Skocz do zawartości

Komputer do max 4.3k zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Dobry Wieczór.


Chciałbym kupić komputer do gier


 


Budżet: max 4300


Co chcę kupić: całą skrzynkę, ale chciałbym dysk ssd powiedzmy min. 200gb  , jeśli warto i zmieszczę się w cenniku


Posiadane podzespoły:  Telewizor(monitor) Philips 32PFL3404/12 i ustawiona rozdzielczość 1920x1080


Zastosowanie:  gry


Data zakupu: w tym tygodniu, ewentualnie w przyszłym


Nie znam się na podkręcaniu,więc raczej nie wchodzi to w grę. 


 


Bez systemu


Kość ramu może być jedna sztuka 8gb, zawsze mogę sobie dokupić później, Dysk HDD myślę,że 1TB powinien starczyć. Prosiłbym o ewentualnie wybranie lepszego procesora,a troszkę słabszej grafiki(CHYBA lepiej duża pojemność,a mała szybkość/taktowanie,ale nie wiem),tak bym najchętniej za parę lat musiał tylko wymienić kartę graficzną(+ ew kośc ramu dodać),a procka i resztę zostawić w spokoju. 6 lat temu kupiłem komputer za 3.2k zł i starczył mi do gier do tego roku:)


Proszę o pomoc, niestety jestem laikiem w kwestii kupowania komputera.


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc


Link to post
Share on other sites

Procesor:
Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg
919 zł

Chłodzenie:
-
-

Płyta główna:
MSI Z370-A PRO /intel Z370, LGA1151/
530 zł

Pamięć RAM:
Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper
399 zł

Druga Pamięć RAM:
-
-

Dysk SSD:
A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC
259 zł

Dysk HDD:
Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm
195 zł

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon RX 580 Aorus 8GB DDR5 256bit (1380/8000)
1359 zł

Nagrywarka DVD/BluRay:
-
-

Karta sieciowa:
-
-

Karta sieciowa Wi-Fi:
-
-

Zasilacz:
XFX TS 550W 120mm Gold
299 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)
199 zł

System operacyjny:
-
-

Monitor:
-
-

Klawiatura:
-
-

Mysz:
-
-

Podkładka pod mysz:
-
-

Klawiatura + Mysz:
-
-
 
 
Suma:  
4159
zł brutto
3381.30
zł netto

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Promocją na darmową wysyłkę nie dotyczy zamówień z płatnością przy odbiorze. 

 

Procesor 6 rdzeniowy i5 obsadzony na płycie głównej od MSI wraz z 8GB RAM w Dualu,RX 580 8GB od Gigabyte,SSD 128GB na system,HDD 1TB na dane,zasilacz z zapasem mocy od XFX z 5 letnią gwarancją produkcji Seasonica i obudowa z piwnicą na zasilacz od SilentiumPC.

 

Chcesz dodatkowe chłodzenie? http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=71332

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Czy mógłby polecić Pan jednak większy Dysk ssd? Myslalem by zmiescic na nim windowsa 20-50gb,zalezy jak czesto format bym robil + 1 gra ,gdzie pewnie zajmowac beda niedlugo gry ok 100gb. A podobno lepiej zostawić trochę gb wolnego by lepiej chodził dysk.

Po co byłoby dodatkowe chłodzenie? Jakie miałoby korzyści?

Gdzie można taki komputer złożyć? Albo jestem ślepy, albo na tej stronie nie ma nic do kupna:( a Pan podał jakiś kod,więc to do któregoś ze sklepów?

Edytowane przez kojuss
Link to post
Share on other sites

Mysle za za ta sume mozna calkiem niezly zestaw zlozyc oparty o najnowszy procesor intela coffee lake 8600k. Wroce do domu z pracy i okolo 23 edytuje posta i napisze co warto kupic

Dziękuję :) Zawsze lepiej więcej opini, zwłaszcza,że dla mnie to dużo pieniążków na komputer:)

Powtórzę,że nie będę się bawił w podkręcanie (literka K w intel 8600K oznacza odblokowany mnoznik- czytalem troszkę:P )

Link to post
Share on other sites

Tak odblokowany mnoznik ale wersja K rowniez posiada fabrycznie wyzsze zegary, a jak sie nie znasz na podkrecaniu to plyta glowna moze to zrobic za Ciebie. Podam Ci 2 zestawy oparte o procek z odblokowanym mnoznikiem ale slabsza karta graficzna albo na odwrot

Prosiłbym tylko o o lepsze procesory,a słabszą graficzną, jeśli można. Uważam(mogę się mylić),że graficzna za parę(powiedzmy 5) lat będzie i tak czy siak do wymiany,a procesor może jeszcze nie . Takie mam nadzieje,wiadome,że nikt nie jest jasnowidzem:) no chyba,ze się mylę z graficzną i prockiem ?

