Skocz do zawartości

Wymiana telefonu +/- 1000zł


Recommended Posts

Witam 

 

Byłem posiadaczem telefonu Xiaomi Redmi note 3 pro ale niestety zepsuł mi się ale zakochałem sie w tej marce i tutaj kieruję pytanie do was jaki Xiaomi jest teraz najlepszy na rynku mam budżet podany w temacie zastanowiałem sie na xiaomi max 2 lub 4x a może jest cos mocniejszego telefon będzie wykorzystywany do korzystania z internetu filmy itp dlatego chcę mocną baterię.

 

 

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej kupić w Polsce? Już jeden telefon Ci padł i przez brak gwarancji kupujesz drugi... Nie ma dużej przebitki i zawsze lepiej zabezpieczyć się na wypadek usterki. Doświadczenie powinno nauczyć, że zakup z Azji to całkowicie wypadkowa szczęścia - albo się uda otrzymać sprawny telefon + będzie działał długi czas bezusterkowo, albo prędzej czy później będzie to jednorazówka.

Naprawdę zastanów się nad zakupem w Polsce - są u nas dostępne. 200-300 zł różnicy w cenie, ale masz gwarancje i ten komfort, że idziesz po telefon do sklepu - oglądasz na miejscu i dostajesz egzemplarz wolny od wad fabrycznych, w najgorszym wypadku wrócisz do sklepu i Ci go wymienią od ręki.

Z Azji może przyjść urządzenie niesprawne i wtedy będziesz się z tym borykał - nawet jak sprzedawca jest Goldway z allie...

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od prawie 3 lata kupuje teleofny w Chinach dla siebie, rodziny i znajomych. 

Wybieram tylko sprawdzone modele znanych firm, głównie jest to xiaomi.

Nigdy nie miałem przypadku żeby telefon przyszedł nie działający bądź z jakąkolwiek usterką.

Poza tym, niczym nie różnią się one od tych sprzedawanych w europie jeśli kupi się wersję Global Version.

 

Jeśli chodzi oszczędność, to tak jest ona sensowna w przypadku jeśli telefon ma oficjalną Polską dystrybucje i sensowną cenę, jak redmi 4x czy redmi note 4, dlatego sam polecam zakup tych modeli w Polsce, ale już takie Mi6 kosztujące 700zł więcej w Polsce niż w Chinach jest nieopłacalne nawet z Polską gwarancją. Oszczędzając 600zł, w razie usterki zostaje nam na serwis w Polsce, a gdy zbijemy wyświetlacz to tak czy tak musimy kupić nowy, żadna gwarancja w podstawie tego nie zapewnia.

Nie piszę tu o gwarancji w Chinach, bo uważam, że szkoda czasu na wysyłkę, ale przyznać muszę, że w Gearbest odbywa się ona bezproblemowo, nawet na podstawie filmiku.

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie zmieścisz się jedynie z 4X, jeżeli jesteś w stanie dołożyć brałbym Note 4. W tym przedziale cenowym to najlepszy wybór, ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego. Szukałbym produktu ze sprawdzonej dystrybucji, z pełną gwarancją producenta. modele są dostępne np. w Sferis.

Edytowane przez White_Ghost
Link to post
Share on other sites

 

 

ale już takie Mi6 kosztujące 700zł więcej w Polsce niż w Chinach jest nieopłacalne nawet z Polską gwarancją. Oszczędzając 600zł,

Pod warunkiem, że uda Ci się ominąć opłaty celne - w przeciwnym razie jest to także nie opłacalne.

 

 

 

Nigdy nie miałem przypadku żeby telefon przyszedł nie działający bądź z jakąkolwiek usterką

Poczytaj trochę inne fora, bardziej ukierunkowane na zakupy w Azji - zdarza się wiele przypadków, że telefon przychodzi z wadą fabryczną. Przy produkcji na tak masową skalę, za tak niskie pieniądze jest to bardzo możliwe. Tak samo z usterkami telefonów podczas normalnego użytkowania - odsyłanie na gwarancję jest właściwie bez sensu. 99% szans, że telefon do Ciebie już nie wróci, ani pieniądze.A do tego jeszcze może ponowne opłaty celne?

