Skocz do zawartości

Do Battlefielda 3 i Crysisa 2


Recommended Posts

Na moim configu moge pograć na średnich w demko crysisa 2 przy ~30fps.Z tego co jest mi wiadomo moja karta z 1gb kosztuje teraz ok 460zł myśle ze battlefielda 3 też dźwignie ale o jakichś wygórowanych ustawieniach moge zapomnieć:) Zapotrzebowania na energie dużego nie ma a jak ktoś wyżej napisał wydajny jak 4870(pomimo 128bitowej szyny,no i była by na nią gwarancja co o 4870 nie można powiedzieć) :P

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Crysis 2 mialem okazje zagrac w Bete,na HD 6870 przy procku jaki poasiadam,ustawienia Hardcore rozdziałka 1680/1050 min Fps 39 a tak to gra idzie na ok 50 i wzwyz momentami.Mysle ze 6870 bedzie dobrym wyborem i drugi plus ze nie jest to droga karta.Co do B3 nie wypowiadam się.

Link to post
Share on other sites

O ile dobrze przeczytałem temat to kolega chce najtańszą kartę, na której to zagra w miarę przyzwoicie w w/w gierki. Tu nie ma dwóch zdań - HD4870 :)

 

Karty pokroju 5770 wydajnością są niemal identyczne jak HD4870, tylko niemal dwukrotnie droższe...

Brnąć po wydajności można było by zaproponować jeszcze GTX460, ale cenowo jest sporo drożej. Owszem pograsz na wyższych ustawieniach, ale tak to można nawet do 1000zł dojść za kartę (bo im drożej=wydajniej)...

Link to post
Share on other sites

do Batlefiled Bad Company 2 5770 jest trochę za słabe nawet w średnich detalach 1680x1050 w trybie multi.

 

Bierz HD 6990 !!! Będziesz w końcu zadowolony :)

Taaa... wziąłbym i to nawet teraz, ale budżet mi na to nie pozwala :P Trzeba z czegoś żyć i zbierać na nowe gry :wariat:

 

Tak ostatecznie to w granicach 600-700 złotych co jest lepsze? GTX czy może HD??

Link to post
Share on other sites

po pierwsze jeżeli zależy ci na tych 2 grach to możesz chyba jeszcze poczekać m.in do oficjalnych testów crysisa 2 po koniec marca lub do bety battlefield 3

 

po drugie nie wydaje się więcej na grafikę niż się ma - przecież trzeba z czegoś żyć wiec na razie zbieraj kasę na kartę 460 gtx :)

 

po trzecie jeżeli kupujesz gry to pierwej ściągnij z torrentów i zobacz czy się podoba (niby piractwo jest nielegalne ale nikt cie nie powiesi za testowanie)

 

a po czwarte to jak planujesz grać w multiplayer bf-a 3 to w takim razie nie są potrzebne wysokie detale tylko te 60 FPS by się przydało

Link to post
Share on other sites

po pierwsze jeżeli zależy ci na tych 2 grach to możesz chyba jeszcze poczekać m.in do oficjalnych testów crysisa 2 po koniec marca

 

 

 

Jeśli chodzi o Crysisa 2 to po Demie w Multi widać że gra nie ma wygórowanych wymagań i spokojnie starczy grafa ze średniej półki :)

Link to post
Share on other sites

do Batlefiled Bad Company 2 5770 jest trochę za słabe nawet w średnich detalach 1680x1050 w trybie multi.

 

Bierz HD 6990 !!! Będziesz w końcu zadowolony :/

Taaa... wziąłbym i to nawet teraz, ale budżet mi na to nie pozwala :) Trzeba z czegoś żyć i zbierać na nowe gry :)

 

Tak ostatecznie to w granicach 600-700 złotych co jest lepsze? GTX czy może HD??

