Skocz do zawartości

Filmy gubią klatki przez kabel hdmi 2.0 ?


Recommended Posts

Witajcie.
Mam dość nietypowy problem związany z zerwanymi klatkami w filmach. Nie ma to znaczenia czy to YouTube czy też film w formacie mkv. Na początku myślałem, że coś jest z przeglądarką, a konkretnie z obsługą html5 (najnowszy firefox) Dziś jednak po bardzo długiej przerwie uruchomiłem materiał video z dysku i niestety tutaj również zaobserwowałem efekt "przycinającego filmu" Tak jakby materiał był odtwarzany w 15 fps. GPU podłączony jest zarówno do monitora jak również TV. Jakiś czas temu kupiłem kabel cx blue hdmi 2.0. Wpadłem na pomysł aby go odłączyć i zobaczyć jak się zachowują w/w materiały. Problem oczywiście zniknął. Co ciekawe materiały rejestrowane w 60 klatkach FHD lub 4k wyświetlane są prawidłowo. W grach również nie dostrzegłem żadnych problemów. Na chwilę obecną nie mam pojęcia skąd taka przypadłość.
Jakieś pomysły ?

Znalazłem inny kabel i po jego podłączeniu jest to samo. Zatem trzeba założyć, że problem powstaje w chwili kiedy do karty graficznej podłączone są dwa kable. Dziwna sytuacja tym bardziej, że jak używałem Windows 7 (Obecnie Win 10) to czegoś podobnego nie uświadczyłem


Zauważyłem, że problem da się rozwiązać poprzez zmianę ustawień ekranu, a konkretniej włączenie poszerzenia ekranu lub wyświetlanie treści na konkretnym wybranym odbiorniku. Powielanie ekranów daje ten paskudny efekt, który opisałem wyżej. Mam wrażenie, że to system jest winny temu. Sterowniki od GPU oczywiście aktualizowane na bieżąco. System zawsze aktualny.
Zarówno mój BenQ jak i Sony W705C mają przecież to samo odświeżanie także nie wiem w czym rzecz.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...