Skocz do zawartości

CrossFire - kompatybilność kart


Recommended Posts

Powiedz mi jak jest sens łączyć 7970 z kartą kilkakrotnie mniej wydajną :P

 

Zamiast 50FPS chcesz mieć 55FPS? %-)

Sens jest jak chesz szybko dodac mocy majac juz 7970/7950. Przez 3 dni ostatnio mialem 7870XT polaczonego z 7970 i jest bdb

7870XT nie jest KILKAKROTNIE mniej wydajna a raptem W PORYWACH o jakies 25-30% w stocku wporownaniu ze stockowym 7970

jak jestes zainteresowany moge Ci pokazac co wyszlo  ztestow ;)

jedyne co trzeba robic to tak by karta slabsza byla karta pierwsza (na gorze) bo odwrotnie jest tragedia z mikroprzycieciami i wydajnoscia

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites
Sens jest jak chesz szybko dodac mocy majac juz 7970/7950.
Ja wtedy podkręcam... ale co ja ku**a wiem o kartach graficznych :rotfl:

 

7870XT nie jest KILKAKROTNIE mniej wydajna a raptem W PORYWACH o jakies 25-30% w stocku wporownaniu ze stockowym 7970
Naucz się czytać, a potem wejdź z powrotem na forum ;)

 

Kolega się pytał o połączenie

hd. 7970 z HD 4730
A Ty wyjeżdżasz z 7870 na Tahiti LE :sciana::P Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites
Sens jest jak chesz szybko dodac mocy majac juz 7970/7950. Ja wtedy podkręcam... ale co ja ****a wiem o kartach graficznych

 

 

 

Podkresz tak ??? super  :D to wydajnosc naprawde Ci podlakuje w takim stopniu jak przy crossie  :rotfl: mi chodzilo o znacze podniesienie wydajnosci tanim kosztem ,a nie jakies w porywach 15% co nawet ciezko wzrokowo wychwycic w grach...

 

 

 

Kolega się pytał o połączenie Johny3 napisał: hd. 7970 z HD 4730 A Ty wyjeżdżasz z 7870 na Tahiti LE

 

a ja odnioslem poprostu wrazenie ze odnosisz sie do mojej poprzedniej wypowiedzi na temat 7870XT i innych kart z Thaiti...

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Dobra, panowie, na szybko, bo nie będe zakładał nowego tematu.

 

Czy jest sens robić crossfire na MSI Z77A - G45 ? Z tego co czytałem, to ma 2 razy PCI-E x16 czyli ok. Bo mam jedną HD7950 i wydajność mnie zadowala, jednak, że ja nie lubię się bawić sprzętem, to za jakiś czas mógłbym dokupić drugą i mieć spokój ze sprzętem na x czasu. Jeszcze zasilacz, teraz mam XFX 550W, to np. do tego CF bym zakupił XFX 850W, podołał by ? Nawet po OC ? ( którego na dzień dzisiejszy, nie planuję ) 

I w ogóle wytłumaczcie mi, jak to CF wygląda ? Mam obie karty w obudowie, złączam je "złączką" (piękna stylistyka) CF i po sprawie ? Czy trzeba jeszcze robić Reinstall systemu, itd. ?

Link to post
Share on other sites

FRAPS oczywiście, że pokaże większą wydajność, bo w ciągu sekundy będzie wygenerowane łącznie więcej klatek ;)

 

Poczytaj o mikroprzycięciach - czym są powodowane i na czym polegają, to zrozumiesz, że CF to tylko do benchmarków :P

Link to post
Share on other sites
FRAPS oczywiście, że pokaże większą wydajność, bo w ciągu sekundy będzie wygenerowane łącznie więcej klatek ;)

 

Poczytaj o mikroprzycięciach - czym są powodowane i na czym polegają, to zrozumiesz, że CF to tylko do benchmarków :P

 

Powiem ci ze nie doświadczyłem tego problemu poprzednio miałem 2x GTX 260 i tak samo nie było przycięć :P

Link to post
Share on other sites

Dokladnie

Jest to juz chyba moja 10 konfiguracja multi gpu i chwale. Dziwne ze np w far cry 3 na ultra i z zalaczonym wygladzaniem roznice miedzy jedna a dwoma kartami widac w pierwszym momencie oczywiscie na wielki plus dla cfx.

Co innego czytac - co innego miec i testowac...

Zobaczymy jak to bedzie jutro na becie crysis3 ;)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Napisałem wywód i sobie zamknąłem kartę przed wysłaniem posta :sciana:

 

Za kare same wykresy ;) Testowałem konfigurację na własnej skórze :P

 

http://img36.imageshack.us/img36/818/crysis2frapssingle.png

 

*tutaj źle nazwałem wykres w tytule :P

http://img17.imageshack.us/img17/1712/crysis2frapssingleall.png

 

http://img19.imageshack.us/img19/5902/crysis2fraps14001450.png

 

Jak ktoś nie rozumie co przedstawiają, to postaram się wyjaśnić :P

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Temat trochę odkopny ale mam pytanko , posiadam grafikę Gigabyte Radeon HD 7850 2GB wersja OC . Zastanawiam się nad modernizacją zestawu i trochę myślałem na temat CF . I tutaj moje pytanie . Co bardziej się opłaca . Kupić jeszcze raz takiego Radeona ( cena okolo 650 zł ) i do tego płytę główną pod CF ( cena około 550 ) czyli razem około 1200 zł czy kupić np Sapphire Radeon HD7970 Vapor-X 3gb i sprzedadać tego Radeona co mam . Sprzęt będzie mi służył głównie do grania i zastanawia mnie w której opcji będą gry działały lepiej .

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...