Skocz do zawartości

Upgrade PC Hd7770 2 gb


Recommended Posts

-Witam w tym tygodniu planuje Upgrade mojego Blaszaka (ładne lat ma już za sobą) 

-Komputer stosuje gęsto w grach typu , Overwatch, Rainbow Six Siege , PlayerUnknow Battlegrounds(!!! ważne ) i im podobnych 
-Model i moc zasilacza:Zasilacz Aerocool VX-650 650W (AEROPGSVX-650) Mam nadzieję że uciągnie 

-Reszta specyfikacji komputera 

Procesor- Fx-8370(Kupiony miesiąc temu , wcześniej Fx-4300)

Płyta główna - MSI 970A-G43 (MS-7693) (Kupiona miesiąc temu ze względu na CPU) 

Ram- Kingston HyperX DDR3 1600 C10 2x4GB(łącznie 8 GB)

 

, Obudowy niestety nie znam ale , nie jest z tych małych .
-Rozdzielczość monitora w której grasz!

16:10  1680:1050

Monitor to Hp w2207h , jakoś się przyzwyczaiłem do niego 

-Dodatkowe wymogi: może być głośna byle najwydajniejsza , nic nie przebije głośnej pracy tego procesora 

 

 

Do rzeczy: Czas zmienić GPU myślałem nad jakimś rx 560 , może Ti 1050 4 gb tak naprawdę , mam jakieś 1000 zł , tylko nie wiem czy będzie to współgrać ze sobą 
Zastanawiam się też czy dokupienie Kingston HyperX DDR3 1600 C10 2x4GB

Pomogło by z wydajnością w grach ? 
 
Z góry dziękuję wam za odpowiedzi :)
Link to post
Share on other sites

jak nie zamierzasz szybko zmieniać monitora to do rozdzielczości 1680x1050 taki 1050ti to aż nadto, w wielu grach się będzie nudził , ram się przyda, sporo nowych gier już zżera ponad 7gb, a przy 8 to już niestety często objawia się czkawką (doczytywania z pliku wymiany na dysku często powodują ścinki i spadek fps w grach, a szczególnie , jak gra nie jest na ssd tylko zwykłym hdd)

Link to post
Share on other sites

odlinkowane wyżej 1050 ti oraz 1060 3G to dobre karty, ja natomiast dorzucę do zestawienia Radka Rx 580 4GB.

 

W tej chwili da się go znaleźć za 1150 PLN (czyli lekko ponad budżet, np http://allegro.pl/gigabyte-radeon-rx-580-aorus-4gb-ddr5-nowe-x-kom-i6993326142.html ) ale te karty stopniowo wracają do cen sprzed boomu więc nie zdziwiłbym się gdyby np na Black Friday trafiła się promocja z ceną do 1000 PLN (w zeszłym roku o tej porze były rx 480 4gb po około 950 PLN, a te karty mają identyczne ceny wyjściowe).

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

 

 

do rozdzielczości 1680x1050 taki 1050ti to aż nadto,
  nie prawda - poleciałeś i to mocno do 1680:1050 taki GTX1050Ti w wielu wypadkach będzie o wiele za słaby jakby wymaksować ustawienia. Przecież to nie wiele mniejsza rozdzielczość niż FullHD, gdzie ja grając w fullhd na 60Hz zmieniałem 1070 na 1080. Między 1050TI, a 1060 3GB jest tylko 200zł różnicy, a wydajnościowo te karty bardzo się różnią na korzyść 1060. Dla mnie wybór jest prosty.
Link to post
Share on other sites

  nie prawda - poleciałeś i to mocno do 1680:1050 taki GTX1050Ti w wielu wypadkach będzie o wiele za słaby jakby wymaksować ustawienia. Przecież to nie wiele mniejsza rozdzielczość niż FullHD, gdzie ja grając w fullhd na 60Hz zmieniałem 1070 na 1080. Między 1050TI, a 1060 3GB jest tylko 200zł różnicy, a wydajnościowo te karty bardzo się różnią na korzyść 1060. Dla mnie wybór jest prosty.

chyba żartujesz, pokaż mi chociaz 1 grę że przy 1680 x 1050 będzie miał poniżej 30 kl/s (dla mnie granica płynnosci w grach, jak na konsolach)

przykładowo ci napisze,w takiej rozdzielczości w bf1 mam na ultra 60-70 fps

zaraz ci podam z Tomb Raidera wynik z testu

średni 58 kl/s przy najwyższych i  z zapychającym sie vramem (TR na najwyższych zjada ponad  5gb vramu)

