Skocz do zawartości

Gtx 1070 czy 1080?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MESSER,

Recommended Posts

Cześc, mam dylemat. Otóż składam komputer i nie mam pojęcia czy wybrać 1070 czy 1080. Wybór jest o tyle trudny, że mam monitor 1080p 75hz, ale z drugiej strony ceny tych kart są w tej chwili tak podobne, że gtx 1080 na esc.pl można wyrwać taniej niż połowe wersji 1070 albo w tej samej cenie. Tak myślałem, że może lepiej kupić tą 1080 i za jakis czas zmienic monitor na z lepszym odświeżaniem lub 1440p, co sądzicie? Bo niby nie widze sensu kupowania 1070 gdy 1080 ma właściwie taką samą cene, ale z drugiej strony jest ten monitor. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dziś jest "papierowa" premiera GTX 1070Ti wiadomo jak się modele kart graficznych pojawią z tym chipem będą obarczone "podatkiem od nowości", z drugiej strony GTX 1070 Ti będzie bardzo blisko do 1080 więc i ceny 1070 zejdą bo obecnie różnica miedzy tymi dwoma kartami jest niewielka, i na tą chwilę lepiej jest dołożyć do GTX 1080 patrząc cena/wydajność.

Co do 2560 x 1440 na dziś rozsądną kartą do tej rozdzielczości to GTX 1070, ale wiadomo z czasem wymagania będą rosły więc brałbym najmocniejszą na jaką stać.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Procesor i5 4690 3,50Ghz


Ram 16GB


zasilacz XFX550W


3 dyski (2 zwykłe i 1 ssd)


karta graf. obecnie to Palit GTX 1070 8GB Ram


 


I tu mam pytanie. Czy opłaca się tę kartę wymienić na jakiś model GTX 1080? Czy różnica w wydajności będzie na tyle duża, że opłaci się dopłacać do 1080? I czy ten zasilacz sobie z GTX 1080 jeszcze poradzi.?


Edytowane przez Bartek111
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...