1 i sprawdzę jak się gra we wszystkie gry na padzie - takie call od duty 2 grało się super na padzie, wyścigi tak samo, ale jednak do rpg dalej wolałem PC, później przyszedł moment że zachciało się xboxa 360 i tam próbowałem innych gier min assassins creed czy bitwa o środziemie 2, o ile AC na konsoli super o tyle inne gry dalej dla mnie katorga, dopiero kiedy kupiłem xboxa one postanowiłem za wszelką cenę grać we wszystko na xboxie, obecnie laptop stoi nie włączany po kilka dni a Xbox jest uruchamiany praktycznie w każdej chwili kiedy mam czas :) obecnie nie wyobrażam sobie sie kisić na krześle przed biurkiem względem tego jak się gra na xboxie, co do cen gier na PC gry są już bardzo drogie dodatkowo takiej gry nie sprzedasz, na xboxa owszem, gdybym ja miał tv 4k od razu brałbym xox natomiast mając zwykłe FHD kupiłem teraz xos zamieniając mojego brzydkiego fata... gra na konsoli jest dużo przyjemniejsza, co do ps4 owszem mają dużo exów ale jeśli szukasz mocnych doznań graficznych polecam xox

Link to post
Share on other sites

Wytłumacz mi prostemu człowiekowi, jaka to różnica . Skoro nawet pada od xboxa można używać . 

No i piszesz o miejscu - też nie widzę różnicy . Jedynie taka że z reguły komp zajmuje więcej miejsca od konsoli , ale też nie zawsze .

 

Tak mi się jeszcze przypomniało , że czasem podłączam lapka pod TV . Klawiaturę i mysz biorę do łóżka i sobie pykam w jakąś grę . Nie trzeba siedzieć pionowo na krześle przed monitorem , ale masz taką możliwość . A z konsolą jeśli nie masz do niej monitora już tak z reguły nie zrobisz ( bo w sumie i po co jak to tylko do grania na padzie w 99% )

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze problem dotyczący kabla HDMI jaki muszę kupić pod kosole żeby ogsługiwał 4k i HDR?

To samo pytanie tyczy się PC ponieważ jest możliwość odpalenia w roziałce FullHD i 120hz tylko muszę mieć odpowiedni kabel prawdopodobnie HDMI 2.0.

Poza tym moja karta GTX670 też musi takie HDMI obsługiwać i tu jest gorzej, ponieważ z tego co wyczytałem to w 2012r. jeszcze nie było HDMI 2.0.

Ponoć do HDR to musi być HDMI 2.0a.

I jest jeszcze nowy standard HDMI 2.0b ale do czego on to za cholere nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...