Skocz do zawartości

Komputer do 10 k.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wysoczanin,

Recommended Posts

Witam!

Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu komputerowego bo mój to już staruszek. Będą na nim stawiane minimum 4 maszyny wirtualne i w tym samym czasie chciałbym również móc pograć w gry. Nie musi być żadnych ledów itp. bajerów. Fajnie jakby było cicho.
Ogólny zarys mam w głowie, ale liczę na waszą radę.


- Procesor Intel Core I7-8700k (chłodzenie be quiet! Dark Rock PRO 3)
- Karta graficzna 1080Ti - Ale jaka? Ja myślałem nad ZOTAC(dluga gwarancja), ale chyba się grzeje... (i na bank nie mini)
- Płyta główna Z370 - ale jaka będzie dobra?
- Zasilacz Be-quiet! Pure Power L8 430W CM - mam obecnie taki i miał starczyć do upgradu, ale wątpię Kasek21 icon_razz.gif Więc jaki wybrać?
- Obudowa - jakaś Fractal Design będzie pewnie cicha, ale jaka? Fajnie jakby USB 3 było na froncie.
- Pamięć - jakie? na początek bym wziął 16, a jak braknie to kolejne 16. (lepiej 2x16 czy 4x8?)
- Napęd DVD - jest
- Dysk - jest 1x SSD Crucial MX300 + 1xHDD - może zamienię SSD na M.2


Proszę o pomoc Panowie i Panie;)

OC raczej nie będzie, ale nie wykluczam.

Co do ceny to fajnie jakbym się w 10k zmieścił, ale najlepiej jak najmniej bo po co przepłacać np. za znaczek firmowy.

pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

 

Witam!

Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu komputerowego bo mój to już staruszek.

 

 

na czym siedzisz? sandy ?

 

chłodzenie weź noctuha nh-15, troszke lepsza od be quieta ale wygląd nie każdemu nh-15 podejdzie.

 

co do ramu lepiej 2x16

 

dyski  SSD na M.2 trochę się grzeją, przy intensywnym użytkowaniu występuje throttling i troche prędkości zwalniają. Lepiej bardzo dobry sprawdzony dysk SSD sata3.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Wygląd nie ma znaczenia;) Biorę nh-15

 

Podsumujmy co wiem, co biorę!

Procesor - i7-8700k

Karta graficzna - Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11GB

Chłodzenie - Noctua NH-D15

Dyski - Crucial MX300 + HDD

 

Nie wiem o co kaman z tym sandy, ale mobo poniżej, a procek amd athlon ii x4 640/
 

Mobo obecnie https://www.asus.com/pl/Motherboards/M4N68T_V2/specifications/

Wszystko do wymiany, jedynie SSD Crucial i HDD zostaje oraz nagrywarka dvd.

 

Pozostaje do ogarnięcia:

 

Ramy - ddr4 - ale jakie taktowanie? 3000?

Mobo - prosze o radę - ważne aby na froncie było usb 3.0

Zasilacz - cichy i modularny albo pół

Obudowa - ważna cisza i nie duża oraz aby było usb 3.0 na froncie

 

Jeszcze pytanko co do procka... to w sumie co byłoby lepsze...nowy intel i7- 8700k czy ryzen 7 1700X? Bo i takie opinie słyszałem w związku z moim zapotrzebowaniem kompa. (dodam, że vm ok 5 gb ramu będzie jadło)

Bardzo proszę o pomoc!

Edytowane przez wysoczanin
Link to post
Share on other sites

dyski  SSD na M.2 trochę się grzeją, przy intensywnym użytkowaniu występuje throttling i troche prędkości zwalniają. Lepiej bardzo dobry sprawdzony dysk SSD sata3.

Wystarczy dać chłodzenie w postaci małego wentylatorka i M.2 jest chłodny jak standardowy dysk. Niektórzy producenci mają gotowy uchwyt pod wentylator.

 

Co do procka... to w sumie co byłoby lepsze...nowy intel czy ryzen 7 1700X? Bo i takie opinie słyszałem w związku z moim użytkowaniem. (vm nie będą mocno obciążone)

Nowy intel pokonał Ryzena 1700X.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites

Nie wiem o co kaman z tym sandy, ale mobo poniżej, a procek amd athlon ii x4 640/

 

sandy bridge to procki ktore zastąpily architekturę Nehalem.  Premiera Sandy miala miejsce w 2011. Myslalem, ze siedzisz na nim ;) Sporo osob posiadajacych sandy przechodzi wlasnie na coffe. Z kart a graf typu 1080, nie wspomne o 1080Ti to będzie zestaw bestia. W rozdzialce fhd i7 + 1080Ti bedziesz mial w B1 ok 190 fpsow :)

 

Co do procków, bierz bez zastanowienia i7 8700k

Link to post
Share on other sites

Daj sobie ASrock Z370 Extreme 4, obudowę Fractal R5 bez okna. Chłodzenie jak wyże, pamięci 1 x 16 GB DDR4 albo 2 x 8 GB DDR4 3000 MHz CL15-CL16 na start, najlepiej low profile, patrz Corsaira. Zasilacz RM 650X a jeżeli chodzi o SSD M.2 to PX-256M8PEG czy też wersja 512 GB

Link to post
Share on other sites

Wysoczanin

 

Nie jest to dobry czas na kupowanie PC. Ceny dysków,. ramów to obłęd, jeśli się Tobie nie pali to możesz poczekać, pytanie jak długo.  A jeśli masz $ i brak cierpliwości to ramy możesz wziąć te od samsunga (B-Die), pierwsza liga:

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl18-cmk16gx4m2b3600c18r-852309/

 

tyle tylko,  że te ramy kosztowały we wrześniu 866 zł :)

 

Coffe uwielbiają takie ramy, choć zwykłe 3000Mhz też dadzą rade.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Nowe plyty z370 maja chlodzenie do m.2 i nie powinny sie grzac wiec moze jednak warto sie zainteresowac

 

które płyty ? na pewno nie asrock, giga czy asus.

