Skocz do zawartości

8700 (non k) mozliwosci OC?


Recommended Posts

Witam.

 

Nigdy nie probowalem podkrecac ale planowo mialem zamiar zakupic i5 8600k dla wyzszych bazowych zegarow w porownaniu do 8400, a teraz zastanawiam sie czy 8700 (non k) nie byloby lepszym wyborem bo jednak wydajnosciowo jest lepiej.

 

Byc moze najdzie mnie kiedys ochota sprawdzenia sil w OC i pytanie czy taki procesor z zablokowanym mnoznikiem mozna podkrecic? Slyszalem o plytach z chipem bclk

 

Czy to wymaga wiekszych umiejetnosci zeby podkrecic taki procesor niz wersja z odblokowanym mnoznikiem?

Link to post
Share on other sites

Siema.

 

Po co chcesz kręcić i tak już wydajny procesor? OC to także zasilacz, dobra płyta główna, pamięci i masa innych parametrów - ameryki nie odkryłem, ale warto o tym wspomnieć.

 

Jak to określiłeś, "non k" pozwoli Ci podnieść zegary nieznacznie, gdyż przy zablokowanym mnożniku jedynie taktowanie szyny możesz podnieść (które podkręca także inne podzespoły). OC na intelach powinno sie robić przez mnożnik, a procki "non k" maja go zablokowanego.

 

Jeżeli bardzo chcesz bawić się w OC procesorów Intela, tylko i wyłącznie procki z "K" w nazwie Cię powinny interesować.

Link to post
Share on other sites

Pytam bardziej z ciekawosci, podkrecac przez najblizszy rok nie bede gdyz na obecna chwile wszystko co dziala powyzej 60fps jest dla mnie wporzadku.

 

Czyli podkrecamy szyne w plycie glownej, w takim razie jaka plyta z370 do 700-750zl bylaby w sam raz na taki zabieg?

 

Dodatkowo chcialem podpytac na jakiej zasadzie dziala hyper threading w i7 8700? Zalacza sie w automatycznie w bardziej wymagajacych grach czy musze to na sztywno ustawic aby dzialal caly czas?

 

I czy potrzebuje chlodzenie do tego procesora?

Link to post
Share on other sites
8700 ma oc jedynie przez bclk (do 3%)

Dla 12 wątków jest to 4.3 ghz dla core i 4.0 dla uncore nawet w najcieższym obciązeniu ale na boksowym radiatorze coś koło 3,7 albo i mniej

Jesli nie bede bawil sie w podkrecanie to jest sens doplacac do lepszego chlodzenia typu dark rock 3 czy nh d-15 czy moze szkoda tych 380 zl i boxowe chlodzenie w zupelnosci sobie poradzi? Wiem ze wersje z K sie grzeja ale co z zablokowanym prockiem?
Link to post
Share on other sites

Dozbieraj te 260 zł, będziesz miał ~5,0 GHz po OC, a po skalpie jest szansa na ustabilizowanie 5,1 lub 5,2

 

najtaniej patrze i7-8700 kosztuje 1520 zł , a i7-8700K 1780 zł (ceny z allegro)

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

@UP

 

Dasz radę, wyłączasz stany energooszczędne i nie przekraczasz 1,40v napięcia dla Vcore oraz pamięci ram,  

 

polecam zacząć od 1,30v @ 4,50 GHz, możesz także założyć temat w dziale podkręcania/, zawsze coś doradzą.

Sprawdzałem testy 8700 vs 8700k OC 5ghz i wyniki są tak niewielkie, że nawet nie chciałoby mi się bawić w kręcenie i dopłacać dodatkowo 300zł za wersje K i 200zl za lepsze chlodzenie.

 

10fps w tą czy drugą stronę... gtx 1080 z i7 8700 w 1440p jeszcze przez kilka dobrych lat bedzie utrzymywac 60+ fps.

 

Najwyżej za 2 lata karte wymienie na mocniejszą

Link to post
Share on other sites

Dodam też że w testach gier z poprzedniej generacji i7-7700K (OC) jest wydajniejszy od i7-8700 z nowej generacji,

 

myślałem że będzie na odwrót, jednak wysoki zegar 5,0 GHz robi swoje

 

nie w każdej grze w ale w większości tak jest, czasami procki się zrównują, tutaj linkacz z wynikami

 

wcale nie musisz dopłacać nie wiadomo ile do chłodzenia np, SPC Grandis 2 XE1436, lepszy nieco od Fortisa3, a dopłata malutka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...