Skocz do zawartości

LG G6 za 1900PLN (f vat na firme) - warto? Czy lepiej na coś innego zwrócić uwagę?


Recommended Posts

Jak na firmę to sprawdź jak to jest z gwarancją, bo nie jest taka jak konsumencka.

Tak jak na wszystko inne - 1 rok, to standard - trzeba przywyknąć. Rekompensuje to cena :)

Chociaż w x-komie jak sie podpytywałem to twierdzili ze niby honorują tyle ile daje producent, nawet na firmę. Niestety (albo raczej stety) nie miałem okazji sprawdzać.

Link to post
Share on other sites

Pomyśl nad iPhone 7. Tak szczerze mówiąc wszystko inne co kupisz Androidowe za rok będą warte z tysiąc złotych. iPhone'a za rok będziesz mógł sprzedać za 2k.

 

Ceny nowych samsungów, lg, huawei lecą na łeb na szyję. Zakup tych telefonów jest czysto nieekonomiczny. Xiaomi pokazuje ich miejsce w szeregu cenowym oferując podobne parametry za połowę ceny - zazwyczaj w rok od premiery cena wynosi 1/2 co w pierwszym dniu sprzedaży. To raz.

 

Dwa - iOS. Android do dnia dzisiejszego miewa często różne problemy z aplikacjami. Kto nie używał iOS ten nie będzie wiedział w czym rzecz. W iOS wszystko chodzi płynnie, aplikacje się nie wykrzaczają, w systemie nie ma problemów z powiadomieniami (w Androidzie długo nie restartowanym pojawiają się problemy z wyświetlaniem w powiadomieniach na ikonkach pulpitowych ilości przeczytanych/nieprzeczytanych maili - np.). Aplikacje na iOS są naprawdę dopracowane, posiadają sporo bajerów wizualnych - niby szczegół, ale w codziennym użytkowaniu jest to komfortowe. Przesiadłem się miesiąc temu na iOS, zainstalowałem wszystkie aplikacje, które miałem na P9 i pierwsze co mi przyszło na myśl - wow, na iOS wszystko wygląda pięknie/ładnie/gładko. Po kilku dniach użytkowania odnosi się wrażenie, że Androidowe wersje są beta wersjami iOSowych aplikacji i czekają jeszcze na obróbkę graficzną. 

 

Aparat - iPhone 7/8 czy Samsungi 7/8 to czołówka obecnej fotografii smartfonowej. Jakość zdjęć pomiędzy tymi modelami różni się naprawdę szczegółami i bardziej uchwycenie właściwej ekspozycji świadczy o jakości zdjęcia, co w trybach auto jest praktycznie kwestią szczęścia (ekspozycja).

 

Jakość wykonania - porównywalna. Czy topowy Samsung czy iPhone jest wykonany bardzo dobrze i tutaj rzeczą gustu jest wybór ze względów estetycznych.

 

Rozmiar - 4,7" - bardzo poręczny telefon. Do czasu przesiadki miałem Huawei P9 - mimo niewiele mniejszych rozmiarów Apple jest wygodniej. Miałem i telefon 5,5" - był za duży. Fajnie się na tym filmy oglądało, lecz obsługa jedną ręką - porażka. Później 5,2" - już lepiej, ale to jeszcze nie to. 4,7" - prawie dobrze, 4,5" byłoby idealne.

 

Bateria - na papierze Samsung/LG biją iPhone, lecz tutaj numerki nijak się mają do realiów. iPhone 7 spokojnie wytrzymuje cały dzień przy intensywnym użytkowaniu, lecz przy sporadycznej zabawie dwa dni jest osiągalne. Samsung niestety jest bardziej zachłanny na prąd.

 

Co z tego, że na papierze Samsungi/LG/Huawei przedstawiają się mocniej od przeciętnych laptopów, jak w testach wydajnościowych 2GB RAM iPhone'a potrafi wciągnąć nosem 4GB RAM Samsunga.

 

Niestety, ale zwiększając rozdzielczość ekranu do wartości których już nie jest w stanie zauważyć ludzkie oko, trzeba pompować coraz mocniejsze procesory i większe ilości pamięci operacyjnej. Po co? Żeby również na papierze pokazać jak pojemna jest bateria, a w rzeczywistości ekran qHD+procesor przepałowiec sprawiają, że bateria nie wytrzymuje dnia zabawy z telefonem.