 

Ale MSI owszem dają, ale to tzw. szyna, którą przykręca się na owy dysk M.2 (czyli jak to MSI nazywa: udoskonalenie systemu odprowadzania ciepła z urządzeń M.2 w celu uzyskania najlepszej ich wydajności) tylko, że powyższą szynę posiadają tylko 3 płyty: Z370 GAMING PRO CARBON, GAMING M5  oraz najdroższa GOODLIKE GAMING (2000,-)

 

Bierz płytę MSI z370 gaming M5 albo  GAMING PRO CARBON

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Asus M.2 fan holder - nie jest dodawany do płyt, ale asus udostępnia projekt do wydruku:

https://www.asus.com/sa-en/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/3D-Printing/

 

Można kupić wydrukowany uchwyt, zlecić wydrukowanie, a najtańszą opcja będzie samodzielne wykonanie według własnej inwencji twórczej.

 

Zrobiłem sobie cooler na M.2. Na niechłodzonym nośniku maksymalna temperatura podczas benchmarku (CrystalDiskMark) 64 stopnie.

Po zamontowaniu coolera - 37 stopni. Spoczynek (pulpit) - 28 stopni.

 

Znajomy przykleił radiatorek - temperatury wyższe niż przy chłodzeniu aktywnym. Nie pamiętam ile miał, ale chyba 50 parę, gdzie bez radiatorka było 68.

 

A więc warto.

Link to post
Share on other sites

 

Ale czy da sobie radę z 4-5 vm i jeszcze odpalonym powiedzmy overwatchu, paragonie albo battelfieldzie 1?

Wszystko zależy co na tych vmkach będziesz miał odpalone.

 

Domyślam się że chcesz grać na hoście? Nie interesuje cię granie na VMkach i zabawy z VT-d?

 

 

Nowy intel pokonał Ryzena 1700X.

Kolega napisał że chce postawić minimum 4 maszyny. Jeżeli zatrzyma się na 6, ok. Ale jak jeszcze więcej Ryzen będzie lepszy przez samą liczbę wątków.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Na VM będą wykastrowane boty smigać 4 maks 5.

Granie w trakcie vm hipotetycznie rzuciłem;)

 

I dzięki za wszelkie rady.

 

 

Co do płyt...bo pojawiło się parę propozycji. Zależy mi na USB 3 na froncie i braku szumów przy podłączeniu zestawy Creativa 5.1. Bo na obecnej płycie musiałem wpiąć starego SB LIVE bo szumy straszne były na zestawie podpiętym pod płytę.

 

 

ASrock Z370 Extreme 4
MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC,
MSI 370 GAMING M5

 

 

Sumując! Co wiem, że będzie!

Procesor - i7-8700k

Karta graficzna - Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11GB

Chłodzenie - Noctua NH-D15

Dyski - Crucial MX300 + HDD

Obudowa - Fractal R5(bez okna!)

Zasilacz - Zwracam honor! Corsair RM650X

 

Pozostaje do przegadania i ogarnięcia płytka, ramy.

 

Co do ram to będą dobre? https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-32gb-2x16gb-3000mhz-cl15-cmk32gx4m2b3000c15-771747/ a może te? https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x16gb-3200mhz-cl16-cmk32gx4m2d3200c16-1342982
A może warto dołożyć do tych ? https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-dd4-4x8gb-4000mhz-cl19-cmk32gx4m4b4000c19r-1217390/


Pomoże ktoś jeszcze we wyborze ram i płytki?

Edytowane przez wysoczanin
Link to post
Share on other sites
Niemal. Taichi ma podwójny Lan + Wifi + 3 M.2.

przede wszystkim ma zewnętrzny chip BCLK i można podkręcać wysoko zablokowane CPU, no tylko trzeba umieć :D  

widziałem i5 8400 na ponad 5GHz :D

Więc taka Taichi + 8700 nie jest złym wariantem, jeśli orientujesz się bardziej, niż włączenie XMP i multicore enhancement w UEFI. 

co do ram-u ja bym szedł w najtańsze 32GB 3000MHz. 1540zł

 

Nowe plyty z370 maja chlodzenie do m.2 i nie powinny sie grzac wiec moze jednak warto sie zainteresowac

 jeśli o MSI shield m.2 chodzi, to nie jest to najlepsze rozwiązanie, na pewno nie lepsze niż dokupienie samemu dobrego radiatora, tam nie ma przecież większej powierzchni, niż na gołym dysku. 

Zysk dosłownie kilku °C a strata kilku z drugiej strony jeśli dysk jest obustronny. 

Oraz zależy jaki m.2 dokładnie chcesz, niektóre się nie grzeją, niektóre mają własne radiatory,

RM650x starczy nawet do OC tego zestawu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...