Farcry Primal najwyższe : średni fps z testu 46 kl/s

może ty masz pomysł, która gra w tej rozdzielczości tak słabo będzie chodziła, może ją mam w swej bibliotece :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dla mnie granicą płynności jest 60 klatek i poniżej tego nie może nigdy spadać. Mam wlaczone zawsze synchronizacje, lubie gdy jest plynnie bez zmian, nagłych skokow fpsow. Chciałbym zobaczyć Twój fps w Tomb Rider w bardziej wymagających lokacjach - z 30fps może będziesz miał. A Ty podajesz średni wynik z wbudowanego benchmarka, patrz na minimalne fpsy! Bf 1 ma malutkie wymagania akurat. PUBG w ktorego gra autor za ciekawie też nie bedzie działał na 1050ti - ciągle oczywiście mówię o ustawieniach maksymalnych. Jak widzisz masz po prostu inna definicje komfortowego grania. Dla Ciebie coś dobrze działa dla mnie nie koniecznie.

Link to post
Share on other sites

no sry bro , ale nie we wszystkich grach fps 60 jest konieczny (skradanki, mmo, jakies przygodówki czy survivale nie musza mi w stałych 60 kls latać) druga sprawa, dałem ci testy z wszytkim na maxa, wystarczy że gdzieś o stopień zmniejszę cienie , czy hbao na ssao i już klatki robią w górę jak szalone w tej śmiesznej rozdzielczości 1680x1050 i mam stałe 60 kls przy nie zmienionym praktycznie wyglądzie

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie jesteś po prostu wymagający i tyle. Dla mnie płynność to podstawa. Pamiętam jak miałem GTX970 musiałem ciąć ustawienia w rise of tomb rider, a to jednak sporo szybsza karta.

tutaj filik z PUBG jak widać 1050ti to za mało dla tej gry, przynajmniej dla mnie. Zresztą patrząc na stosunek cena/wydajnosc to lepiej jednak brać 1060 3Gb.
Link to post
Share on other sites

przecież ten cały PUBG to optymalizacyjna porażka, na ultra wygląda mizernie, jak gry sprzed 6-7 lat

żeby na medium i cepie i7 7700k było ok 50 fps to jakiś żart :D w BF1 na medium na mapach 64 gdzie masz 10x lepsze tekstury, niszczenie otoczenia, mam 80-90 kl/s - dobry żeś se przkylład znalazł :D

Link to post
Share on other sites

Autor w to gra...

no i w 1680x1050, to zamiast 50 w medium będzie miał z 70 fps, ultra tez mu bankowo z 10-15 fps skoczą jak się uprze na takich grać (chociaz różnica między ultra a high praktycznie żadna, bardziej wyostrzone to coś przypominające glebę)

zresztą do tej gry nawet jakby 1060tkę 6gb kupił to będzie miał spadki do 40 fps przez proca, jak pisałem gra kwiczy z opti i tu jak nie poprawią patchami to nadal będą cyrki

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się z Tobą dyskutowac. Do autora - 1060 3Gb spokojnie mieści się w Twoim budżecie. Będzie na niej można KOMFORTOWO pograć. 1050ti kupuje się chyba tylko wtedy gdy nie chce się wydać więcej niż 700 zł. Gtx1060 tak jak już pisałem korzystniej wypada pod względem cena/wydajność. Dlatego też nie widzę sensu pchać się w tego budżetówka 1050ti który jest za drogi jak na to co sobą reprezentuje.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie 1060-3 to dziwna karta ponieważ ma za mało pamięci w stosunku do jej możliwości, owszem cena/wydajność jest dobra ale trzeba się liczyć z tym, że większości obecnych i przyszłych grach trzeba będzie zjechać z teksturami o oczko niżej niż można by się spodziewać o karcie za te (niemałe) pieniądze.

Dla mnie GTX 970 ( realnie 3.5GB ) to po prostu lepsza karta, w niektórych przypadkach te dodatkowe 512mb pamięci może okazać się na wagę złota i to właśnie 970 wybrałbym z tych dwóch.

 

Pomijam kwestie że nawet wykręcony FX 8370 jest za słaby dla 1060-3 czy 970 i będzie to widać w niektórych grach.

 

Na marginesie dodam, nie ma co się rozwodzić nad 1680x1050 vs 1920x1080 bo różnica w wydajności jest taka ile kot napłakał

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1060 3gb jest obecnie jedną z najbardziej opłacalnych kart na rynku nowych kart, a jakby spadł jeszcze do poziomu 800zł to by było idealnie.