Hej mozesz smiało kupowac radeon 6870 ja mam takie dwa i jestem zadowolony wszystko smiga
Link to post
Share on other sites

Ja optowałbym za czymś od nV, bo bardziej wymagający zdaje się, że będzie Battlefield i patrząc na 2 część to zielonych lepiej ta gra toleruje. Raczej poniżej gf460 nie ryzykowałbym, bo nawet jeśli pójdzie to mała przyjemność z grafiki w tak słabych ustawieniach.

 

@effendi

Po kiego taka mocna, to ma tylko płynnie iść w WXGA :)

Link to post
Share on other sites

Zależy co dla Ciebie znaczy że gra będzie "działać"?

 

Jeżeli szukasz kart które po prostu te gry uciągną i będzie można grać w np średnich detalach to można kupić całe mnóstwo kart za śmieszne pieniądze. Dla przykładu tańsze:

-GF 8800GT/9800GT

-Radeon HD 4850

Używane naprawdę za kilka marnych stów można dorwać.

 

Jeżeli szukasz karty szybszej i bardziej przyszłościowej ale nie za kosmiczne pieniądze to polecam jakieś tańsze wersje kart typu:

-HD 5770

-GF 450GTS

-GFGTX460 768mb

Jeżeli natomiast szukasz kart "tanich" ale wydajnych które uciągną te gry na wysokich detalach ale bez szaleństw z rozdzielczością to potrzebować będziesz:

 

-GF GTX460 1GB

-Radeon HD 6850

-Radeon HD5850.

W powyższych przykładach słowa "tani" nabiera innego znaczenia. 800zł za kartę to nie jest mało ale w porównaniu do 2300zł za np HD 6990 to jednak suma raczej śmieszna...

Żeby móc się bawić grami trzeba mieć trochę pieniędzy na kartę graficzną.

 

Wszystkie modele kart jakie wymieniłem powinny działać na markowym zasilaczu 400Wat Mam nadzieję że przynajmniej taki posiadasz.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zależy co dla Ciebie znaczy że gra będzie "działać"?

 

Jeżeli szukasz kart które po prostu te gry uciągną i będzie można grać w np średnich detalach to można kupić całe mnóstwo kart za śmieszne pieniądze. Dla przykładu tańsze:

-GF 8800GT/9800GT

-Radeon HD 4850

Używane naprawdę za kilka marnych stów można dorwać.

 

Jeżeli szukasz karty szybszej i bardziej przyszłościowej ale nie za kosmiczne pieniądze to polecam jakieś tańsze wersje kart typu:

-HD 5770

-GF 450GTS

-GFGTX460 768mb

Jeżeli natomiast szukasz kart "tanich" ale wydajnych które uciągną te gry na wysokich detalach ale bez szaleństw z rozdzielczością to potrzebować będziesz:

 

-GF GTX460 1GB

-Radeon HD 6850

-Radeon HD5850.

W powyższych przykładach słowa "tani" nabiera innego znaczenia. 800zł za kartę to nie jest mało ale w porównaniu do 2300zł za np HD 6990 to jednak suma raczej śmieszna...

Żeby móc się bawić grami trzeba mieć trochę pieniędzy na kartę graficzną.

 

Wszystkie modele kart jakie wymieniłem powinny działać na markowym zasilaczu 400Wat Mam nadzieję że przynajmniej taki posiadasz.

Pozdrawiam.

No dobra... Więc z wyżej wymienionych kart najlepsze w zakresie 0-800 złotych jest:

-GF GTX460 1GB

-Radeon HD 6850

-Radeon HD5850

ale co lepsze :) Zauważyłem ostatnio, iż większość producentów gier zaleca Nvida (np. Mafia II i Crysis 2). Czy to ma więc znaczyć, że HD jest słaby i gorszy od GeForce? Wiem, iż pewnie nie jesteście stwierdzić co lepsze, ale może... :tajniak: Ge Force GTX460 1GB czy Radeon HD 6850??

 

P.S.

Tak z ciekawości:

Czemu HD 5850 jest porównywalny do HD 6850? Przecież to jest przełom, aż o jedną serię :/

Link to post
Share on other sites

Kubex52

Widzisz tu wpadłeś w błąd marketingowy.

