Skocz do zawartości

Mydlany obraz na nowej karcie GTS 450 na pulpicie


Recommended Posts

Poprostu zainstalowalem takie jakie byly przy karcie , kompa mam podlaczonego do TV 32 cale ale na starej karcie byl obraz brzytwa , na nowej obraz jest mydlany i nie ostry , da sie wgrac jakies sterowniki zeby byla opcja wyostrzenia obrazu? :)

Link to post
Share on other sites

Ściągnij najnowsze stery ze strony Nvidii i przeinstaluj. Mi też się takie fanty zdarzają przy aktualizacji sterowników i zawsze reinstalacja pomaga. :)

 

Lub jeszcze wcześniej: PPM > właściwości > ustawienia > zaawansowane > monitor > i zmień "częstotliwość odświeżania ekranu", u mnie musi być na 60Hz, bo jak jest na 75Hz to ekran jest ( tak jak w twoim przypadku) rozmazany. :D

Link to post
Share on other sites

Wiec tak , zainstalowalem najnowsze stery i nadal obraz jest mydlany :D na tym samym kablu karta GB 7300GT miala obraz zylete , poprostu nie ma opcji wyostrz obraz , co mialem przy 7300GT , jest gamma , kontrast , jasnosc ale brak wyostrzenia :)

TV to samsung 32 cale

Link to post
Share on other sites

@Barto28: muszę Ci powiedzieć, że też tak mi się czasem zdarza. Kupiłem moją MSI GTS 450 3 tygodnie temu i od czasu do czasu wydaje mi się, że traci ostrość. W moim przypadku wystarczy kliknąc auto na monitorze i potem szafa gra. Coś mi się zdaje, że nowe stery (266.58) coś się nie imają GTS 450 :), dopiero co pisałem o innym problemie z tą kartą tu: viewtopic.php?f=30&t=26462

Napisz czy po przeinstalowaniu sterów pomogło, ja jutro jak znajdę chwilkę również przeinstaluje.

Link to post
Share on other sites

Mam to samo, myślałem, że tak ma być ale widzę, że inny userzy też tak mają, więc w czymś tkwi problem.

 

Na 8600GT obraz był idealny natomiast po przesiadce na Gigabyte GTS 450 obraz jest jakby za mgłą. Sterowniki najnowsze 266.58 na starszych 260.69 czy jakoś tak, to samo. Jakieś inne pomysły?

Nie zacząłbym drążyć tego tematu, gdyby nie ten topic.

 

@Barto28:

Gdzie kupowałeś GPU i kiedy? Może jakaś wadliwa seria.

Link to post
Share on other sites

@Barto28, @Neon1992, @Volter.

Zwróćcie proszę uwagę na własne zasilacze. Nie wydają się zbyt adekwatne do zapotrzebowania zestawu, choć mogę się mylić, ponieważ każdy rok użytkowania PSU degraduje jego wydajność. Poza tym, proszę odinstalować wszystkie składniki sterowników, po czym wyczyścić rejestry choćby CCleaner-em. Następnie zainstalować najnowsze WHQL, skalibrować obraz i czcionki Clear type oraz dostosować wyświetlanie GPU do odbiornika (monitor lub TV) zachowując 60 Hz.

Jeśli nie pomoże, proszę skontaktować się z serwisem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam to samo, myślałem, że tak ma być ale widzę, że inny userzy też tak mają, więc w czymś tkwi problem.

 

Na 8600GT obraz był idealny natomiast po przesiadce na Gigabyte GTS 450 obraz jest jakby za mgłą. Sterowniki najnowsze 266.58 na starszych 260.69 czy jakoś tak, to samo. Jakieś inne pomysły?

Nie zacząłbym drążyć tego tematu, gdyby nie ten topic.

 

@Barto28:

Gdzie kupowałeś GPU i kiedy? Może jakaś wadliwa seria.

Kolego karte graficzna odbieralem wczoraj ze sklepu . Zamawialem w sklepie sferis.

