Skocz do zawartości

komputer stacjonarny do obróbki grafiki 2 i 3 D


Recommended Posts

Alloha ;)

Przymierzam się do kupna nowego sprzętu, jednak nie posiadam szerokiej wiedzy w branży :hahaha: , tak aby wszystkie podzespoły były ze sobą kompatybilne.

Komputer :D potrzebuje do obsługi programów takich jak: Solid Works 3D/3D max, AutoCad, Corel, Pakiet Adobe oraz do obróbki wideo. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie z myślą o studiach :hahaha: .

Po wstępnym rozpoznaniu zastanawiałam się nad poniższym zestawem:

1.Procesor Intel Core i7-2600 3,4 GHz 8MB cache s. 1155 Box

2.Płyta główna GIGABYTE GA-P67A-UD3 P67 DDR3-1600MHz s.1155

3.Pamięć RAM Kingston HyperX 2x4GB DDr3-1600

4.Karta graficzna Gigabyte GTX560Ti 1024MB 256Bit

5.Dysk twardy Samsung 1TB 32MB HD103SJ F3 sATA-2

6.System operacyjny MS Windows 7 Home Premium OEM 64-bit

7.Zasilacz Corsair CX600 CMPSU-600CXEU 600W

8.Nagrywarka Samsung SH-S223C SATA

9.Obudowa SilentiumPC Gladius 800 Pure Black GD-800 (z dodatkowymi wentylatorami jeśli będą konieczne)

Proszę o opinie na temat w/w "pakietu", wszelkie uwagi mile widziane, szczególnie te, które pozwolą mniej wydać na sprzęt :D :help:

Z góry dziękuje :D

Link to post
Share on other sites

Ja bym jedynie zmienił zasilacz na Seasonic http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=32882.

Mocniejszy, sprawniejszy. Co do reszty sprzętu to nie mam zastrzeżeń. Jeżeli zajmujesz się sporo obróbką wideo, zwłaszcza materiału HD i foto w wysokiej rozdzielczości to warto byłoby postawić mimo wszystko na pojemniejszy dysk :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Myślałam żeby przeznaczyć od 3000-4000 zł :) ., no i jeszcze monitor .... myślałam o Iiyama ProLite PLE2472HD-B1 24" LED 2ms Black z matrycą TN, no chyba, że dorzucę do Della z matryca IPS. Staram się przygotować na tą kosztowną inwestycję, ale będę zadowolona jeśli uda mi się wydać na sprzęt nie co mniej :P

Link to post
Share on other sites

Myślę że lepszym wyborem od i7 2600 byłby i5 2500k, jest tańszy o prawie 300zł a po OC będzie dużo szybszy od i7 2600. Przy okazji zmień płytę na MSI P67A-G45. Za zaoszczędzone pieniążki kupujesz chłodzenie na procka (np SilentiumPC Fortis, Xigmatek Gaia czy Scythe Mugen) oraz pojemniejszy dysk Samsung 2 TB F4EG 5400rpm.

Razem wyjdzie jakieś ~3500zł bez systemu

Link to post
Share on other sites

Myślę że lepszym wyborem od i7 2600 byłby i5 2500k, jest tańszy o prawie 300zł a po OC będzie dużo szybszy od i7 2600.

Myślę, ze jednak i7 będzie lepszy. Po OC i5 będzie mógł sobie pomarzyć do dorównaniu mu...

Głupie gadanie jak to nie byłoby po OC...

Link to post
Share on other sites

Myślę, ze jednak i7 będzie lepszy. Po OC i5 będzie mógł sobie pomarzyć do dorównaniu mu...

Głupie gadanie jak to nie byłoby po OC...

Chciałbym jednak zauważyć że i7 2600 ma bardzo ograniczone możliwości podkręcania z racji zablokowanego mnożnika, wykręcisz go maksymalnie na 3,8 ghz dla jednego rdzenia.

Natomiast i5 2500k ma odblokowany mnożnik i możliwości OC na poziomie 4,7-4,8ghz dla wszystkich rdzeni, a to jest duża różnica, której nie zniwelują dodatkowe wątki obecne w i7.

Link to post
Share on other sites

Wiesz zastanów się również nad amd x6 1100T Be. X6 sa wydajne w programach graficznych podobno szybsze od i7 oczywiscie nie mowie o i7 980 Extreme. A wgl duzo taniej by wyszło :)

AMD nie jest stworzony do grafiki. Ma bardzo małą wątków. A w grafice są bardzo ważne. Sory że tak powiem ale AMD chodziło tylko o ilość rdzeni nic więcej. Intel to zupełnie inna bajka. każdy teraz powie że narazie Intel zdecydowanie wygrywa nad AMD. Ale zobaczymy jak wypadną Buldożery.
Link to post
Share on other sites

Przychylam się do opinii @Igoruss. i5 2500K + lepsza płyta główna MSI P67A-GD65:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=35052

Zasilacz Seasonic X-560:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=32327

Jak rozumiem PC służył będzie do pracy, zatem chyba ważną kwestią będzie bezpieczeństwo danych.

HDD 2 x Western Digital Black 640GB 7200rpm 64MB cache SATA600 w konfiguracji "single" lub RAID1:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=27065

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jaki budżet ? Pamiętaj że jesli myslisz o tym profesjonalnie (a mowisz o studiach) to musisz zainwestowac rowniez w porzadny monitor (najlepiej IPS np. NEC) a to wydatek minimum 1000zl

 

do tego kwestia karty graficznej - jesli stawiasz na jakość a powienienes to musi byc Nvidia Quadro (ceny od 500 do 4000zł). Karty GTX maja dobre mozliwosci CUDA ale znacznie gorzej wyswietlaja obraz wlasnie dla grafików

 

procesor Sandy Bridge najlepiej i7 2600k i pamietaj o koncowce "k" inaczej go nie podkrecisz. Socket lga 1155 jest przeznaczony na dwie "generacje" procesorów - kolejna Ivy Bridge bedzie na pewno solidniejsza i szybsza niz Sandy B. (ktory juz teraz wyprzedza lga 1156 i 1366) do tego moze Intel zrobi jakiegos Xeon'a na ten socket (np. 6 rdzeni/ 12 wątków + stabilność Xeon'a + dobre OC)

 

i5 2500k nie ma HT wiec do wielowatkowych aplikacji jest znacznie gorszym wyborem (choc na 4,8ghz powinien byc lepszy niz zwykle i7 2600)

 

na pewno wez tez dysk SSD - najlepiej OCZ Vertex 2 do tego RAID z HDD (Western Digital lub Samsung)

 

jesli chcesz maszynę na kilka ladnych lat to szykuj sie na wydatek min. 4000zł (przy tanim Quadro) + monitor 1000-1500zł (matryca do 21cali)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...