HD 6850 jest wolniejszy od 5850. Dlaczego? Ponieważ firma AMD która produkuje te karty zmieniła ich nazewnictwo.

 

Karta Radeon 6850 jest następstwem karty 5770. Czyli kart ze średniego przedziału cenowego. Jak poszukasz w google to zobaczysz że odpowiednik kart 58xx to obecnie 69xx a nie 68xx tak jak pisałem wyżej.

 

Dlatego HD 5850 jest trochę szybszy niż 6850. Niby różni je seria ale nie jest to ten sam przedział cenowy. Natomiast HD 6950 jest sporo szybszy od 5850 bo w tym przypadku jest to już następna seria i w obu przypadkach chodzi o karty z wysokiego przedziału cenowego.

 

Odnośnie kart 6850 o GF GTX460 to jest tak że zależnie o gry jeden będzie szybszy albo drugi. HD jest nowszy i w wielu grach szybszy jednak tam gdzie wykorzystywany jest PhysX to już GTX460 zaczyna mieć przewagę. Crysis ogólnie chyba jednak chodzi lepiej na Kartach AMD.

 

Trochę to skomplikowane ale cóż.

Link to post
Share on other sites

5850 jest minimalnie wolniejszy od 6850 i bardziej prądożerny, za to może ciut lepszy do OC. Dokładnie to numeracja poszła o 100 niżej, więc 6850 zastępuje 5750 :)

Zgadzam się co do tego, że AMD bardziej podchodzi Crysis, ale BF odwrotnie.

Link to post
Share on other sites

Widzisz tu wpadłeś w błąd marketingowy.

HD 6850 jest wolniejszy od 5850. Dlaczego? Ponieważ firma AMD która produkuje te karty zmieniła ich nazewnictwo.

 

Karta Radeon 6850 jest następstwem karty 5770. Czyli kart ze średniego przedziału cenowego. Jak poszukasz w google to zobaczysz że odpowiednik kart 58xx to obecnie 69xx a nie 68xx tak jak pisałem wyżej.

 

Dlatego HD 5850 jest trochę szybszy niż 6850. Niby różni je seria ale nie jest to ten sam przedział cenowy. Natomiast HD 6950 jest sporo szybszy od 5850 bo w tym przypadku jest to już następna seria i w obu przypadkach chodzi o karty z wysokiego przedziału cenowego.

 

Odnośnie kart 6850 o GF GTX460 to jest tak że zależnie o gry jeden będzie szybszy albo drugi. HD jest nowszy i w wielu grach szybszy jednak tam gdzie wykorzystywany jest PhysX to już GTX460 zaczyna mieć przewagę. Crysis ogólnie chyba jednak chodzi lepiej na Kartach AMD.

 

Trochę to skomplikowane ale cóż.

 

Dzięki, że mnie poinformowałeś o tej zmianie w nazewnictwie :o

 

Czyli z tego co zrozumiałem HD jest lepszy w grach nie obsługujących PhysX, a GeForce w grach obsługujących PhysX? Czyli jest w kropce :D Crysis obsługuje PhysX, a natomiast Battlefield 3: NIE :) Co byście mi polecili??

 

5850 jest minimalnie wolniejszy od 6850 i bardziej prądożerny, za to może ciut lepszy do OC. Dokładnie to numeracja poszła o 100 niżej, więc 6850 zastępuje 5750 :)

Kolega wyżej (Szymon), powiedział iż to 6850 jest wolniejszy od 5850... ;)
Link to post
Share on other sites

Różnie ludzie piszą ale zazwyczaj w grach starszy 5850 wypada odrobinę lepiej. Oczywiście jak Cię stać to lepiej wybrać 6850 bo jest nowszy, mniej pobiera energii, mniej się grzeje i trochę lepiej się spisuje w DX11

 

Czy weźmiesz 6850czy 5850 czy GTX460 to będziesz zadowolony bo to są szybkie karty i powinny starczyć na jakieś dwa lata (jak gry będą wychodzić tak mało wymagające jak przez ostatni rok)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...