Skocz do zawartości

Radeon r290x nie jest wykrywany


Recommended Posts

Jakiś czas temu przestał działać mi zasilacz. Po wymianie okazało się, że rykoszetem dostał też mój Radeon r290x. Po oddaniu karty graficznej do serwisu i naprawie nie mogę jej podłączyć. Wpiąłem ją do złącza PCI-E 2, podpiąłem do zasilania i włączyłem komputer. Włącza się on jednak wciąż na integrze, pomimo ustawienia priorytetu zewnętrznej (PEG). Sterownik nie chce się instalować bo nie wykrywa karty, menadżer urządzeń nie widzi, bios nie widzi niczego podpiętego do złącza (w zakładce research mainboard). Wiatraczki karty graficznej się kręcą.

Co więcej po wyłączeniu integry w menadżerze urządzeń albo działa on na niewykrytej r290x, albo wyłączonej integrze, albo powietrzu, bo wciąż działa grafika (tj. monitor się nie wyłącza).

 

 

Specyfikacja

MSI Radeon r290x

MSI b85-g43
Intel i5-4460

Silentiumpc Vero L2 600w

to niżej też podać?

ram 8gb

Dysk hdd

Edytowane przez Gustaw123
Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować podłączyć cokolwiek innego pod to złącze (starą kartę graficzną, dźwiękową, sieciową) jeżeli również nie zostanie wykryte to masz koleją poszlakę wskazującą na problem z płytą, a jeżeli wykryje to możesz skupić się na grafice.

 

W zasadzie to działanie analogiczne do sprawdzenia twojej grafiki gdzieś indziej, ale możesz zrobić to na doczekaniu, pod warunkiem, ze posiadasz jakiś inny sprzęt pod pci-e.

Link to post
Share on other sites

zawsze możesz ją wpiąć do innego złącza i zobaczyć czy da to jakiś efekt, z tego co pamiętam na jednej z moich uszkodzonych płyt moja r9 290 dziwnie się zachowywała na pcie 2 grafika zamrażała ekran i wieszała komputer a na górnym pcie wszystko było git 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

 

 

Co więcej po wyłączeniu integry w menadżerze urządzeń albo działa on na niewykrytej r290x, albo wyłączonej integrze, albo powietrzu, bo wciąż działa grafika (tj. monitor się nie wyłącza).

Zostaw na peg i zrób 3dmarka. Jak nie  masz 10k w graficznym to nie  masz radeona albo i złacze płyty padało wiec pomimo ze sprawny to go nie wykrywa


Gustaw123

 

Co to był za zasilacz ?

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam nic innego do podpięcia do slota, natomiast ten drugi jest PCI-E x4 a nie x16, więc chyba jednak nie podpasuje. A nawet jak tak, to musiałbym wymontować przynitowany stojak na dysk twardy, bo karta jest kapkę za długa.

Obudowa Zalman z3 plus.

 

 

Zasilacz - Cooler Master Cooler Master G550M 550W

Edytowane przez Gustaw123
Link to post
Share on other sites

Miałem taki sam problem z 980ti. Tylko ze mi gasł monitor podczas włączania gry 3D po czym przestała być wykrywana. Całe szczęście gwarancja uznała to jako zutylizowanie. I od razu po utylizacji przyszła nowa 1080ti w ramach gwarancji. Na stanie nie było żadnej sztuki 1080 wiec wysłali lepszą. U Ciebie jest na tyle gorzej. Że jesli nie masz gwarancji producenta to jesteś du**e. Dają teraz często gęsto 3-5 lat gwarancji producenta. Ja taka posiadałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...