Skocz do zawartości

Wybór gryzonia - przydatne informacje.


Recommended Posts

Hey! Mam zamiar sobie kupić nowego szczurka i zastanawiałem się nad STEELSERIES XAI 5600DPI . Dodam, że mam zamiar urzywać go na Razer Goliathus Witcher 2 Edition. Czy szczurek jest warty swojej ceny? Czy układ ten będzie pasował? Czy odczuje dużą różnicę między wyżej wymienioym szczurkiem, a Logitech M100 który od kilku miesięcy towarzyszy mi w przygodach w Diablo 3, Starcraft II, Wiedźminie, Mass Effect itd.? (To pytanie wynika z tego że nigdy nie miałem myszki z seri 4gamers) Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

PS Dodam, że do trzymania myszki używam połączonych technik Claw grip i Fingertip grip. :D

Link to post
Share on other sites

To pytanie wynika z tego że nigdy nie miałem myszki z seri 4gamers

Nie ma czegoś takiego jak myszka 4gamers, podobnie jak słuchawek 4gamers, jest to tylko wymysł producentów oraz +50% do ceny :)

Myszka może być, co do podkładki to pewności nikt Ci nie da, ale powinna chodzić prawidłowo.

Czy odczuje dużą różnicę między wyżej wymienioym szczurkiem, a Logitech M100

Różnica w precyzji jest ogromna, ale to czy wykorzystasz potencjał sensora oraz czy zauważysz różnicę zależy tylko od Ciebie :)

Jeśli grasz na windows'owej akceleracji i robisz nie więcej niż 5cm/360 to raczej jej nie zauważysz :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To z pierwszych paru z ceneo, czy z doświadczenia?

 

<żart> :)

 

A tak na serio to które mają jakieś lepsze sensory i są wygodne, z tego co wiem g500 ma Avago 9500, a jak z innymi?

 

Aha i nie gram w MMO, raczej strzelanki FPS, wyścigówki. No i lubię symulatory życia(czekam na nowe SimCity :) ), nie wiem czy to pomoże, ale może się przyda.

 

A tracer sniper do dobra myszka?

 

(co z klawiaturką?)

Link to post
Share on other sites

A tak na serio to które mają jakieś lepsze sensory i są wygodne, z tego co wiem g500 ma Avago 9500, a jak z innymi?

 tracer sniper, sharkoon drakonia, m8000x, xai, sensei, g500, g9x - te wszystkie to 9500 :D 

Ja jestem zwolennikiem wciąż niedoścignionych optyków, dlatego mam DA 3.5 i g400 :P 

Ze wszystkich będziesz zadowolony, priorytetem powinna być wygoda, dlatego wybierz najwygodniejszą..  Mam nadzieję, że akceleracja w windows'ie wyłączona? :D Do 9500 koniecznie twarda podkładka w stylu A4tech 800MP, steelseries 4D, 5L. 

Osobiście polecam g400.

Co do klawiatury ja nie jestem zwolennikiem wydawania wielkich sum na ten sprzęt, sam posiadam a4tech 126KD, jeśli wolałbyś większy skok natec r33. Może ktoś inny doradzi lepszą klawiaturę, ja wolę tego nie robić ;)

Link to post
Share on other sites

A dlaczego uważasz, że optyki są niedoścignione? :)

 

Na starym kompie mam włączoną akcelerację, ale na nim nie gram, taki bardziej do spraw biurowych, na nowszym zaś wyłączona, ale ze starą myszką, jakimś A4 techem, kiepsko. :(

 

A klawiatura to już się pogubiłem, jedni mówią, że warto wziąć trochę droższą, i mieć na lata , bo ten sprzęt nie zmienia się znacząco, inni że to strata kasy brać taką za 150zł, lepiej kupić tańszą. Może ktoś pomoże?

Link to post
Share on other sites

 

Czyli, że myszki laserowe są gorsze od optycznych? Coś nie kumam. Zawsze wydawało mi się, że laserowe>optyczne.

Nigdy tak nie było, szczególnie jeśli chodzi o tańsze lasery, tani optyk zawsze będzie lepszy od taniego lasera.

Stwierdzenie mam myszkę "laserową" brzmi tak nowocześnie, ale ta technologia dopiero się rozwija. Ma zastosowanie w bezprzewodowych myszach biurowych, ponieważ jako tako działa na wszystkim i potrzebuje mniej prądu. 

Link to post
Share on other sites

Twierdzisz, że myszki laserowe jeszcze nie są dopracowane? Coś mi się tu nie zgadza, przecież lasery są chwalone na najbardziej wymagającym rynku- graczy. Wydaje mi się ,   że na laserach można otrzymać wyższe rozdzielczości, a to zaleta.

Link to post
Share on other sites

Coś mi się tu nie zgadza, przecież lasery są chwalone na najbardziej wymagającym rynku- graczy. Wydaje mi się ,   że na laserach można otrzymać wyższe rozdzielczości, a to zaleta

Rozdzielczość to nie wszystko, jeśli nawiązałeś do najbardziej wymagających graczy, to ci zazwyczaj korzystają z 400-800DPI.

Dobrym przykładem marketingu jest kinzu, część graczy używa tej myszy, bo ma ją sponsorowaną, a inni mają opisaną ją w specyfikacji swojego sprzętu (też mają z tego $$$). Taki Neo z ESC nie mógłby grać na laserze ponieważ przeszkadzałaby mu akceleracja wsteczna, którą wywoła przy swojej czułości myszy.

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Profesjonalni gracze grają do 800DPI? No chyba nie. Ja rozumiem, że są na myszach przyciski zmniejszające DPI aby lepiej wycelować z np. snajperki, ale przecież nie gra się tak cały czas... Albo ja kiepsko coś ostatnio orientuję się w świecie gier- profesjonalni gracze używają mniejszych DPI niż domowi użytkownicy. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Profesjonalni gracze grają do 800DPI? No chyba nie. Ja rozumiem, że są na myszach przyciski zmniejszające DPI aby lepiej wycelować z np. snajperki, ale przecież nie gra się tak cały czas... Albo ja kiepsko coś ostatnio orientuję się w świecie gier- profesjonalni gracze używają mniejszych DPI niż domowi użytkownicy. :)

 

Łatwiej się celuje i można bardzo dobrze kontrolować odrzut. 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZkXX7nw5BLI 

Link to post
Share on other sites

No i co z tego, że ma 450DPI. Widziałeś na jakiej rozdzielczości? 800x600. Na tej to 800DPI byłoby spoko, ale jak np. ja gram na FHD, albo HD to 800DPI bd za mało, nieprawdaż?

W FPS'ach różnicy nie zrobi. Grałem na 400, 900, 3500 DPI na różnych rozdzielczościach i różnicy nie ma. 

DPI należy dostosować do swoich preferencji, a nie na odwrót, właściwie tylko po to jest, precyzję zapewnia każda wartość.

Link to post
Share on other sites

 

Robią już 8200DPI i idzie to w górę.

Po co robi się GPU GT610 2GB? Albo jakieś wersje słabych grafik z 2-4GB? Marketing, ludziska lecą na liczby, czyż nie? :D 

BTW Jeśli grasz w coś innego niż fps'y w wysokich rozdzielczościach to faktycznie się przydaje takie DPI, ale nie 5000..

Przy takim wysokim DPI już nie można mówić też o precyzji, bo sensor skanuję każdą zmianę podłoża i pyłki kurzu, więc tracimy zamiast zyskiwać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...