Skocz do zawartości

Wybór monitora i proporcje ekranu


Recommended Posts

Hej wszystkim.

 

Potrzebuję rady w wyborze monitora. Zastanawiam się pomiędzy 24 cale 16:10, a 25 cali 16:9. Nie widziałem w realu monitora 25 cali, i zastanawiam się czy nie okaże się jakiś potężny. Z kolei jeżeli 24 cale to tylko 16:10, bo jest większy niż taki sam 16:9. I jeszcze jedna sprawa. Czy uzasadniona jest obawa, że karta graficzna może nie mieć rozdzielczości 16:10 na wyjściu? Mam do wyboru dwie karty, jedna o maksymalnej rozdziale 1920x1200, druga 2048x1152. Pierwsza to tzw tryb zewnętrzny laptopa, a druga to maksymalna rozdzielczość karty w stacji dokującej. Dziękuję za wszelkie uwagi.

Link to post
Share on other sites

Odważ się... mimo wszystko rozważyć zakup monitora 24" w proporcjach 16:9.

Osobiście nie wyobrażałem sobie niczego innego niż 16:10 - kiedy przez przeszło 8 lat korzystałem z 24" 16:10, po przesiadce z LCD 19" 4:3 - wiesz jaki opad szczęki wtedy miałem jak wylądował na biurku? :D

 

No nie było dla mnie czegoś takiego jak 16:9, bo w mojej ocenie za płaski, za mały... ale patrzyłem na to przez pryzmat ówczesnych monitorów 21" lub laptopowych 15 czy 17.

 

24" na 16:9 to już moim zdaniem jest optymalny rozmiar pozwalający na przesiadkę na takowy bez większej straty obszaru roboczego w pionie.

 

W pracy siedzę na 23" 16:9 i bardzo często obrabiam dane w excelu... nie doskwiera mi jakoś bardzo brak 16:10 - chociaż momentami byłoby fajnie mieć więcej miejsca w pionie, nie jest to dramat, o jakim do tej pory miałem przeświadczenie.

Jednakże pamiętaj, że 16:10 będzie ciut węższy.

Standard+and+Widescreen+Dimensions.jpg

 

 

To czy karta "ma na wyjściu" taką czy inną rozdziałkę musisz poszukać w necie wpisując jej model - nawet jeżeli to integra, w specyfikacji urządzenia będziesz miał wymieniony zastosowany układ graficzny.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...