Skocz do zawartości

Grafika do 2000zł do Ryzen 5 1600 3.9GHz


Recommended Posts

Witam,

ostatnio wyzbyłem się monopolu Intela I5-6600k i zmieniłem na Ryzena 5 1600 3.9GHz - słusznie czy nie, bez znaczenia :)

Teraz szukam karty graficznej do tego zestawu.... szukać używanej na gwarancji R9 390 Sapphire czy skusić się na GTX 1070 ZOTAC AMP ?

Nvidia nie ma tendencji do postarzania sztucznego grafik przez sterowniki czy coś ? Która karta będzie rozsądniejsza ? Czy może czekać na referaty Vegi 56 ?

 

Karta nie potrzebna na juz, na razie jadę na GTX 295 ale już wydajność nie ta co kiedyś :)

Link to post
Share on other sites

Hmm 1080 już poza zakresem ale czego to się nie robi, tylko czy mój ryzenik nie będzie zbyt wąski ? :)

 

Na razie przedyskutujmy te dwie karty co podałem i nadchodzące Vegi, bo może vega będzie jednak lepszym wyborem długoterminowym ?

Z drugiej strony może 1070 starczy na styk i nie będzie zbytnio wyprzedał procka ??

 

Bo czytając fora koparkowe, widzę że NVidia ma problemy z wysypującymi się sterownikami przy GTX 1080....

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Vega tym bardziej będzie słaba bo ma wyższy narzut na cpu. Poza tym na razie nie ma co brać jej pod uwagę nawet jako ciekawostki bo sa dostępne tylko referenty a nie da się schłodzić 300-400 W zachowując chocby z przymrużeniem oka kultury pracy karty

 

 

tu test z bf1 SP

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

 Czy może czekać na referaty Vegi 56 ?

 

 

 

Jak już masz na coś czekać, to 2 listopada mają w sklepach pojawić się 1070ti w cenie 400$ a więc tej samej co vega 56. Patrząc na wydajność 1070 vs vega56 to wersja ti powinna być dużo lepszym wyborem niż konstrukcja czerwonych.  Poza tym myślę, żę skoro 1080 kosztuje na poziomie 2300 a 1070ti siłą rzeczy będzie musiała być tańsza, to przy obecnych cenach na poziomie 2000zł zwykła 1070 będzie musiała stanieć aby ktokolwiek ją kupił - więc skoro ci się nie spieszy to ten miesiąc warto poczekać choć by po to by zaoszczędzić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Brat ma z przed ładnych kilu lat monitor 22" czyli 1680 X 1050 i tu niestety może wyjść  to że im mniejsza rozdzielczość tym większe zapotrzebowanie na CPU, a procesory i karta graficzna od AMD w parze niestety nadal jest nie najlepszym pomysłem ( sam kibicuje AMD i "czekam TM" na lepsze ceny Vega 56/64 z powodu monitora z Free Sync).

Co do przyszłości widziałem testy Forza Motosport 7 i karty z GPU Vega pokazują niezłe możliwości w DX 12.

Link to post
Share on other sites

Czy i w jakiej cenie 1070 ti będzie to się okaże po premierze, bo wydajność 80% gtx 1080, brak GDDR5X i wysoka sprawność energetyczna może uczynić z najnowszego Pascala must-have do miningu. Jak pokazuje przykład Polaris / refresh, górnicy potrafią wciągnąć każdą liczbę kart.

 

Autorskich V56 bym nie przekreślał, bo w tych kartach jest spory potencjał (i nie mam tu na myśli bajek typu "za 2 lata AMD dogoni sterownikami NVidie" albo "poczekaj™ na więcej gier pod Vulcana").

 

Rynek swoje, a polskie sklepy swoje. Sporo sklepów po aktualizacji cen 1080 i 1070 przez NVidie zwlekalo długo z poprawieniem cen. Nie zdziwiłbym się gdyby po wejściu 1070 ti wzrosła cena 1080 żeby zrobić miejsce nowej karcie. Po co obniżać ceny skoro towar i tak schodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...