1050 ti jest zdecydowanie za droga w stosunku do jej mozliwosci, juz wole kupic sporo tanszego 1050 2gb który po OC jest moze z 5% słabszy, a i tak na tych kartach maksymalnie srednie do 60FPS i 2gb w zupelnosci do tego wystarczy.

 

zawsze miałem beke z tych którzy kupują 1050 Ti po 700zł a nawet więcej, hehhh

Edytowane przez quaraz123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co by autor nie kupił , w 1680x1050 i tak procesor będzie mu fps zaniżał, nie karta

@up

nie grałem jeszcze w żadną grę na swoim 1050ti żebym musiał średnie ustawiać 

to tak do twojej wiadomości ;)

chyba nie pojmujesz jakie są efekty uboczne , jak brakuje vramu w grze 

 

 

 

zawsze miałem beke z tych którzy kupują 1050 Ti po 700zł a nawet więcej, hehhh

 

 

ja mam pożałowanie za to do takich jak ty, bo czasami ludziom szkoda 500-600 zł na kartę wydać, a jak znajdzie i kupi za 700 (bo może w jego okolicy, bez kosztów wysyłki itp) i się cieszy z zakupu, to znajdzie się burak, coby mu jeszcze 200-300 zeta kazał szukać , zeby było jeszcze wydajniej

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to tylko kwestia czasu kiedy bedziesz musial grac na srednich :) VRAM nie pomoże.

ja oczywiscie ze bym polecil komus zeby dozbieral jakas kwote jesli byloby to bardzo oplacalne tak jak w przypadku 1050TI>10603gb.

z mojego punktu widzenia 1050 Ti w ogole nie jest opłacalna, wzgledem 1050 2gb doplacasz ze 150zł jak nie więcej a zyskujesz tylko 15% wiecej wydajnosci, a zaraz za 2 stówki więcej mozna mieć 50% szybszego ''kastrata''

tyle w temacie :D

Edytowane przez quaraz123
Link to post
Share on other sites

nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy, takie karty jak 1050ti będą po latach nadal w cenie (jak to mam miejsce z gtx750ti), wiec wydając 650 zł na nówkę , sprzedam ją za 550 za 2 lata i dołożę grosze, bo takie używane kastraty typu 1060 3gb bedą po 650 -700 chodzić ;)

a obecnie, jak już pisałem wielokrotnie na tym forum, 1050ti daję radę we wszystkich grach, jak ktoś potrafi pobawić sie suwakami - dla tych z dwoma lewymi grabami proponuje od razu 1080ti - w fhd nic nie będą musieli zmieniać żeby mieć stałe 60 fps :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

750 ti ma tak wyrobioną reklame że kastraty z 1gb nawet ludzie po 350zł kupują, jeleni wcale nie brakuje więc nie powiedziałbym że 1050 Ti sprzeda sie z mniejsza stratą niż 1060 3gb. prędzej jej mocy zabraknie i ludzi ta karta odstraszy.

 

jak już próbujemy przewidzieć przyszłość to 1060 3gb sie sprzeda za 750, 1050 ti za 550.

Edytowane przez quaraz123
Link to post
Share on other sites

Jednak zdecyduje się na 1050 Ti 4Gb ze zwględu na większą ilosc Vramu , mniejszą cenę co pozwoli dokupić mi dodatkowe 4Gb ramu 

Wybrałem tą kartę ,też jednak ze względu na niższą cenę (ponad 200 zł różnicy ), a jestem przyzwyczajony do grania na minimalnych we wszystkie gry , bo jednak nie patrzę wgl na oprawę graficzną (wolę poprostu płynność rozgrywki ). Nie ukrywam że filmik w którym wykazano że w pubg'u na ustawieniach Competive/low mam ~~60 klatek bardzo mi w wyborze pomogły (bo jednak w tą grę gra się na najgorszych ustawieniach ze względu na to że więcej widać ) . 
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji . 

 

!!! - mam pytanie czy mój procesor nie zpowoduje Bootlenecka ? w przypadku wyżej wymienionej karty ? Płyta główna sobie poradzi ?

Link to post
Share on other sites

!!! - mam pytanie czy mój procesor nie zpowoduje Bootlenecka ? w przypadku wyżej wymienionej karty ? Płyta główna sobie poradzi ?

w kilku grach siedzących na cpu może troszkę karta się przynudzi, ale generalnie to jet optymalna karta do tego procesora, będziesz zadowolony, i nie w low, a spokojnie sobie pograsz w mix med/high w najnowsze tytuły ;) w tej rozdzielczości (1680x1050) w ponad 60 kl/s

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

oj bardzo duży i fajna cena :) jak masz flotę, to od razu zamawiaj, bo coś czuje że lada dzień ta promocja się skończy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...