Skocz do zawartości

Przesiadka na 1080/1080TI?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez login1969,

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zmodernizowałem swój komputer. Dokładnie to I7 7800x, mobo Asus Strix x299 Gaming, ram 4*8GB DDR4 3200MHz no i przymierzam się do zakupu grafiki. Będzie to przesiadka z MSI GTX970 gaming na Asus ROG Strix GTX1080 OC lub GTX1080 TI OC. Zastanawiam się tylko czy opłaca się dopłacić ok 800 zł za wersję TI i czy odczuję działanie tego na 27 calowym monitorze? Na pewno jestem nastawiony na Asusa w wersji OC tylko nie wiem czy opłaca się inwestować w wersję 1080TI?

Dodam że komputera używam tylko do celów gamingowych.

Edytowane przez marcinmil
Link to post
Share on other sites

To zależy jaką ten twój  monitor 27 calowy  ma rozdzielczość , sam rozmiar monitora nie ma wpływu  na wydajność  liczy się rozdzielczość ,   do 1080 p spokojnie wystarczy  gtx 1080 bez problemu  pograsz we wszystko na ustawieniach ultra  powyżej 60 fps  , natomiast w 2460x1440  czasami trzeba  przestawić kilka suwaków  na high i  zrezygnować całkowicie z msa  że b y uzyskać  to 60 klatek lub więcej  .  Natomiast  gtx 1080TI  zapewnia podobną wydajność w 2560x1440  jak gtx 1080 w 1080p , w obydwu przypadkach proponuje podkręcić procesor a  zwłaszcza przy gtx 1080TI 

Link to post
Share on other sites

nie cytuj całych postów nad sobą - regulamin!

Mam IIYAME GB2788HS z rozdzielczośczią max 1920/1080 i odświeżaniem 144HZ. Planuję przesiadkę na Asusa 24 cale z tą samą rozdziałką I tak gram we wszystkie najnowsze tytuły a szczególnie ostatnio wciągnął mnie PUBG oraz czekan na Destiny 2. 27 cali w monitorze jest trochę za dużo w grach typu FPS dlatego planuję redukcję do 24 cali.

 w 2560x1440  jak gtx 1080 w 1080p , w obydwu przypadkach proponuje podkręcić procesor a  zwłaszcza przy gtx 1080TI 

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

nie cytuj całych postów nad sobą - regulamin!

To zależy jak ustawisz opcje graficzne w grze,zależy to też od samej gry.Jeżeli  opcje graficzne w takiej grze jak na przykład Ghost Recon Widlands ustawisz na ULTRA to w FullHD wystarczy 8GB pamięci VRAM.Wiem bo sam gram tę grę na takich ustawieniach.Ale gdybyś chciał zagrać z takimi ustawieniami w WQHD lub tym bardziej 4K to tej pamięci będzie za mało.Jeżeli zmniejszysz ustawienia graficzne w WQHD lub 4K do WYSOKICH lub niżej to te 8GB też prawdopodobnie  wystarczy ale grafikę oczywiście będziesz miał gorszą.A to przecież nie o to chodzi żeby kupować kartę za 2500 zł. i zmniejszać opcje graficzne.Niektóre gry mają duży apetyt na VRAM (pamięć karty graficznej) inne mniejszy.Podsumowując: grasz lub będziesz grał w rozdzielczości WQHD lub 4K,zdecydowanie bierz GTX 1080 Ti.W innym przypadku GTX 1080 wystarczy.

Link to post
Share on other sites

nie cytuj całych postów nad sobą - regulamin!

 27 cali w monitorze jest trochę za dużo w grach typu FPS dlatego planuję redukcję do 24 cali.

 

 

nie ogarniasz wzrokiem całego monitoru podczas strzelanki? Zależy też w jakiej odległości siedzisz od tego 27.

 

Najlepiej  siedzieć od 80 cm w góre

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...