Skocz do zawartości

Procesor dla architekta - Ryzen czy Coffe Lake?


Recommended Posts

Cześć! 

Szukam procesora (konfiguracji z mobo) dla dziewczyny której składam komputer głównie pod aplikacje. Aplikacje których bedzie używać:

3ds maxx
Sketchup
AutoCAD
Photoshop
Ilustrator
Gimp
Archicad 
Revit

Jak wiadomo, rok akademicki już trwa. Czekałem na coffe lake z utęsknieniem no ale panuje duża klęska urodzaju z tego co zauwazyłem, więc sie pytam. Czy warto zainwestować w ryzeny, czy jednak coffe lake to dużo lepsza opcja? I jeżeli coffe lake to w i7-8700 czy w ten z koncowka "K" , bo podkrecac nie zamierzam ale chodzi glownie o bazowe taktowanie i wieskze wartosci Turbo. Nie wspomne o tym że mobo do CL sa bardzo drogie, co oznacza ze na ryzenach zlozylbym cos taniej, ale czy tak samo wydajnie? Czy te programy posluguja sie glownie CPU? Czy w ogole oplaca sie inwestować w karte graficzna czy poki co integra wystarczy?

Dzieki, pozdrawiam http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

Albo opcja : kupić i5-8400 ktory jest szeroko dostepny i pozniej ew. jak sie wszystko ustabilizuje rozgladac sie za i7-8700k a i5 sprzedac. Chyba ze ta i5-8400 starczy to po co ją ruszać http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif 

Link to post
Share on other sites

w necie panuje reguła następująca:

gdy więcej grasz to intel

gdy więcej korzystasz z programów to ryzen

interga nie wystarczy bo chociażby 3ds korzysta z GPU 

 

ja po analizie prowadzonej przez ostatnie 3 miesiące, uważam że ryzen nadaje się nawet do gier

 

jeśli potrzebny jest komp do takowych programów to nie ma się co zastanawiać tylko brać amd

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w necie panuje reguła następująca:

gdy więcej grasz to intel

gdy więcej korzystasz z programów to ryzen

 

nie do końca ;)

 

Jak by coffe był w cenie rekomendowanej to nie było by się nad czym zastanawiać, połowa z tych programów to jednowątkowce, i w nich coffe zgniecie ryzena. Podczas modelowania w 3ds czy sketchup też duży wpływ ma tylko jeden wątek, tylko przy renderingu ryzen dogoni, przegoni lub zrówna się z coffe lake. Warto zaznaczyć że nad renderingiem w ogólne się nie siedzi i jak terminy nie są napięte to nie ma to znaczenia czy potrwa 6h czy 7h, a słaby procesor podczas pracy z projektem daje w kość.Powiem tak, w profesjonalnych programach AMD dalej daje ciała i sam wolał bym dopłacić nawet 1000zł do procesora jeśli miał bym na nim siedzieć po 8h dziennie i pracować z większą wygodą.

 

Polecam:

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Revit-2018-Coffee-Lake-CPU-Comparison-1052/

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2017-1-1-CPU-Performance-Core-i7-8700K-i5-8600K-i3-8350K-1057/

 

ryzen w  du*e dostaje i nic w tym dziwnego.

Link to post
Share on other sites

serafin1, gdzieś to już czytałem, czyżby na bliźniaczym forum gdzie autor wstawił tam to samo pytanie

 

kolejna sprawa którą zauważyłem w necie to mocna nagonka na ryzena odkąd pojawił się coffelake, śmieszne to jest i naprawdę nie chcę już w tym uczestniczyć

 

autorze postu, radzę jedno, sam poszukaj, przejrzyj multum filmów, recenzji, odrzuć te skrajne bo niestety nie mają nic spólnego z rozsądkiem

 

serfain oczywiście zgodzę się że są z tej listy programy które korzystają głównie z jednego wątku i intel lepiej w nich się sprawdzi, jednak nie są to duże różnice, a te programy zaczną korzystać z większej liczby rdzeni

 

autorze wątku jak pewnie jesteś tego świadom, praca w środowisku tych programów nigdy nie opiera się tylko na jednym programie w danej chwili, wiem to po własnym doświadczeniu. I nie ma bata, jak uruchomisz 2-3 programy to w 100% ryzen lepiej to wykorzysta i będzie szybszy od intela. 2 dni temu znalazłem nawet na yt film jak gość testował taką zależność i taki 8700k/7700k był daleko w tyle, a jak chcesz wiedzieć kto królował... to sam poszukaj a znajdziesz:)


nie do końca ;)

