Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu nowego PC. Obecnie posiadam:

 

CPU: I7 4770k  @4,5GHz (bdb sztuka)

MOBO: AsRock Fatal1ty H87 Perf. (uszkodzona)

RAM: Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix 

PSU: Super Flower Leadex 550W (SF-550F14MP) (kupiony w zeszłym tyg)

HDD: WD Blue 1TB 

SSD: Samsung 750EVO 120GB

GPU: Gainward GTX 760 Phantom 2GB DDR5 256bit OC

CASE: AC Xpredator X1

 

Mobo niestety padło, 760 raczej już na ostatnim tchnieniu...

 

Pytanie do Was. Ryzykować i kupić nowe MOBO pod 1150 (tą obecną i7) czy iść w coś nowego typu 1151 i7 7700k albo coś z technologii X? Mam straszny mętlik w głowie. Od razu 760 zastąpić 1080. Cena do 4tyś. Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Enuzi
Link to post
Share on other sites

Hmm. Ale jednak jest ryzyko zawsze. Jednak ten procek ma już ponad 5lat. Choć ta i7 jest super sztuką. Bez problemu kręciłem ją do 4,8. A jakie mobo do obecnej i7? Ale poproszę też o złożenie czegoś na Z370. Komputer pod Photoshop'a, Dreamweaver'a, Sony Vegas i oczywiście do gier.  :)

Edytowane przez Enuzi
Link to post
Share on other sites

Osobiście nigdy nie miałem problemów z mobo od Gigabyte'a i dlatego też jestem wierny tej firmie - kompy składam dla siebie i znajomych dobre 15 lat. Za to podobnie jak u Ciebie - Aszrot kiedyś mi się spalił, jeszcze za czasów pentium 3 :P

 

Ale rzecz jasna to moje subiektywne zdanie. 

 

Nigdy też nie miałem problemu z podzespołami od Asus'a (kilka mobo w tym było, nie w moich prywatnych PC ale u znajomych). 

Edytowane przez wasptak
Link to post
Share on other sites

Wtedy to Asrock był polem doświadczalnym ASUSA. Obecnie to zupełnie inne firma. To co oferuje Z370 Extreme 4 w swojej cenie jest ciężkie do pobicia. 

 

Tylko czemu nadal słyszę na prawo i lewo od ludzi, którzy bawią się w montowanie zestawów że Aszrot to szrot ? Przypadek ? To dla mnie to firma krzak... 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko czemu nadal słyszę na prawo i lewo od ludzi, którzy bawią się w montowanie zestawów że Aszrot to szrot ? Przypadek ?

 

A kim są ludzie ? Nie są to przypadkiem osoby starszej daty ? Jeżeli jest to obecnie szrot, to chciałbym wiedzieć dlaczego. 

Gdyby tak słuchać każdego, kto powie, że to czy tamto to badziew, to nie byłoby nic na rynku co można by polecić. 

 

 

 

To dla mnie to firma krzak...

 

 

Chyba ciut mylisz pojęcia. 

 

Asrock od serii Z87 robi naprawdę świetne i opłacalne płyty na tle konkurencji. 

Link to post
Share on other sites

Tacy ludzie starszej daty jak ja - 30+ lat. A co jest wyznacznikiem tego że to szrot ? Prosta sprawa - notoryczne padanie mobo i zabawa z gwarancja. Ostatnio właśnie się nasłuchałem znajomego, jakimi pięknymi epitetami uraczył płytę Aszrota Z270 bodajże jakiś "gejmingowy" model 600+ zł (bo taki sobie klient zażyczył - mój kumpel po prostu składa to co ludzie sobie wybiorą). Płyta poszła na gwarancję po miesiącu...   

Link to post
Share on other sites

ASrock dobry sprzęcik [pd względem cena/wydajność i nie słuchaj jednego gościa tylko +/- sam wysnuj wnioski z "masy".

Miałem z 3-4miesiącę płytę od Asrocka pod starszy socket i nic jej nie brakowało mimo solidnego obciążenia sekcji zasilania.

Jeśli chodzi o update zestawu to mając gtx760 zdecydowanie celuj w min. GTX1060 6GB, a najlepiej GTX1070 i najlepiej dołożyć do tego np. i5 8400 ale to już jak ci budżet pozwala.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...