Skocz do zawartości

Karta graficzna


Recommended Posts

Witam. Piszę do Was z prośbą o pomoc co do wyboru Karty Graficznej . Nie znam się totalnie na tym zaznaczę od razu . Karta ma służyć przede wszystkim do gier. Minimalne obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GTX 460 lub AMD Radeon R7 260  to akurat z Fify 18 bo na Fifie mi zależy szczególnie . Z kartą mam problemy nawet po formacie zacina się czasami. w grach i przy ładowaniu Windowsa ( format robiony 2 razy i nadal to samo ) choć nie ukrywam że i tak przymierzam się do kupna jakiej nowej lepszej). Wiem tyle że nie każdą kartę można wsadzić w bebechy . Wiec może podam całą specyfikacje komputera i może coś bylibyście mi doradzić: 

Procesor : AMD X4 FX-4350 - 4,20 GHz, Turbo: 4,30 BOX, AM3+ 
Płyta główna : ASUS M5A99X EVO R2.0 -ATX AMD 990X, DDR3, 3X PCI-E 16x, RAID, S-AM3+
Dysk : SEAGATE 2TB, 64 MB, 7200 obr, 3,5" SATA3 - ST2000VX000
Grafika : PCIex GIGABYTE HD7790 1024MB DDR5, 128 bit, DVI, DHMI , D-PORT - GV-R779OC-1GD
Nagrywarka : LG GH24NSB0 - 24XDVDRW DL, SATA, OEM, CZARNA
Obudowa : COOLER MASTER ELITE RC-311 - ATX, bez zasilacza, czarno niebieska 
Zasilacz : SILENTIUMPC Deus M1 - 550W , modularny, 80+
Karta sieciowa : TP -LINK TL -WN721N - - USB, Wi-Fi b/g/n
Wentylator :  SILENTIUMPC Spartan PRO HE924- 1366/115x/775 - AM3(+)AM2(+)/940/939/754, 9.9-22.9dB
Pamięć ram : niestety nie pamiętam bo kupiłem osobno a nie mogę znaleźć  jakie to są

 

Niestety budżetu mega nie mam może coś fajnego wynajdziecie 1000 zł może nawet do 1500 zł . 

 

Link to post
Share on other sites

Procesor szału nie robi i będzie dusił mocniejszą kartę. Celował bym przy nim w 1050ti za 600zł która będzie moim zdaniem optymalna. Półka wyżej to już wydatek minimum 900zł (1060 3gb) lub nawet 1250zł (1060 6 gb), a może się okazać, że i tak będzie na nich niewiele więcej klatek niż na 1050ti, bo procesor na więcej nie pozwoli.

 

BTW karta graficzna nie ma nic wspólnego z przycięciami windowsa przy ładowaniu. Tutaj upatrywałbym problemu po stronie dysku.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Nie jestem na bieżąco z cenami większości podzespołów jak obudowy, zasilacze, płyty główne więc nie chciałbym wprowadzić cię w błąd. Najlepiej będzie jeżeli założysz temat w odpowiednim dziale - na pewno ktoś ci pomoże i doradzi lepiej. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Chwila jak zależy ciebie najbardziej na fifie to po co kupować nowy zestaw za 4-5 tyś

Wymień na procka może być używany np fx8350 w okolicach 350-500zl -chłodzenie masz dobre ze starego procka

Ram min 8gb najlepiej 16gb (masz dobrą płyte 4 sloty na ram)

i grafika gtx1060 3gb/6gb

Link to post
Share on other sites

Chwila jak zależy ciebie najbardziej na fifie to po co kupować nowy zestaw za 4-5 tyś

Wymień na procka może być używany np fx8350 w okolicach 350-500zl -chłodzenie masz dobre ze starego procka

Ram min 8gb najlepiej 16gb (masz dobrą płyte 4 sloty na ram)

i grafika gtx1060 3gb/6gb

pewnie masz racje a ja się nie znam wiec dlatego napisałem do Was o pomoc ale dziękuje Ci za podpowiedz 

Link to post
Share on other sites

Czytałem... To że dodatkowo w grach coś się dzieje nic nie zmienia i wcale to nie musi być wina karty graficznej. Karta prędzej zacznie sypać artefaktami gdy jest na wykończeniu, a tu się zawiesza komputer nawet podczas rozruchu. Głupio gdyby kupił nową część i ciągle występowałyby kłopoty z komputerem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...