Skocz do zawartości

Przedłużenie umowy - problem z wyborem telefonu


Recommended Posts

Witam potrzebuję pomocy odnośnie wyboru telefonu. Obecnie od 4 lat posiadam LG G2, który nigdy mnie jeszcze nie zawiódł, lecz już mi się znudził. Czego oczekuje?
- długiej pracy na baterii oraz szybkiego ładowania,
- w miarę wytrzymała obudowa,
- używam telefonu jako nawigacji samochodowej-yanosika 
- dobry zasięg,
- cena/możliwości.
Przeważnie używam telefonu do przeglądania stron www, oglądania youtube

sporadycznie 
-kręcę filmy, 
-robię zdjęcia,
- gram w gry,
- w ogóle nie słucham wbudowanego radia.

LG G6 nie wchodzi w grę ponieważ nie ma go w abonamencie na przedłużenie, telefon dostanę na 24 raty. Osobiście myślałem nad S7 lecz za bardzo przypomina mi starego LG http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/001.gif podoba mi się s7 edge, w huawei P10 3 lata w standardzie... sam nie wiem proszę o pomoc z czego będę zadowolony(znacie moje potrzeby), wiem że to indywidualna sprawa ale sam nie podejmę decyzji ;-(

honor 9 - 1200zł
huawei p10 - 1490zł
samsung s7- 1499zł
samsung s7 edge- 1899zł

Dzisiaj wynegocjowałem niższe ceny telefonów
honor 9 -1000zł
P10- 1250zł
samsung s7 edge - 1600zł
oraz s8 za 2200zł
co o tym myślicie opłaca się s8 za te cenę ??? Myślę że branie s7 edge mija się z celem ze względu na wiek telefonu? w sumie jest 600zł różnicy http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif

Link to post
Share on other sites

Kończy mi się umowa, napisałem wypowiedzenie i przedzwoniła do mnie Pani z działu utrzymania klienta Plusa. Przedstawiła mi taką ofertę. Wcześniej posiadałem smart-dom i ceny telefonów były droższe (nie mogła dać mi promocji na ceny telefonów) Teraz przedłużam sam abonament + dodatkowo podpisałem umowę na internet 20GB na 15 m-cy za kwotę 6zł ( wcześniej 120gb za 59zł) + polsat ale z niego zrezygnowałem. Abonament telefoniczny, który teraz podpisuje to pierwsze 12 m-cy za 25zł kolejne 14 za 49zł co daje średnią 38zł i ceny telefonów średnio o 250-300zł stąd zmiany cen telefonów. Lecz cały czas nie wiem co wybrać ?

To jest oferta przedłużeniowa 14gb internetu reszta no-limit


Myślę że ogólnie opłaca się ten abnament z telefonem ? Czy szukać coś innego ? Edytowane przez sztil4
Link to post
Share on other sites

Najlepiej jak przeniesiesz numer do innej sieci, np. Nju mobile (czysto przykładowo). W takiej sieci masz abonament za 19 czy 29zl i po pół roku masz 20GB pakietu, po kolejnym okresie znowu się zwiększa. Do tego masz/nie masz umowy - czas nieokreślony, możesz rozwiązać z miesięcznym wypowiedzeniem. Masz opcje dokupienia drugiego nr do swojego za 9zl miesięcznie, czyli za dwa mega abonamenty no limit plus internet około 20GB płacisz max 38zl - turaj podaje opcje jesli ktoś chciałby sobie dokoptowac numer do Twojego (tak, ten drugi numer tez można przenieść i kosztuje on 9zl/msc). Wiec w takim układzie możesz z kimś podzielić koszty na pół.

Reasumując ofertę abonamentowa - możesz sobie przejść do takiego Nju, a jesli coś znajdziesz ciekawego możesz także zmienić Nju na coś innego podpisujac umowę z operatorem. 38zl to wcale nie rarytas.....

Jesli chodzi o telefon - w wielu sklepach masz możliwość wzięcia sobie telefonu na raty 0% i tutaj w ta stronę na Twoim miejscu bym się skłaniał.

 

Ale nie popełniaj tego błędu i nie wiąż się umowa z siecią na 3 lata.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ale to nie 3 lata tylko 26 m-cy.

12 m-cy po 25zł = 300zł

14 m-cy po 49zł = 686zł

              razem = 986zł / 26 m-cy wychodzi 38zł m-cznie

do tego telefony:                                                                       ceny telefonu w sklepie neone....t

honor 9 -1000zł  + 986zł                 = 1986zł   \                                     2199zł
P10- 1250zł + 986zł                        = 2236zł     \                                   2089zł
samsung s7 edge - 1600zł + 986zł = 2586zł     /   całość                      2300zł
oraz s8 za 2200zł + 986zł               = 3186zł    /                                    3396zł

 

Widząc powyższe porównania nie opłaca mi się brać telefon na raty i dodatkowo nawet najtańszy abonament w nju za 19zł. Wychodzi to dużo drożej w cenie telefonu ze sklepu mam już te 26 m-cy abonament za darmo - tak wynika z powyższej kalkulacji. No chyba dobrze kombinuję.