 

Owszem - znam sporo osób, znam bardzo dużo forumowiczów, którzy zamawiają sprzęty nawet za kilka tysięcy zł i jest wszystko ok. Ba! Sam nawet kiedyś zamówiłem sobie Xiaomi Redmi Note 2 i było z nim wszystko ok. Niemniej jednak uważam, że zakup elektroniki z tego źródła jest ryzykowny. Co z tego, że jest to ten sam sprzęt co w sklepach.....w sklepie jeśli po włączeniu telefonu okaże się, że są przebarwienia na ekranie, czy gdzieś jest zarysowany zostanie nam wymieniony na nowy. Z zakupem, z Azji będziemy musieli się już męczyć. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Pod warunkiem, że uda Ci się ominąć opłaty celne - w przeciwnym razie jest to także nie opłacalne.
 

Na gearbest płacimy opłatę celną od kwoty na deklaracji, zazwyczaj wychodzi ~110zł.

 

Kupując z Chin potrzebny jest mózg i umiejętność czytania, prawdą jest, że nie jest to dla każdego.

 

Zgodzić się muszę z Tym, że telefony produkowane są w ogromnych ilościach i któryś może mieć wadę fabryczną u nas w sklepie jak i w Chinach, a zwrot do Chin nie jest już taki prosty jak zwrot do sklepu w Polsce. Wydaje mi się, że kosztem tego ryzyka jest kwota którą zaoszczędzimy, bo właśnie po to w dużym procencie kupujemy od Kitajców.

Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie Gearbest. Ostatnio mają solidne problemy z cłem i żeby w ogóle towar doszedł (dotyczy kuriera i zwykłej poczty). Mój Mi Max 2 nigdy nie dotarł ale że to była głębsza afera - sporo poszkodowanych - to po 60 dniach oddali całą kasę. Z kolei A1 przez miesiąc przekładali wysyłkę aż w końcu zrezygnowałem.

 

Możesz sobie pierwszy z brzegu wątek poczytać: https://www.wykop.pl/wpis/25913287/mirki-mamy-sygnaly-ze-pewna-forma-przesylki-nazwan/

 

Widzę że teraz wbrew obietnicom chcą zwrócić tylko połowę.

Edytowane przez vikingpl
Link to post
Share on other sites

Poszukaj w Polsce w oficjalnych sklepach - z Azji czy ali, czy gear nie ma różnicy. O ile chcesz spać spokojnie.

 

Jeśli zależy na kasie i chcesz naprawdę zaoszczędzić, ale jednocześnie ryzykować to kupuj na ali u sprzedawcy co się nazywa Goldway.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma służyć do korzystania z internetu i mieć dobrą baterie to uważam, że to bardzo dobry wybór.

Właściwie Xiaomi Redmi 4x który mam nadaję się do tego można powiedzieć idealnie.
Kupiłem go za niecałe 600zł, 630zł z PL kosztowało mnie razem z przesyłką, wybranym i dobranym etui oraz szkłem hartowanym.
Uważam, że to najlepszy telefon w tej klasie cenowej.
Niestety poważnie zastanawiam się nad zmianą na inny.

Ponieważ zrobiłem wszystko co było opisane w necie by mieć powiadomienia np. z messengera i nadal nie mam. Mam jedynie z opóżnieniem wtedy kiedy włącze dymki czatu. Jednak nie lubie jak mi czyjaś twarz siedzi na pulpicie. Chcę też lepszą jakość dzwięku tj. daję Sony i lepszy aparat.
Jeśli chodzi  o wyświetlacz, odzworowanie kolorów, barwy to jak za tą cenę jest świetnie.

Xioami to marka która bardzo dobrze się rozwija i są rzeczy których markowe firmy mogłyby się od nich uczyć.
 

Edytowane przez Kens94
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...