Skocz do zawartości

Nowy smartfon multimedialny do ~1200 zł, szybki.


Recommended Posts

Witam.

 

Od ponad 3 lat jestem użytkownikem telefonu Microsoft Lumia 640 LTE. Ogóline jestem z niego bardzo zadowolony. Ostatnio jednak zaczął mnie delikatnie denerwować, a poza tym Microsoft planuje zakończyć wsparcie dla telefonów z Windowsem, dlatego uznałem też, że najwyższy czas na zmiany i powrót do Androida.

 

Zakup planuję na kolejne co najmniej 2 lata, dlatego chcę dobrze wybrać. Przede wszystkim liczy się dla mnie szybkość działania urządzenia. Jeżeli chodzi o baterie no to wiadomo, że w większości smartfonów z androidem to średnio wytrzymuje ok. 2 dni, więc w tym przypadku nie będę wybredny :). Natomiast sprawą drugorzędną jest dla mnie aparat. Zdjęcia robię jedynie sporadycznie, a w porównaniu do mojej lumiii chyba wszystko, co nowe będzie lepsze. Wyświetlacz na pewno nie mniejszy niż 5".

 

Telefon będę używał do przeróżnych rzeczy - gry, np. Hearthstone, YouTube, przeglądarka, czasami jakiś plik otworzyć, coś przeczytać, itd., dtatego właśnie szukam czegoś szybkiego.

 

Planuję kupić nowy telefon. Mój budżet, to tak jak w temacie, ~ 1200 zł.

 

Na ten moment moim faworytem jest Xiaomi Mi A1. Wiem, że jest to smartfon niemal identyczny ja Xiaomi Redmi Note 4 4/64, jednak z tego co wyczytałem to A1 posiada Android One (czyli czysty Android?), który sprawia, że urządzenia działa szybciej i to właśnie przekonało mnie do A1.

 

Czy zatem warto skusić się na Mi A1 w tym budżecie i biorąc pod uwagę Android One?

Czy może polecicie mi coś lepszego w tym budżecie?

 

 

Edytowane przez x-greenyy
Link to post
Share on other sites

Jeden z najmodniejszych teraz jeśli chodzi o design. Jeśli zależy ci na wykończeniu nie chcesz martwić się aktualizacjami i konfiguracją  to jedna z najlepszych opcji, jakie można znaleźć w tej cenie.

Jeśli chodzi o całą resztę to jest przeciętny, ani nie ma najlepszego aparatu, ani najlepszej mocy, ani ekranu ani dźwięku. Ale jeśli nie masz jakiś szczególnych wymagań dla 90% użytkowników jest zupełnie wystarczający no i masz Xiaomi i Google dla pewności zakupu
 
Najlepsze
Android One
Globalna dystrybucja
Wykończenie i materiały
 
 
Do polepszenia byłoby
NFC
Ekran nie za dobrze widoczny w słońcu
Nadmierny hałas przy nagrywaniu filmików
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...