Skocz do zawartości

Chłodzenie CPU na wyrost.


Recommended Posts

Panowie, potrzebny mi cooler który porządnie schłodzi e5200 przy OC oraz da rade na SB 2500/2600 w niedalekiej przyszłości.

1. Mogę tanio kupić S. Ninje i czy jej wydajność można porównać do Mugen/Yasya.

2. Czy warto dopłacać 50 zeta do Ximateka Aegir lub coś podobnego od Termalright-a.

Na cooler wrzucę 2 wydajne 120-ki. Zależy mi na niskich tempach w stresach / wydajność kompa w pracach graficznych.

Link to post
Share on other sites

Noo Taaak! Popatrzyłem i .. z tego testu najchętniej bym wziął Prolimateka Megahalems ale, z 1-2 wentylami 2x przekracza skarbonke, za 3 stówki to już można Thermalright Silver Arrow albo Dark Rocka Pro (eeeh).

Czy ktoś wie czy od Scytha Ninja dorówna Mugenowi i czy może jeszcze lepszy będzie Yasya?

Co do Zalmanów warto się interesować np. takim Quiet-em?

 

Myślę że najlepszy cooler był by w miarę gęsto użebrowany i z wydajnym wentylem.

Link to post
Share on other sites

a ja mam Thermalrighta TRUE 120 Rev.A - (C to to samo różne wyposażenie) i jest zimno jak na razie bez większego OC. Ale jak wpadną wentylatory to trochę pójdziemy z tym wyżej i to bezpiecznie :P

 

180zł zapłaciłem do tego 2x 19zł za wentylatory i chłodzenie jak marzenie :)

Link to post
Share on other sites

ziarno_84 ja mogę okazyjnie kupić Ninje 1 lub 2 nie pamiętam dokładnie. Ciekawe czy równie dobry. Gdzieś pisali że lżej użebrowany w porównaniu z Mugenem.

Widzę że Mugen lepszy od Yasyy. Myślałem że odwrotnie i to sporo.

3 sprawa to 2 wentyle na 1900obr. i prawie 70stp. też nieźle z tym stresem!

Link to post
Share on other sites

A więc najlepszym chłodzeniem aktywnym powiedzmy do 170.- zostaje Mugen. Dzięki wszystkim. Poprosze jeszcze niedrogi i wydajny wiatraczek ok. 2000obr. A wspomne jeszcze że na innym forum polecali mi cooler Cogate tylko on dmucha w dół!?

Link to post
Share on other sites

Slip Strim 1900ob 110cfm 37dBA 29zeta, identyko Kaze Strim razy 2? Ultra Kaze 3000obr 135cfm! 45dBA 42zeta?

a praca jak przy suszarce - bezcenne

abstrahując od faktu, że ss 1900 nadal ma za słabe ciśnienie na gęste żeberka, szczególnie klocków

Link to post
Share on other sites

Chłopaki nie no ten Silverstone Air Penetrator super, szczególnie ten strumień powietrza - Wow! Ale 60 zeta troche drogo i na pewno nie wezmę x2 (120 zeta). A dlaczego SS 1900obr ma za słabe ciśnienie dla mugena? nawet w wersji razy 2? Ten Silverstone Penetrator ma mniejsze obroty.

No dobrze, albo:

1. SS 1900 w duecie

2. Silverstone Air Penetrator w pojedynkę.

3. Taniej a równie dobrze rozumiem że nie szukać??

Link to post
Share on other sites

Panowie specjalnie podajecie tak nisko wydajne wentylatory czy to jest teraz taka norma?

Czy CFM przedkłada się dokładnie na wydajność. No dobra rozumiem becybele, pracuje głównie wieczorami. Rodzina i sąsiedzi też chcą spać.

Czy ciche wentyle z lepszej półki mają należytą wydajność, a może w tych tańszych cfm mija się z prawdą?

Link to post
Share on other sites

"Nie warto brać 4tyś obr wiertarki tylko dla wysokiego CMF."

 

Dla radiatora liczy się ciśnienie aby miedzy finami przepchnąć powietrze więc tu Silverstone AP będzie idealny .

 

Do obudowy też nie musisz mieć jakiegoś ogromnego CMF. Takie konstrukcje jak Enermax czy SS są idealnym kompromisem między wydajnością / Ciszą i jakością wykonania. Dodatkową wadą przy wysokim CMF jest szum powietrza co też irytuje oraz niższa trwałość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...