Co do podkręcania,mogę poczytać o tym,jeśli warto to na pewno na to spojrze:)

Edytowane przez kojuss
Link to post
Share on other sites

Gdzie niby ten hit ? GPU z słabym chłodzeniem, SSD na TLC, pamięci 2400 MHz ? 

Mamy tu ograniczony budżet więc nie da się mieć wszystkiego. Z czegoś trzeba zrezygnować i kupić trochę gorsze. Chłodzenie wcale nie musi być mocne z uwagi że kolega nie będzie podkręcać procesora

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdzie niby ten hit ? GPU z słabym chłodzeniem, SSD na TLC, pamięci 2400 MHz ? 

dziękuję za komentarz:)

Postaram się dzisiaj wybrać jakiś zestaw,choć powiem,że jest trudny wybór pomiędzy dobrym prockiem,a w miarę dobrą grafą(trochę załuję,że jednak nie skorzystałem z propozycji pawelox01 na tą graficzną :(

Link to post
Share on other sites
Mamy tu ograniczony budżet więc nie da się mieć wszystkiego. Z czegoś trzeba zrezygnować i kupić trochę gorsze. Chłodzenie wcale nie musi być mocne z uwagi że kolega nie będzie podkręcać procesora

 

Bzdura. Części są po prostu źle dobrane. W cenie SU800 jest SP 920, w cenie Palita jest ZOTAC AMP! z chłodzeniem pół pasywnym, pamięci również można dobrać 3000 MHz

 

 

 

trochę załuję,że jednak nie skorzystałem z propozycji pawelox01 na tą graficzną

 

Ale czego tutaj żałować ? GTX 1050 Ti w budżecie 4300 zł ? Przecież w tym budżecie bez problemu mieścisz się z 8400 + 1060 6 GB czy RX 580 8 GB.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Przecież w tym budżecie bez problemu mieścisz się z 8400 + 1060 6 GB czy RX 580 8 GB.
Zamiast rx 580 8gb to lepiej r9 fury nitro ktory wydajnosciowo lekko przewyzsza 1060 i jest nieco drozsza karta. Rx 580 jest nieoplacalny tak samo jak gtx 1070 przez gornikow ktorzy podbili ceny. Wydajnosciowo wypada najgorzej z tej trojki
Link to post
Share on other sites

dziękuję za komentarze :)

Myslałem nad tymi zestawami :)

Takie głupie pytanie,ale czy nie potrzebuję przypadkiem karty sieciowej ? http://pececik.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.png

myślałem o czymś takim,ale to znacząco przewyższa zaplanowany budżet. Zapewne może być też tak,że za tę kwotę Państwo ułozą lepszy komputer:P 

http://files.tinypic.pl/i/00943/b402l15lpy84_t.jpg

 

Ewentualnie po rezygnacji z paru elementów wyszło mi :

Rezygnacja z chłodzenia - aktualnie nie potrzebne,ponieważ nie znam się na podkręcaniu,czytałem baardzo pobieżnie o podkręcaniu z płyty głównej,może do tego nie potrzebne dodatkowe chłodzenie. Ewentualnie nie będę aktualnie podkręcał,a zajmę się tym później po wmontowaniu już dodatkowego chłodzenia. Slabszy(wolniejszy) ram, 1tb danych,ktory powinien mi w zupelnosci starczyc(aktualnie mam tyle i nie narzekam:) ), no i słabsza graficzna http://pececik.com/forum/public/style_emoticons/default/sad.png

http://files.tinypic.pl/i/00943/ky2kxhcihpfn_t.jpg

 

co Panowie sądzą o tych wyborach ? w najgorszym wypadku wydam więcej(około budżetu tego 1 zdjęcia-5koła), ale tylko jeśli na prawdę warto i bardzo niechętnie to zrobię,bo to mnóstwo pieniążków, gdzie 5 lat temu wydałem 3.2koła i świetnie się spisał komputer. ale ceny wtedy miałem praktycznie hurtowe:(

 

wybrałem jednak 8600k i raczej jej się będę trzymał,ponieważ może jednak być bardziej przyszłościowa niż 8400. Chyba,że sądzą Panowie,że aktualnie półtorej ceny 8400 jest niewarte 8600k,to wrócę do wyboru 8400 + dobra grafa. wiem,ze jestem niezdecydowany i ciezko mnie przekonac:P

 

ew. 

http://files.tinypic.pl/i/00943/7vdbdtrfv8a6_t.jpg  ale bez karty sieciowej 

Link to post
Share on other sites

Kojuss po pierwsze karte sieciową masz już wraz z płytą główną, po drugie przegiąłeś z budżetem i wyszło 400zł drożej więc powiedz nam jaki jest Twój maksymalny próg cenowy, będzie nam łatwiej coś dobrać.