Edytowane przez sztil4
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale dlatego pytam jaki telefon wybrac żeby zaraz nie sprzedawac po miesiacu. Tak jak pisalem starego lg g2 mam 4 lata wiec muszę wybrać godnego mastępcę

Wcześniej, pomyliłem się z długością umowy - za szybko przeczytałem i wydawało mi się, że jest to 36 msc - mój błąd, przepraszam.

 

A powiedz jeszcze jakie są ceny iPhone’ów.

Link to post
Share on other sites

Hey, iPhone nie ma na przedłużenie umowy. Ale mam też dobrą informację dzwoniąc dzisiaj do konsultanta pytając o iPhone powiedziano mi że cena huawei P10 i honora 9 uległy obniżeniu - reszta telefonów ceny jak wyżej czyli bez zmian. Huawei P10 kosztuje teraz 1050zł.  Honor 9 jest za 900zł. 

Mają jeszcze Lenovo Moto Z za 1500zł

10 Listopada chcę podpisać umowę więc mam mało czasu, myślę nad huawei P10/ s7 edge :/ lub...... no właśnie?


A może wogóle darować sobie powyższe modele i wybrać coś dużo tańszego ?? Huawei mate 10 light lub LG Q6.
Lub samsung J7 2017. Edytowane przez sztil4
Link to post
Share on other sites

No więc tak - jeśli potrafisz wytrzymać z telefonem długo i na tym Ci zależy wydaje mi się, że najlepszy byłby wybór tegorocznego flagowca.

Natomiast co do abonamentu i ceny samego telefonu: poniżej wklejam link do oferty z pewnego źródła, ze sklepu znanego na tym forum:

https://proline.pl/smartfon-samsung-galaxy-s8-g950f-64gb-5-8-cali-midnight-black-p951596

 

Cena telefonu jak widać to 2599zł, do tego przenosisz sobie numer do np. wyżej wspomnianego NJU mobile (również dobrze może być to inna sieć jeśli bardziej pasuje) i łącznie przez dwa lata wychodzi Cię to z abonamentem około 3000zł, (w każdym razie jest bardzo zbliżone - nie gorsze od przedłużenia umowy). Nie jesteś związany żadną umową, jeśli telefon nie przypadnie Ci do gustu możesz go sprzedać bez problemów i obaw o blokady IMEI. Sprzedasz telefon i w każdej chwili możesz przenieść się do innej sieci biorąc inny model -  w NJU masz bodajże miesięczne wypowiedzenie.

 

Z doświadczenia wiem, że przedłużanie umowy zazwyczaj było na gorszych warunkach niż przeniesienie do innej sieci. Dla osób przenoszących numer zawsze były dobre profity - np. z mojej historii w 2014 roku - w Orange przez 6 miesięcy abonament wynosił 0zł, dzięki czemu niedługo po premierze iPhone 6 nabyłem go w tej sieci za cenę około 3000zł licząc abonament i raty za telefon (wtedy nie było jeszcze rat), czyli za niemal tyle samo co musiałbym zapłacić za ten telefon w sklepie (2800zł chyba), a miałem abonament all inclusive. Chcąc przedłużyć umowę w tym czasie w T-Mobile z zakupem właśnie owego iPhone'a wyszłoby mnie to około 600zł więcej, nawet po kontakcie ekspertów z działu utrzymania klienta. Grałem z nimi w otwarte karty i przedstawiałem ofertę z Orange - ogólnodostępną - i mówiłem, że jeśli przedłużą mi umowę na takich samych warunkach jak w Orange to zostanę w sieci. Niestety nie byli w stanie tego zaoferować.

Po dwóch latach taka sama sytuacja miała miejsce przy końcu umowy w Orange - przy przejściu do T-Mobile Huawei P9 wynosił mnie łącznie z full abonamentem około 2100 - 2200 - czyli tyle ile cena sklepowa. W Orange na przedłużeniu umowy kosztowałoby mnie to około 400-500zł więcej.

Zainteresuj się przenosinami abonamentu do innej sieci i sprawdź ceny tych najdroższych ofert abonamentowych. Często tam telefony topowe wychodzą w bardzo zbliżonych cenach do cen sklepowych, a masz w pakiecie full abonament.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie odnosnie dual sim standby w huawei P10. Gdy będę używał 1 karty do rozmów a drugą do połączeń internetowych i np. przeglądam na 2 karcie internet to gdy będzie ktoś do mnie dzwonił na karte sim nr.1 to się nie połączy?? dopiero jak skaczę przeglądać internet? Czy to tylko nie bedzie dzialalo jak bede prowadzil rozmowe?

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie przekonuje mnie ten s8 ze względu na cenę  :/

Huawei P10 o 1tyś tańszy, chyba można przeboleć jakieś mankamenty i zachować ten 1tys. w kieszeni. Chyba zdecyduję się na P10 no i ten dual sim jakoś mnie przekonuje i na dodatek będę miał dodatkową kartę z internetem.

To kto jest prawdziwym autorem tematu? Multikonto?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...