Skocz do zawartości

Zestaw w oparciu o Coffee Lake


Recommended Posts

Ja raczej myślę czy lepiej brać 1060 czy 1070

 

1070 obecnie nie ma prawa bytu w takich cenach. Albo GTX 1060 albo GTX 1080.  Z drugiej strony czy potrzebujesz takiej GPU ? Z drugiej strony można zrezygnować z dopłaty do 1700X na rzecz 1700

 

Przy CPU Ryzen masz 32 Gb/s na M.2 więc jest ok

Link to post
Share on other sites

Różnica między 1060 a 1080 jest ogromna (1070 nieopłacalna) . A dostępność 1060 jest po prostu tragiczna. Nie ma w sklepach typu morele itp na stanie ich prawie w ogóle. Także jeśli nie chcesz czekać z zakupem to będziesz niejako zmuszony do 1080 :/

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Cześć!

 

Chciałem złożyć zestaw w oparciu o Coffee Lake. Zestaw będzie używany głównie do pracy programisty, w mniejszym stopniu grafiki (Photoshop, Indesign).

 

W pierwszym rzucie złozyłem coś takiego:

 

https://www.morele.net/inventory/info/iuVN2W/

 

Coś byście zmienili? Albo doradzili innego?

 

//edit

 

  • Zastosowanie komputera: programowanie, grafika komputerowa
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 8k
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?: w najbliższym czasie
  • Których części potrzebujesz?: zestaw bez monitora i peryferiów
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie będę
  • Monitor: posiadam
  • Specjalne wymagania: Nie
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/iuVN2W/
  • Inne: Ewentualnie - monitor widescreen. Poprzedni jest już troszkę wysłużony.
Edytowane przez FrytkiPoprosze
Link to post
Share on other sites

Wypełnij regulaminowy formularz.

 

Musisz dorzucić jakiś cooler, bo 8700k nie ma boxa.

 

Zdecyduj się na jakiś format. Weź mniejszą obudowę tylko pod mini ITX, żeby oszczędzić miejsce, albo większą płytę, żeby mieć więcej portów, mocniejszą sekcję itp. Obecne połączenie nie daje ani jednego ani drugiego, także jest bez sensu.

 

Do tego zestawu bez osobnej grafiki nie jest potrzebny taki zasilacz. Lepiej wziąć 350W, ale lepszej jakości.

Edytowane przez bimbrownik03
Link to post
Share on other sites

Wypełnij regulaminowy formularz.

 

Musisz dorzucić jakiś cooler, bo 8700k nie ma boxa.

 

Zdecyduj się na jakiś format. Weź mniejszą obudowę tylko pod mini ITX, żeby oszczędzić miejsce, albo większą płytę, żeby mieć więcej portów, mocniejszą sekcję itp. Obecne połączenie nie daje ani jednego ani drugiego, także jest bez sensu.

 

Do tego zestawu bez osobnej grafiki nie jest potrzebny taki zasilacz. Lepiej wziąć 350W, ale lepszej jakości.

 

Formularz wypełniony. Jeśli chodzi o cooler - mógłbyś coś polecić? Podobnie z zasilaczem (chociaż tutaj wolę mieć zapas mocy, gdyby w przyszłości miała dojść karta graficzna).

 

Obudowę... dorzuciłem jedną z popularnych na morele - nie wiem za bardzo czym się kierować przy wyborze i byłbym wdzięczny za sugestię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...