Skocz do zawartości

Nowy monitor w cenie 1k-3k


Recommended Posts

Witam,
Po przestudiowaniu waszego forum, kilku arykulow i przejrzeniu wszystkich mozliwych monitorow w ofercie, jestem w kropce.

Mam gtx 1060 6GB, i5 6400(przesiadka na coffe lake po nowym rzucie). Monitor iiyama 24",60Hz,TN.

Moj wybor padl na dell. 144Hz, na ktorych mi zalezy, dobry kolory jak na TN po skalibrowaniu, szmery bajery i fajnie wszystko. Jednak wystepuje efekt ghostingu w niektorych wersjach i tutaj jestem w kropce.

IPS nie chce ze wzgledu na backlight bleeding. Wole nie bawic sie w ta loterie bo moje oko tego nie zniesie, wole miec gorsze kolory niz taka czern... Katy widzenia mi nie wadza.

Czy wiecie moze jak nabyc takiego della bez skazy? A jesli nie, to czy jest jakis TN, ktory bedzie 144Hz z ciekawymi kolorami i 8 bit?

Z gory dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Ten Dell jest ok.Też miałem na niego kiedyś chrapkę ale posiadałem wtedy GTX 970 i stwierdziłem że po co mi monitor WQHD 144 Hz jeżeli przy mojej karcie mogę sobie tylko pomarzyć o grze w tej rozdzielczości.Nie wykorzystam też 144Hz tego monitora bo na mojej karcie w FullHD wyciągam ledwie 60 FPS w najnowszych grach.Zakupiłem więc Acer Predator XB241Hbmipr, 24" 144Hz,G-Sync i jestem z niego bardzo zadowolony.Mimo tego że zmieniłem kartę na MSI GTX 1080 GAMING X nie zmienię monitora na WQHD ani na tym bardziej 4K.Dlaczego?Dlatego że FullHD też jest rozdzielczością bardzo dobrą jak dla mnie i bardziej cenię sobie tę rozdzielczość i granie mając 140  FPS (Call of Duty:WWII)  w najwyższych ustawieniach graficznych niż grać w rozdzielczość WQHD lub 4K z 20 czy 40 FPS-ami lub z nieco lepszą płynnością na ustawieniach grafiki LOW.Chociaż nie wszystkie gry tak dobrze działają.Przykład:Ghost Recon Widlands nie  wyciąga 60 stałych FPS-ów w ustawieniach ULTRA w FullHD na GTX 1080!.Pytanie moje więc brzmi: po co ci monitor WQHD 144Hz jeżeli przy swojej karcie nie wykorzystasz jego zalet?A jeżeli chciałbyś jednak grać w WQHD to twoja karta jest za słaba do tej rozdzielczości i będziesz miał pokaz slajdów w grze a nie przyzwoitą płynność.

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki za wyczerpujaca i pomocna odpowiedz. Raczej jesli chodzi o tego della to nie przywiazywalem uwagi do rozdzielczosci, i tak masz racje, taka rozdzielczosc dobije 1060, ktora nie da sobie rady.

 

Fajny ten acer, jestes w stanie przyblizyc mi ten model z perspektywy wlasnych doswiadczen? Dobrze jest wykonany? Jak kolory w nim, a jesli konfigurowales to czy poslugiwales sie jakims wzorem??

 

Wracajac do karty graficznej i jej nie wykorzystaniu. Jest jeden argument, ktory przemawia za kupnem monitora z wieksza rozdzielczoscia.

Chodzi o to, ze monitor zmienia sie rzadziej niz karte graficzna. Kupno WQHD bedzie przyszlosciowym wyborem w momencie kupna lepszej grafiki. Obecnie czekam na niereferencyjne 1070Ti.

Link to post
Share on other sites

Monitor mam dokładnie rok czasu.Jak ja go kupowałem to w Polsce był jeszcze nie dostępny i kupowałem go w niemieckim Amazonie.Akurat u mnie ma równomierne podświetlenie, a kolory...no cóż,gdybym był kobietą mógłbym może narzekać.Dla mnie jest ok.Kąty mnie też nie dotyczą bo siedzę na wprost.Duży plus za G-Sync.Naprawdę gry wyglądają płynniej przy niższej ilości FPS.Nie znudził mi się jego ogólny wygląd.Bardzo mi odpowiada drapieżna czerwono-czarna mieszanka.Jest bardzo stabilny.Podstawka jest bardzo ciężka.Z łatwością,dosłownie jednym palcem reguluje się wysokość.Pod koniec września była bardzo dobra cena na Ceneo.Można było go kupić za 1399 zł.Teraz jest aż 500 zł droższy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...