Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z moim samsungiem.

Na początku zbiła się szybka, wszystko działało, super.

Po którymś upadku z kolei wyświetlacz przestał działać (cały czarny ekran) lecz dotyk działa bez zarzutu.

Normalnie mogę odbierać połączenia, czy restartować telefon (jeśli trafię w ikonę po omacku).

Nie ma efektu 'rozlania się' ekranu. Jest po prostu cały czarny i tyle.

 

Czy w takim wypadku wyświetlacz jest do wymiany razem z szybką czy po prostu wyświetlacz odłączył się od płyty ?

Czy ktoś zna sprawdzone i w miarę tanie serwisy ?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam kupić zestaw "remontowy" (śrubokręty, torxy i blabla) za 2 dychy +/- na a... i rozebrać telefon o ile cokolwiek "kumasz" temat i sprawdzić czy faktycznie się nie odpiął jak podejrzewasz choć osobiście jestem w 95% pewny że nie ma takiej możliwości ale, ale może...

Instrukcje rozbierania każdego telefonu mają różne kanały na youtube.

Sam kiedyś dzięki takiemu zestawowi remontowemu wymieniłem sobie kamerę i baterię w Sony Z3 wszystko zajęło mi około 2H ale strasznie uważałem bo 1 raz w coś takiego się bawiłem i myślę że teraz max 1h by mi to zajęło. Oczywiście efekt końcowy był idealny bo i części były oryginalne i wszystko było dopasowane w 100%. Jak kupisz zamienniki w takich częściach i nie umiesz zbytnio maskować jakiś szczegółów to możesz się przejechać bo nie będzie tego efektu nowości.

Jakbyś jednak nie podejmował się to na serwisach się nie znam i nigdy nie korzystałem, zawsze wolałem samemu jakoś zreperować/wymienić niż płacić takim cwaniaczką z serwisów którzy często w tych "seba serwisach" (tańszych) właśnie dają zamienniki które dobrze kamuflują żebyś się nie zorientował, a zapłacił jak za oryginał ale to już twoja decyzja. W serwisie z krwi i kości często gęsto jak chodzi o tematy wyświetlacza to cena naprawy podchodzi pod cenę nowego telefonu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na allegro sporo osób ogłasza się i wymienia szybki za niewielkie pieniądze, choć nie wiem czy to nie ejst strach wysłać taki telefon w czyjeś ręce. Wiem, że mojemu kumplowi udało się w playu jakoś przepchnąć na gwarancję po upadku, ale w Twoim przypadku może być ciężko. I btw. na yt jest tyle tutoriali, że sam możesz sobie poradzić jak masz wprawę w manulanych robótkach ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...