Skocz do zawartości

[PS4/PC] Nier Automata


Recommended Posts

Witam, 

Chciałbym się dzisiaj podzielić wrażeniami odnośnie gry Nier Automata.

Muszę na wstępie dodać że gra nie jest dostępna w wersji PL (lektor/napisy), jednak język angielski użyty jest prosty i nie powinien sprawić nikomu większych problemów.

 

Do jakiego gatunku zaliczyć Nier Automata? 

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć wprost. Gra łączy ze sobą wiele gatunków. Mamy elementy RPG, walka przypomina "slashery", praca kamery momentami serwuje nam widok rodem z platformówek, no i mamy jeszcze walki powietrzne. Można czasami odnieść wrażenie że jest to sandbox.

Każdy fan gier fabularnych powinien znaleźć w niej coś co mu się spodoba.

23509376_1208929002569340_25744269549193

https://youtu.be/kMzRBcXzh18

23467334_1209938939135013_41826586262330

 

Pierwsze i jak narazie jedyne podejście do gry zajęło mi lekko 27h. 

Przyznam się że nawet nie wiem kiedy ten czas minął. Porwała mnie fabuła i wypluła dopiero na samym końcu. Końcu który informuje nas że teraz czeka nas ukończenie gry pozostałymi dwoma postaciami. Oczywiście wydarzenia będą podziwiane z ich perspektywy i wypełnią braki z pierwszego przejścia.

 

Obawy przed Nier Automata.

Długo się zastanawiałem nad kupnem tej gry. Brak wersji PL(bardziej wygoda) oraz nieodparte wrażenie że będzie to gra w stylu Final Fantasy, skutecznie mnie od tej produkcji odpychały. Był mass effect andromeda, Horizon zero dawn i inne mniejsze/większe gry, to jednak to Nier okazał się na tle tych produkcji najciekawszy. 

 

Historia dzieje się na zniszczonej po wojnie z kosmitami ziemi, którą teraz zamieszkują głównie maszyny. Ludzkość od wieków ukryta na księżycu prowadzi z nimi wojnę za pomocą androidów. 

Co się dalej wydarzy już nie zdradzę, po prostu będzie się robiło coraz ciekawej z godziny na godzinę.

 

Największe zalety to muzyka. Jest piękna i idealnie dostosowuje się do danego momentu. Praca kamery serwuje nam maksymalną widowiskowość. Fabuła oryginalna i nieoklepana. Postacie stworzone praktycznie idealnie.

 

Nier Automata świetna produkcja i warta wydania tych 150zł (na ten moment).

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...