Skocz do zawartości

Ambilight, nvidia shield i inne takie - hit czy kit? ;)


Recommended Posts

Cześć,
przez ładne kilka lat zapuściłem się w tematach technologicznych, próbuję się teraz wdrożyć i - o raju, co to się porobiło! http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif Dlatego kilka pytań / pod dyskusję:
1) Ambilight - uważacie to za coś naprawdę fajnego czy raczej chłyt marketingowy? Ja się na początku podnieciłem, właściwie odrzuciłem wszystkie inne firmy i kupiłem Philipsa 43PUS6401 a teraz zaczynam mieć odczucie, że... przeszkadza mi on w oglądaniu filmów, i to pomimo że lubię kolorowe światełka http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gifPróbowałem oczywiście różnych ustawień, ale mam wrażenie że nawet w tych "spokojniejszych" opcjach ambi po prostu odciąga uwagę od tego co najważniejsze, czyli prostokąta z dobrej jakości filmem. Zamiast mitycznego "rozszerzania ekranu" utrudnia koncentrację. Jakie Wy macie odczucia? Jedyne zastosowanie, w którym wydaje mi się to b korzystne, to gierki, bo tam ma mrugać, huczeć i wybuchać. Ale czy nie wolałbym teraz np. Panasonica z lepszym obrazem i włączonej małej lampki jeśli wzrok by mi się męczył? Chyba bym wolał.

2) Po co są takie wynalazki jak nvidia shield? Jakieś strumieniowanie z kompa na tv? Dlaczego nie można po prostu podłączyć pc do tv kablem i oglądać / grać w treści z kompa (ja tak mam zrobione)? Albo czy nie można przesyłać treści jakoś po wifi? Trochę nie rozumiem sensu takich gadżetów, zwłaszcza jeśli ma się kompa obok TV więc będę wdzięczny za edukację.

3) OLED - wiadomo że zdania będą podzielone, ale czy warty peanów? Czy jednak w głównej mierze wyciągacz kasy, jak wg mnie nonsensowne zakrzywione ekrany? Czy ta czerń jest aż tak dużo mega niesamowitsza od quantum dot czy np. technologii w Panasonic TX-58DXW804? Wydaje mi się, czy ekrany OLED bardziej odbijają otoczenie? Bo dużo używam w ciągu dnia, przy świetle słonecznym i obawiam się, że co mi z niesamowitej czerni, jeśli w jej miejscu będę widział odbicie własnej gęby?

4) Czy jest więcej tv jak Panasonic TX-58DXW804 w regulacją wysokości i obracaniem wokół osi? Najchętniej zobaczyłbym w jakiejś wyszukiwarce opcję filtra żeby wyświetlić takie modele ale pewnie nie ma czegoś takiego.

Dzięki wielkie!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...