Skocz do zawartości

Nowy komputer


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez smoke,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry oraz nauka
  • Maksymalna kwota : 2000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Za miesiąc, dwa.
  • Których części potrzebuję : Cała skrzynka, bez monitora myszki, klawy i systemu.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie zamierzam
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920/1080 LG, modelu nie pamiętam.
  • Specjalne wymagania 
  • Własna propozycja zestawu :

    Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W (SPC117) 

    Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz (PV48G240C5K)

    Płyta główna ASRock H110M-HDV, H110M, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX (90-MXGZU0-A0UAYZ) 

    Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

    Obudowa SilentiumPC Brutus M10 (SPC159)

    Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1050 Ti Mini 4GB GDDR5 (128 Bit) DVI, HDMI, DP, BOX (ZT-P10510A-10L)

    Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, BOX (BX80677G4560)

 

Mam potrzebę sprawienia sobie nowego komputera, mój lapek zaczyna mnie doprowadzać do amoku niestety. Najgorsze z tego wszystkiego jest też to, że całkowicie nie znam się na "tych komputerach" i mimo wszystko chciałbym doprowadzić do zakupu racjonalnego, dlatego też tutaj jestem. Cały ten zestaw jest całkowicie zerżnięty z pewnego filmiku na yt, zapewne skojarzycie. Nie mam bladego pojęcia, czy istnieje coś lepszego co mógłbym w tej specyfikacji i w tej cenie zamienić.

 

Co do użyteczności komputera, jestem studentem więc nauka, ale i też gry i tak wiem, zestaw za tą cenę na pewno nie pozwoli mi na ogrywanie najnowszych gier w super płynności i detalach, ani nawet na średnich, całkowicie zdaję sobie z tego rację, jednak chciałbym po prostu mieć najlepsze co mógłbym mieć w tej cenie, a że się na tym kompletnie nie znam...

 

Dodatkowo ważnym dla mnie mankamentem jest możliwość ewentualnego upgrade tego zestawu, nie chciałbym, aby wykorzystany sprzęt uniemożliwiałby mi dołożenia lub wymiany podzespołów na lepsze.

 

Z góry dziękuję, chociażby za przeczytanie mojego posta ;).

 

Pozdrawiam!

  •  
  •  
Link to post
Share on other sites

Wszystko wygląda w porządku, trochę dziwi mnie tylko czemu idziesz w kartę graficzną mini przy obudowie normalnych rozmiarów. Różnicy w cenie nie powinno być, a mini będzie miała gorsze chłodzenie (ze względu na rozmiar). Po za tym, nie potrzebujesz 600W zasilacza chyba że planujesz w przyszłości rozbudowę. Mam w domu pentiuma G3460 w domu bodajże razem z Radeonem 7870 (175 wattowy GPU) i be quiet 400W w zupełności mu wystarcza. 1050Ti jest mniej prądożerny od radeona 7870.

Edytowane przez supervisor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym właśnie rzecz, że nie chcę na tym poprzestawać. Sytuacja wyglądała tak, że miałem zamiar uzbierać więcej hajsiwa i kupić coś lepszego, jednak jak ten laptop zaczął mnie denerwować postanowiłem, że nie mogę zwlekać, dlatego będę chciał to rozbudować.

 

Czyli poza tą "mini" kartą graficzną oraz wielkim zasilaczem, cały ten setup jest w porządku?

Link to post
Share on other sites

W tym właśnie rzecz, że nie chcę na tym poprzestawać. Sytuacja wyglądała tak, że miałem zamiar uzbierać więcej hajsiwa i kupić coś lepszego, jednak jak ten laptop zaczął mnie denerwować postanowiłem, że nie mogę zwlekać, dlatego będę chciał to rozbudować.

 

Czyli poza tą "mini" kartą graficzną oraz wielkim zasilaczem, cały ten setup jest w porządku?

Jeśli planujesz go upgradować to najlepiej iść w nowe płyty (na tej płycie nie pójdą nowe procki). Problem w tym że nowe płyty od Intela są drogie. Ew. możesz pójść w AMDowskim AM4 który ma w planach kompatybilność do 2020.

 

Co do twojego pytania, tak. Ten setup jest jak najbardziej w porządku.

 

Jeszcze jedno ostrzeżenie, dokup aktualizację biosu w sklepie bo G4560 może nie pójść na tej płycie "od razu" bo może wymagać aktualizacji.

Edytowane przez supervisor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co kumpel mi wspominał biosu nie warto aktualizować biosu, gdyś i ponieważ można to zrobić samemu bez problemu.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy dołożenie pamięci ram przy tym zestawie (o ile to możliwe) jest opłacalne i wpłynie dobrze na działanie całości?

Edytowane przez GreenMan
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

2039 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Masz tutaj 2 dobre rdzenie / 4 wątki - z możliwością upgradu do i5/i7 Non-K, płyta na H110 z HDMI, RAM w jednej kości pod rozbudowę w przyszłości (na razie 8GB spokojnie Ci wystarcza), dysk twardy od WD, zasilacz OEM SeaSonic na japońskich kondensatorach z 5-letnią gwarancją, obudowa z piwnicą na zasilacz oraz trzema wentylatorami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co kumpel mi wspominał biosu nie warto aktualizować biosu, gdyś i ponieważ można to zrobić samemu bez problemu.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy dołożenie pamięci ram przy tym zestawie (o ile to możliwe) jest opłacalne i wpłynie dobrze na działanie całości?

Jasne że można zaktualizować bios samemu... jeśli ma się kompatybilny procesor. Po włożeniu G4560 do twojej nowej płyty która wymieniłeś komputer wogóle nie odpali. Będziesz musiał pożyczyć od kogoś kompatybilny procesor, odpalić komputer, zaktualizować bios, i dopiero wtedy twój G4560 będzie działał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Smoke dzięki wielkie za to co mi przedstawiłeś, wydaje mi się że na tym poprzestane ;). Podoba mi się to, że w tym sklepie moge zamówić całą skrzynkę złożoną, bo z moim doświadczeniem w tym temacie to złożyłbym z tych części chyba lodówkę, a nie komputer :P.

 

Wielkie dzięki również całej reszcie!!!

 

Czyli końcowo zestaw złożony przez smoke jest kompletny i żadnych aktualizacji nie potrzebuję?

 

EDIT: Matko i jeszcze te kody na darmową wysyłkę i złożenie, niby tak nie wiele a tak japę cieszy ;).

Edytowane przez GreenMan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...