Skocz do zawartości

problem dysk m.2


Recommended Posts

Montowałem Gelid Subzero na mojego corsaira MP500. Ja osobiście nie zawracałem sobie głowy sciąganiem paska z wierzchu (MP500 ma miedziany pasek, więc jest on dostatecznie dobrym przewodnikiem ciepła). W zestawie Gelid Subzero dostajesz dwa cooling pady, jeden 0.5mm i drugi 1mm. Możesz użyc albo jednego albo drugiego, ja użyłem tego 0.5mm na wierzch, (stroną klejącą się do dysku SSD) i zamontowałem radiator na wierzch na dołączone gumki.

 

Wcześniej miałem ciągły throttling na 70C, po zamontowaniu chłodzenia temperatura spadłą o średnio 5 stopni, maksymalnie dobijając do 68C przy stress tescie, a normalnie pracując nie wyżej niż 65C (przed zamontowaniem 68-70C i throttling to była normalka). Radiator będzie się pewnie spisywał lepiej jeśli nałożysz go bezpośrednio na dysk SSD, ale ja zostawiłem miedzaną naklejkę załączoną ze wzgl. na gwarancje aby nie było ewentualnych problemów (już raz musiałem oddać ten dysk na gwarancję).

 

Co do tego gdzie zamontować dysk, polecam zamontować go pod procesorem, a kartę graficzną zamontować w dolnym wejsciu PCI-E 3.0 x16 (upewnij się że działa w takim trybie, GPU-Z powinien wykazać.

 

U mnie wygląda to tak:

https://i.imgur.com/b2qvZDK.jpg

 

Edit: Patrząc na płytę jeszcze raz, dochodzę do wniosku że oba wejścia m.2 pci-e są równie dobre, po prostu wybierz te które jest dalej od karty graficznej, lub te które jest lepiej wentylowane.

Edytowane przez supervisor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...