Między 8400 a 8600k jest bardzo mała różnica i jeśli nie będziesz podkręcać procesora to szkoda pieniędzy bo to 400zł.

 

Tu masz zestaw złożony przeze mnie na szybko ale myślę jest tu wszystko co potrzebne, wersja z 8gb pamieci 3000mhz, jeśli chcesz 16gb to musisz nagiąć budżet do 4700zl


https://imgur.com/a/tfLzn

 

Ewentualnie możesz zamienić 1060gtx na rx 580 8gb, ja mimo wszystko zostałbym przy nvidii

Edytowane przez pawelox01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dużo się nie rózni od mojego ostatniego zestawu :)

chyba jednak wybralbym 8gb, z prostego powodu niekoniecznie dobrego. Z ja kupilem kompa w marcu 2012 2gb grafe,kolega w pazdzierniku 2012 grafe 1gb(szybsza),za podobne ceny komp. Mi gry chodzily najnowsze,a mu przestaly. Wczesniej zapewne mial wiecej fpsow,ale nie chyba chyba mocno odczuwalne.

5kola to taki maks maksow,wolalbym zostac przy 4300 zł.

Ram mogę zawsze sobie dokupić :) za miesiąć,dwa czy później na spokojnie jak będize brakować:)

 

Co do Procka. Nie znam się, na 100% poczytam o tym jeśli jednak lepiej będzie kupić 8600K,ale nie wiem czy warto dac 500zł więcej (400zl roznicy w procku + najmniej 100zl na chlodzenie) by miec 8600k zamiast 8400.

Czytalem bardzo pobieznie o podkrecaniu z plyty glownej,ale to pewnie duzej roznicy nie zrobi?

 

Co do graficznej to potrzeba do niej wiekszego zasilacza niz Pan uwzglerdnil:P

cofam,Pana graficzna potrzebuje 400W,moja 550W

 

A jaki do tego windows? Zostac przy swojej 7,czy ulepszyc platnie do 10? Jak Pan poleca?

Edytowane przez kojuss
Link to post
Share on other sites

Podkrecanie roznice zawsze zrobi tylko plyta ustawia duze napiecie i temperatury pojda mocno w gore i do 8600k jedna trzeba lepsze chlodzenie minimum 250zl wiec roznice w cenie spora zrobi.

Co do 8400 w stresie na boxowym chlodzeniu 75*c wiec niezle.

 

Do 1060 gtx i prockiem i5 w zupelnosci wystarczy 450w zasilacz ale jesli sie obawiasz to mozesz wziac 500w, wyzej sie nie oplaca bo nawet po oc bedzie zapas mocy

Link to post
Share on other sites

Predzej karte wymienisz niz procek, taniej wyjdzie i wyzsza wydajnosc bedzie. Za kilka lat beda nowe procki pod nowe plyty glowne wiec tutaj bedziesz musial wymienic 2 drogie rzeczy ktore nie dadza duzo wiecej fps, a taka nowa karta to co innego.

 

Co do rx 580 8gb to jak uwazasz, wydajnosc ta sama co konkurencja. Wybor nalezy do Ciebie

Link to post
Share on other sites

No,to uwazam(caly czas bazujac na przykladize ktory podalem),ze l;epiej miec wolniejsza garte graf,ale wiecej vram :( pewnie wolniej gry beda chodzic,ale czy bede mial 50 czy 45 fpsow(czysta losowosc w podaniu liczb) to zbyt duzej roznicy pewnie nie zrobi. A moze jednak starczy na dluzej te 8gb ram.

No nic,to zapewne wybiore ten 3 zestaw swoj(co praktycznie rownoznaczy sie z Pana zestawem,procz graficznej i zasilaczem) :)

Dziekuje Slicznie za pomoc :) i przepraszam za problemy

mam tylko nadzieje,ze nie bede plul sie w brode,ze nie posluchalem Pana z ta karta graficzna :P

Edytowane przez kojuss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...