Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chcialbym zakpuic sobie komputer + monitor + mysz do 3000zl

Komputer glownie przeznaczony do gier, programow graficznych i filmow.

zlozylem cos takiego, prosilbym o jakies opinie badz o zlozenie czegos innego:)

 

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/479 zł

Płyta główna:AsRock 890GX Extreme4 /AMD 890GX/439 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9149 zł

Dysk twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3199 zł

Karta graficzna:MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI679 zł

Nagrywarka DVD:LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)99 zł

Obudowa:Aerocool VS-9 okno (bez zasilacza)175 zł

Zasilacz:Fortron FSP460-60GHN 460W190 zł

Monitor:Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)469 zł

Mysz:Razer DeathAdder Refresh 199 zł

Razem 3077

 

Chcialbym zaznaczyc ze nie bede sie bawil w OC.

 

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Zmień:

płytę- AsRock 870 Extreme3 (w zupełności wystarczy i 100 zł w kieszeni)

zasilacz- Seasonic S12II-430 430W (będzie pewniejszy, chociaż Forton najgorszy nie jest)

Reszta w miarę przyzwoicie, choć możesz też się zastanowić nad jakimś HD6850 np. http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=23820 :)

Link to post
Share on other sites

Proponuję:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=37364

Dałem tańszą płytę główną. Zmieniłem pamięci na moim zdaniem lepszego producenta. Dysk pozostawiłem-cichy, szybki, pojemny, tani. Karta graficzna zaproponowana przeze mnie jest szybsza o ok 30% od GTX460 a przy tym pobiera zbliżoną ilość energii, ponadto cechuję ją bardzo dobre chłodzenie. Nagrywarkę dałem Samsunga-chyba z sympatii do tego producenta :) Obudowę i monitor zostawiłem-to dobre produkty. Zasilacz zmieniłem na OCZ SXS2 500W, wystarczy do tego zestawu, ponadto jest cichy i wydajny. Myszkę proponuję Logitech MX518- sprawdzony produkt, który bardzo dobrze sprawdzi się w grach.

Link to post
Share on other sites

Na zestaw z 2500k trzeba mieć większy budżet, bo CPU + dobra, tania płyta to już koszt 1200 zł, czyli musiałbyś dołożyć do swojego zestawu jeszcze z 400 zł. Różnica w wydajności byłaby na pewno, ale sam musisz sobie odpowiedzieć jak bardzo to wykorzystasz. Pisałeś że nie zamierzasz podkręcać, a procesor Intela ma bardzo duży potencjał OC i aż szkoda byłoby go nie wykorzystać :) Monitor raczej nie powinien stwarzać takich problemów :D

Link to post
Share on other sites

Wg mnie w budżecie którym operujesz lepiej postawić na AMD. Intel jest droższy: proc+ płyta to wydatek ok 1200zł, zostało by wtedy jakieś 1300zł na pozostałe podzespoły a to wiązało by się z oszczędnościami-np na wolniejszej karcie graficznej, gorszej obudowie.

Co do monitora to nie wiem jak wygląda to w praktyce, opieram się jedynie na opiniach użytkowników znalezionych w sieci. niemniej biorąc pod uwagę możliwości tego monitora oraz to w jakiej jest cenie myślę, ze to bardzo dobry wybór.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie lepszym wyborem jest postawienie na rozwiązanie z nowszym chipsetem- czyli 870 :) Płyta da radę, nawet sobie poradzi przy niewielkim OC a Ty nawet tego nie masz w planach, więc uważam, że wszystko będzie ładnie hulać :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...