 

Można sobie pooglądać testy na youtube - nie sugerować się dzieciakami, ale jest spora liczba osób, która od lat testuje telefony i ich opinia jest dość rzetelna/obiektywna.

 

A tak na koniec moja historia: w ubiegłym roku na przedłużenie umowy miałem wybór pomiędzy Huawei P9 a iPhone 7 - dopłata do telefonów zbliżona (chyba 200zł więcej do iPhone'a), abonament ten sam.

Wybrałem P9. Na dzień dzisiejszy używkę P9 kupimy za 1000zł z gwarancją, w idealnym stanie, a używanego rocznego iP7 dostaniemy za 2000zł.

 

Jedynym jak dla mnie argumentem przemawiającym na korzyść Androida (mowa o topowych modelach) to bycie deweloperem apk, albo brak aplikacji niezbędnej do naszego życia na iOS.

Link to post
Share on other sites

 

 

W iOS wszystko chodzi płynnie, aplikacje się nie wykrzaczają,
 

 

Polecam zainstalować iOS 11 i zmienisz szybko zdanie.

 

Akurat w domu korzystają   z iPhone 6S i iPad Pro 10.5. Najnowszy iOS to porażka.


 

 

Android do dnia dzisiejszego miewa często różne problemy z aplikacjami.

 

Nieprawda.  


iOS 11 skutecznie obniżył wydajność starszych  iphonów. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Polecam zainstalować iOS 11 i zmienisz szybko zdanie.

 

Na moim iP 7 i na żony SE jest iOS 11 - żadnych problemów nie zauważyłem. 

Rozwiń proszę swoją wypowiedź, a spróbuję zwrócić uwagę na występujący, Twoim zdaniem, problem.

 

Z tego co wiem, to w wersji beta iOS11 występowały problemy z systemem, ale w finalnej wersji wszystko jest ok.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Ciągłe wieszanie się? O czym Ty mówisz? Co się wiesza?

 

iOS na iPhone SE śmiga, aż miło i nie widzę żadnych problemów, a to konstrukcja hardware'owo bliźniacza do iP 6S. 

 

 

Aktualnie posiadam jeszcze Huawei P9 (android aktualny), który nawet bez karty sim działa widocznie wolniej od iPhone 7 na iOS11.

Link to post
Share on other sites

 

Rozmiar - 4,7" - bardzo poręczny telefon. Do czasu przesiadki miałem Huawei P9 - mimo niewiele mniejszych rozmiarów Apple jest wygodniej. Miałem i telefon 5,5" - był za duży. Fajnie się na tym filmy oglądało, lecz obsługa jedną ręką - porażka. Później 5,2" - już lepiej, ale to jeszcze nie to. 4,7" - prawie dobrze, 4,5" byłoby idealne.
4,5" powiadasz :F Ja miałem telefony we wszystkich rozmiarach, które są dostępne na rynku i dla mnie ideał to Mi Max z 6,4, a nie jakaś pierdółka z 4,7 ekranikiem.
Link to post
Share on other sites

4,5" powiadasz :F Ja miałem telefony we wszystkich rozmiarach, które są dostępne na rynku i dla mnie ideał to Mi Max z 6,4, a nie jakaś pierdółka z 4,7 ekranikiem.

Powiadam adekwatnie do zadanego pytania autora wątku.

 

Twoja wypowiedź po co została tutaj opublikowana? Autor nadał wymagania "niewielkiego telefonu" Co się wać Panu wydaje i co wać Pan lubi...reszta jak to wać Pan powiedział - "popierdółka". 

Dla kogoś innego 6,4" to ani telefon, ani tablet - takie byle.....ani mobilne (do kieszeni nie wejdzie), ani wygodne (tablet 8" jest bardziej wygodnym urządzeniem do pracy/rozrywki) - być może jest to wersja dla biedaków, których nie stać na telefon + tablet? "Januszowy złoty środek". 

 

****kwestii o biedzie i Januszowaniu nie bierzecie na serio - ot taka ironia dla mojego poprzednika, który karci gusta innych ludzi, ponieważ jego preferencje są wiodące dla reszty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...