 

serafin jakoś mi to nie dało spokoju, bo kiedyś mi napisałeś podobnie....czyżbyś błądził... zerknij na post #16 i #18 z wątku: http://forum.benchmark.pl/topic/244630-zestaw-z-amd-ryzen-czy-i7/. A tak wogóle to polecam Ci przeczytać Twoje posty z tego wątku ;) Wtedy di gier faktycznie mi polecałeś intela, a do softu amd, w sumie to przekonałeś mnie że w sumie dobrze piszesz. Potem za Twoją radą zacząłem przeglądać neta i obecnie pozostaję przy amd.  W grach nie odczuję różnicy między 1800X a 8700k, będzie na równo, a w programach będzie lepiej w 1800x, więc wszystko jest dla mnie jasne.

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Warto zerknąć na <TO> zestawienie. Przejrzałem i powiem, że warto zainteresować się AMD. 

 

Intel Core i9-7900X = 4.000 zł

Intel Core i7-6950X = 6.000 zł

Intel Xeon E5-2680 v4 = 7.500 zł

AMD Ryzen 7 1800X = 1.900 zł

AMD Ryzen 7 1700X = 1.400 zł

Intel Xeon E5-2697 v2 = 11.000 zł

Intel Core i7-7740X = 1.400 zł

Intel Core i7-7700K = 1.350 zł

Intel Core i7-5960X = 1.400 zł

AMD Ryzen 7 1700 = 1.300 zł

Link to post
Share on other sites

wilis, powiem krótko, dajżesz spokój :)

 

Ryzena dalej polecam, bo to dobry procek. Miałem 3 tyg ryzena 1700x + 32 GB i musiałem sprzedać, bo szybko potrzebowałem gotówki. Koleś z pracy ma i7 7700k i w grach lepszy intel, w projektowaniu 3D również.  Bawię się ale to już amatorsko obróbką zdjęć i intel szybciej mu konwertował rawy niż mój ryż (4/8 v 8/16....WTF ?). Więc mam porównanie. Nie wspomnę, że taki 8400 często lepiej daje rade w grach niż ryż 1700(mocno się troche zdziwiłem). W zastosowaniach autora wątku lepiej sprawdzi się intel. Sam  modeluje w 3D (  3ds Max, Solidworks, Inventor, Solid Edge) i do takich programów trzeba mieć na dzień dobry 32GB i u kolegi i7 7700k szybciej przemielał duże projekty niż mój 8 rdzeniowy ryzen. Więc mocno byłem zirytowany ;] Więc za jakiś czas kupuje kawke.

 

Test sprzed 3 dni u Tech Deals'a :)

 

 

Wystarczy zobaczyć jak intel wyprzedza ryzena w programach:

 

Test u Linusa

 

od 6 min 24sek (programy)

 

 

Mimo, że ryzen ustępuje intelowi (do zastosowań domowych ryzen ujdzie.)

 

willis81 kup w końcu kompa bierz tego  ryzena i ciesz się nim (to dobry cpu) a nie zakładasz po trylion  tematów co kupić :)

 

I nie jestem jakimś popierd.... fanatykiem niebieskich. Miałem ryża, mam porównanie w realu i WIEM jak to wygląda(gry, progsy).

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

 

willis81 kup w końcu kompa bierz tego  ryzena i ciesz się nim (to dobry cpu) a nie zakładasz po trylion  tematów co kupić :)

 

I nie jestem jakimś popierd.... fanatykiem niebieskich. Miałem ryża, mam porównanie w realu i WIEM jak to wygląda(gry, progsy).

to nie ja założyłem ten temat :D;)

nie mówię że jesteś popierd... fanatykiem :)

Oraz I7 8700 = 1359zł ;)

Warto zainteresować się coffy lake .Zawsze duża i równa wydajność 8-)

Ryzen to archaiczny cpu

http://blog.pclab.pl/i/b/a7fd61aa-2b6c561a-2/x265.preset.png

Co widać po AVX

http://pclab.pl/art75579-35.html

powiedz mi co chciałeś powiedzieć przez ten wykres....bo chyba nie rozumie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...