Skocz do zawartości

Czy robiac OC moge stracic gwarancje? - dyskusja


Recommended Posts

Witam.Chcialem sie zapytac czy robiac OC karty na gwarancji moge ta gw. stracic?.Juz pytalem sie kilku osob, ale chcialbym znac zdanie wiekszej czesci :hahaha:.Wogole jest jakas mozliwosc na sprawdzenie czy uzytkownik podkrecal?.Co prawda w sterownikach ATi mozna podkrecac, ale najpierw trzeba odblokowac "klodke" i wtedy pokazuje kiedy zostalo odblokowane, ale jest to zapisane na karcie czy na dysku?, bo po przeinstalowaniu rowniez pozostaje bez zmian.I jeszcze jedno pytanko.Po podkrecaniu mojej karty (HD5870 Gigabyte SOC) o jakies 3 % co daje razem 20 % taktowania nie chca isc dalej.To znaczy chca, ale wtedy wystepuje zmuzenie obrazu i ogolnie bledy w obrazie.Czy musze wtedy podniesc napiecia aby moc krecic wyzej?.Dziekuje za odpowiedz.POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Nie mozna stracic gwarancji jesli nie ingerujesz w v-core --> to mozna sprawdzic :hahaha:

Ale jesli krecisz tylko po rdzeniu i pamieci to nikt do tego nie dojdzie, ta kłódka w sterownikach AMD to taki bajer zeby przez przypadek nic nie zrobic ;]. Tak wiec spokojnie mozesz krecic, twoje ustawienia sa zapisane TYLKO na twoim komputerze i po przelozeniu karty beda widoczne stockowe ustawienia, wiec spokojnie ;p

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie nie mogą wykryć czy podkręcałeś kartę. Przy dzisiejszych edycjach skierowanych wręcz do podkręcania jest to wręcz niemożliwe by nie przyjęli ci karty ze względu na to, że kręciłeś. No chyba, że spalisz układ graficzny gdy nie zagwarantujesz mu odpowiedniego układu chłodzenia.

W twoim przypadku jeżeli pojawiają się artefakty można by podratować się wyższym napięciem, ale jeżeli się nie znasz to nie kombinuj - zostaw mniejsze taktowanie :hahaha:

Link to post
Share on other sites

W sumie to caly czas mam problem z karta i planuje ja wyslac, ale jakos sie to dziwnie przeciaga.Bledy w programach,pozniejsze wczytywanie obiektow, no i w heaven benchmark od czasu do czasu na ekranie mignie jakis pasek, zazwyczaj bialy wiec ciezko dostrzec.No i jeszcze nie dawno siadly mi pamieci, wiec juz wogole zadecydowalem ze wysylam, ale jak nastepnego dnia juz dzialaly :hahaha:.Ale czy jak podkrece za bardzo pamieci to one sie nie zepsuja?.

Link to post
Share on other sites

Nie stracisz gwarancji o ile nie podkręcisz za bardzo, bo możesz mieć przekłamania podczas renderignu. Czasem jakiś pojedyńczy artefakt wyskoczy, cienie będą skakać i migać oraz dużo rzeczy będzie się "dorysowywać". Może być też, tak że przez chwilę ekran mignie w dowolnym kolorze. Ze swojego doświadczenia wiem, że pamięć na grafie lekko się podkręca (bo ona daje największy skok wydajności i jest najbardziej podatna na powyższe objawy), zaś rdzeń jeśli jest połączony w programie z shader clockiem, można o jakieś dodatkowe 50 mhz spokojnie podkręcić, a shader podskoczy równo znacznie z core clockiem. Głównym warunkiem jest to, żeby buda była porządnie wietrzona i nie wolno być zbytnio pazernym, za razem odradzam bezpośredniego wskakiwania na wysokie taktowania. Oczywiście, zaraz będzie mnóstwo przykładów, że można inaczej, wyżej i nie trzeba tyle zachodu co proponuję. Miałem dość złe doświadczenia z OC przy dwóch poprzednich kartach, mimo wszystkich porad i testów stabilności.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Bez czytania powyższego, więc nie bić jeśli się powtórzę :)

 

Witam.Chcialem sie zapytac czy robiac OC karty na gwarancji moge ta gw. stracic?

Ja też witam

Możesz i nie ma znaczenia, czy podnosisz napięcie, czy nie.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...