Skocz do zawartości

Czy na czekaniu na coffee lake zaoszczędze?


Recommended Posts

Nie maja boxa bo musialby on kosztowac dodatkowe 200zl jak pisal kolega powyzej... U mnie 6700k po roku dostal +10°C w każdym zadaniu czy to gry czy occt a linpack z avx powoduje trhrottling przy 75C

Trotling na cpu intela następuje od 100stopni wiec albo power limit albo awaria.u mnie wszystko ok.

Może masz płyte msi .One maja nisko power limity ;)

Link to post
Share on other sites

 

Tutaj temp i wyraźnie widać ze usprawnili oddawanie ciepła .Czy to pasta czy to większa powierzchnia cpu -bez różnicy

Normalnie chyba siedzisz na toalecie przez cały czas, kiedy piszesz te posty. Intel to juz monopol, ciekawe kiedy to zauważysz... Dym* każdego i o każdej porze. Dodali 2 rdzenie i wszyscy szczesliwi. Jak amd daje 8 to caly swiat sie smieje, a wyszly im bardzo dobre procesory biorac pod uwagę FX i nawet porównując go do intela
Link to post
Share on other sites

 

 

być może nawet na kolejne 4 lata.
 

 

Jeśli celujesz w 8 serię, pamiętaj że IceLake nie siądzie na Z370. Tam będzie jeszcze ciekawiej bo Z390, innymi słowy znowu nowa płyta. Z tej perspektywy Ryzen nie jest zły na parę lat. Kupujesz R5 1600 za śmieszne pieniążki, a potem przesiadka na Zen2 - 3

Link to post
Share on other sites

 

 

a z drugiej chcesz wymieniać procek co generację jak by to było konieczne, a nie jest.
 

 

A skąd ty wiesz z czego i na co się będę przesiadał i do czego mi niby ta przesiadka będzie potrzebna. Nie wiesz tego i nie wiesz co będzie za rok - dwa. A przesiadka z taniego 6 jajowca od AMD na 8 jajowe Zen2 , nie jest takie głupie. więc nie szczekaj tyle szczylu tylko prowadź merytoryczną rozmowę, a nie plucie w monitor.

 

A hakelbery ma wiedzę (chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i to jego pieniądze, więc i tak wybierze co tam będzie chciał. Rzuciłem tylko pomysłem, bo platforma Intela jakby nie patrzeć kosztuje więcej.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ty i do czego byłaby ta przesiadka tobie, ale jeszcze 6 postów wcześniej pisałeś o zmianie r5 1600 na zen 2. Nie wiem co będzie za rok czy dwa to fakt, jednak wiem, że ludzie którzy kilka lat temu kupili odblokowane i7 jak 2600k  lub te z późniejszych generacji do dzisiaj w większości mają się dobrze i mocy im starcza więc nie wiem dlaczego ktoś kto kupuje i7 3 dni po premierze miałby się przejmować, że kolejna generacja mu nie będzie działać na obecnej płycie. Oczywiście, długie wspieranie podstawki jest dużym plusem po stronie AMD, ale wydajność ich procesorów w grach od 10 lat niezmiennie sporo za intelem i o przełom w tej kwestii można się co najwyżej modlić.

 

Co do merytorycznej rozmowy to się polecam, a szczekanie, szczyle i inne takie polecam zostawić na wizytę przed lustrem. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre porównanie. Progres jak widać jest, szczególnie po tym jak przybyło rdzeni. Niemniej tak jak pisałem wcześniej nawet na starych jednostkach mocy nie brakuje i jakieś opowiadania o zmianach co generację można włożyć miedzy bajki - szczególnie, że mamy do czynienia ze stockowymi zegarami.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

W sumie ten użytkownik ma 6 subów i jest to możliwe ale zadał sobie dużo trudu z nagrywaniem i montażem.Mi by sie nie chciało :P

To nie jest od tak filmik wrzucony na strone

bf1 ostatnio miało z 5 aktualizacji .Może korzysta z 8 rdzeni ale u mnie na i5 dalej było po 100 klatek na 64 graczach .

Być może że mam dualla ale kości tylko 2133.Z duala widzę ze jest do 20% a na purepc testy ze między 2133 a 3200 to do 25% tylko że oni mają tylko 1080-tke

Link to post
Share on other sites

ciężko orzec co jest przedstawione na tym filmie za to jest świeży, ale podobnie ~160 klatków jest. Może te 8 jajek na coś się przydało

 


tu też świeżynka ale już 1440p , ~130fps

 


i masa podobnych z podobnym fps z ostatniego tygodnia, więc można zakładać że ten film z ryżem 1800x jest prawdziwy


Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...