Skocz do zawartości

Komputer dla Gracza 3000zł 4 części.


Recommended Posts

Witam, 

 

prośba o małą pomoc i dopowiedzenie.

 

Zastosowanie komputera: Gry, głównie strzelanki i może jakaś strategia, czy FM. Od reszty mam PS4.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? po nowym roku

Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie umiem. Moze kiedyś jak będzie potrzeba.

Specjalne wymagania: cisza

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: TV FHD, z wymianą na 4k gdy się zepsuje, więc pewnie nie długo. Obstawiam max 2 lata bo syn zaraz zacznie chodzić ;)

Których części potrzebujesz?: procesor+ chlodzenie, płyta, ram, SSD M2 (jak najszybsza możliwa opcja na której mogę postawić system + kilka gier)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? obudowa i zasilacz Corsair z sygnatury, grafika z sygnatury, chłodzenie które mam z am3 będzie pasowało pod AM4 gdybym się zdecydował na zestaw z Ryzenem? Wtedy wszystko by mnie dużo taniej wyniosło?

Własna propozycja zestawu wg cen z Komputronika:

- Samsung 960 Evo M.2 250GB 560zł 

- Crucial Ballistix Sport 2x4GB 2400MHz DDR4 CL16 UDIMM 1.2V 380zł

- intel i5-8600k 1230 zł

 

Może lepiej wziąć I7-8700(non k) bo ma załączone dodatkowo chłodzenie a I5-8600k nie ma, różnica w cenie 200zł z haczykiem

 

Inne: Grafikę raczej też będę zmieniał na taką która będzie miała więcej pamieci, ale w późniejszym terminie, budżet na nią będzie z tego co mi zostanie (chyba nic plus sprzedaż obecnych części. Póki co ta mi wystarczy jako tako, przynajmniej tak mi się wydaje. Na razie siedzę awaryjnie na x4 955 i 8 GB ramu, reszta tak jak w sygnaturce. PS im mniej wyjdzie tym lepiej. Ma to być na lata, ostatnio składalem niedługo po premierze Phenomow II i czasowo tak samo bym chciał bez dokupowania czegokolwiek. Ma to chodzić ;) 

 

 

Dzięki

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Aż tak mocno Procek po du**e dostanie na 4k? Bo jak pisałem, kręcić nie będę bo nie umiem, wydajnościowo i tak powinno chyba mi starczyć na kilka lat?

 

 

No i wtedy bralbym najtańszą płytę byle dysku nie ograniczała.

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...