Hmm karta raczej jest ok , wydaje mi sie ze to przez sterowniki - bo w starczych wersjach byla opcja wyostrzenia obrazu - w nowych juz nie ma tej opcji , gdybym mogl sobie podostrzyc bylo by wspaniale.

 

@Barto28, @Neon1992, @Volter.

Zwróćcie proszę uwagę na własne zasilacze. Nie wydają się zbyt adekwatne do zapotrzebowania zestawu, choć mogę się mylić, ponieważ każdy rok użytkowania PSU degraduje jego wydajność. Poza tym, proszę odinstalować wszystkie składniki sterowników, po czym wyczyścić rejestry choćby CCleaner-em. Następnie zainstalować najnowsze WHQL, skalibrować obraz i czcionki Clear type oraz dostosować wyświetlanie GPU do odbiornika (monitor lub TV) zachowując 60 Hz.

Jeśli nie pomoże, proszę skontaktować się z serwisem.

Pozdrawiam.

Nie sadze ze problem tkwi w zasilaczu , mam Be Quiet 530W , tak jak pisalem wyzej , w sterownikach dolaczonych do mojej starej karty graf. mialem mozliwosc podostrzenia sobie obrazu , w nowej karcie z plyta nie mam tej mozliwosci - nawet po sciagnieciu sterow ze strony nie maja tej opcji - tak jak by producent okroil ta opcje bo nigdzie nie moge tego znalesc :)

I teraz pytanie czy moge dla mojej nowej karty GTS 450 zainstalowac stery z mojej starej karty? jest szansa ze bede sobie mogl poostrzyc obraz i wtedy nie bedzie juz problemu - tylko czy tak moge zrobic?

Link to post
Share on other sites

@Barto28:

Ja swoją kupowałem w Agito trzy tygodnie temu, więc wadliwa seria raczej odpada.

 

Co to sterowników myślę, że to nie ich wina. Na 8600GT obraz brzytwa przy (260.69), po włożeniu GTS 450 na tych samych sterach mydło, na 266.58 również mydło. Więc?

 

Może te karty tak mają, jeżeli tak jest to nVidia ma u mnie wielkiego minusa.

 

Napisałem e-mail do Gigabyte, zobaczymy co mają do powiedzenia w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

@Barto28:

Ja swoją kupowałem w Agito trzy tygodnie temu, więc wadliwa seria raczej odpada.

 

Co to sterowników myślę, że to nie ich wina. Na 8600GT obraz brzytwa przy (260.69), po włożeniu GTS 450 na tych samych sterach mydło, na 266.58 również mydło. Więc?

 

Może te karty tak mają, jeżeli tak jest to nVidia ma u mnie wielkiego minusa.

 

Napisałem e-mail do Gigabyte, zobaczymy co mają do powiedzenia w tej sprawie.

Super :)

Jak tylko bedziesz cos wiedzial to pisz albo w watku albo PM , bo normalne to to nie jest , moja stara karta warta max 40zł daje ostrzejszy obrazek od GB GTS 450 - przeciez to jest jakis skandal

Link to post
Share on other sites

No i wszystko jasne , DANNY dzieki za pomoc ale twoje porady niestety nie pomogly , wina rozmytego obrazu byl TV :/ podlaczylem kompa pod monitor LCD i teraz dopiero widze moc i ostrosc tej karty :) karta jest sprawna , trzeba poprostu kupic monitor :) ok dzieki wszystkim za pomoc i wypowiedzi ,

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy to pomoże ale dwie sprawy:

1. viewtopic.php?f=13&t=27511 Mnie to mego pomogło, głównie w fx miałem rozmazane czcionki, teraz jest idealnie.

2. W win 7 (nie wiem czy tego systemu używacie) wejdźcie w panel sterowanie, kliknijcie w "wygląd i personalizacja" potem "Ekran" i po lewej stronie macie "Dopasuj tekst ClearType". Tam po kolei macie napisane co robić. Może to wam pomoże przynajmniej trochę w polepszeniu jakości obrazu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...