Skocz do zawartości

Płyta z prockiem do R9 285 GB


Recommended Posts

Witam, 

 

Potzrebuję płytę, procka i RAM. Tanio z lekkim zapasem ponad stan względem ww grafiki.

 

Muszę w końcu coś zrobić z niedziałającym prockiem i w końcu zreaktywować stacjonarkę. Preznaczenie to głównie gry, przeróżne, od CS GO do FM2017 przez Cities Skylines. Filmy 4K ze wszystkimi DTS-ami itp (przez ampli). 

 

 

 

 

 

Poniżej moja czysta teoria, niczym wartościowym nie podparta, bo się nie znam ;)

______________________________________________________________

Chciałbym i5 8400 ale...  (im taniej tym lepiej) i podejrzewam, że będzie to przerost formy nad treścią. Chyba że bym kiedyś dołożył grafikę do Crossfire. Wyliczyłem, że najtaniej to mnie wyjdzie 1700 zł z RAMem. A procek przy tej grafice będzie się nudził. 

 

Najtańsza opcja to Ryzen R3 1200 gdzie całość mnie wyjdzie 1000 zł. 500-700 zł w kieszeni. I teraz kwestia jak bardzo będzie się nudził ten procek przy tej grafice. 

______________________________________________________________

 

 

A tutaj chciałbym fachowej porady od Was.

... ... ...

 

 

 

 

Normalnie to bym sobie kupił konkretny sprzęt za gotówkę/raty ale życie dopadło i finanse trzeba inaczej gospodarować :)

 

PS tylko nówki ze sklepu

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

A może i3-8100 https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-8100-3-60ghz-6mb-box-bx80684i38100-978215/ ? Wprawdzie trochę przepłacisz za płytę na dzień dzisiejszy, ale masz raptem 50zł drożej od ryzena 3 1200 procesor o wydajności w grach zbliżającej się do 5 1500x. Nie wiem na ile przyszłościowo traktujesz zakup, ale tutaj miałbyś niezłą wydajność na start, a w przyszłości możliwość w miarę tanio przeskoczyć na 6 rdzeni, czy nawet 6c/12t.

 

Mały test poniżej https://www.techspot.com/review/1499-intel-core-i3-8100-i3-8350K/page3.html

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie chciałbym przepłacać za płytę względem najslabszej jednostki intela.. A cene R3 mam 70 zł taniej.

 

Zakup jest na kilka lat ale prawdopodobnie grafika nie będzie zmieniania przez ten czas stąd chce spasować wydajnościowo do R9 285.

 

I3 jest ciut mocniejszą względem R3 ale czy ja to w ogóle odczuję? O to się rozchodzi.

 

 

No i nigdy nie będę podkręcać.

 

 

 

Edit

_________

W przypadku ryzena i 8400 mam 700 zł różnicy i to jest sporo. Gdybym się zdecydował na i 3 to daje mi około koło 300 zł rozbicy. Chyba mało opłacalne. Równie dobrze mogę brać R5 1600 i kasa podobna.

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Jak już zmieniasz CPU, płytę i RAM, to wybierz najmocniejszy procesor, na jaki Cię stać. Nie patrz na to, jaką kartę graficzną masz dzisiaj. Dobry CPU przetrwa ich kilka generacji, bo spokojnie wystarczy na min. 4-5 lat.

 

Np. mój poprzedni CPU, i7 2600K, pracował kolejno z: HD 3850, HD 4870, HD 6870, GTX 970.

 

Jak kupisz jakiś badziewny i3, to za dwa lata będziesz się wiercił, żeby się go pozbyć i znowu trafisz na problem, że trzeba zmieniać przy okazji też płytę i RAM...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...