Skocz do zawartości

Podłączenie drugiego monitora


Recommended Posts

Witam, oto szybkie pytanie od laika:

 

Mam kartę graficzną MSI GTX 1050 Ti, która ma wejścia HDMI, DVI-D oraz DP. Problem w tym, że mam dwa starsze monitory z wyjściem jedynie na VGA i nie stać mnie póki co na kupno nowego monitora. Jeden z nich mam podłączony przez konwerter sygnału z VGA na HDMI, jednak nie wiem w jaki sposób podłączyć drugi monitor. 

Link to post
Share on other sites

Potrzeba drugiego konwertera (z cyfrowego DVI-D lub DP na analogowy VGA) - koszt 70-100zł więc osobiście odradzam. Z własnego doświadczenia wiem, że obraz jakościowo jest gorszy, a i czas reakcji wyświetlania obrazu jest zauważalnie większy. Zresztą za cenę 2 konwerterów można kupić już jakiś używany monitor z wyjściem cyfrowym.

Link to post
Share on other sites

Taki konwerter można już kupić za 20 parę złotych. Fakt do podstawowych zadań. Sam kupiłem jakiś czas temu taki z HDMI do VGA i szybko ktoś ode mnie odkupił bo dużo ludzi ma stare monitory a nowe karty graficzne które nie mają wyjść VGA a jedynie cyfrowe. Po tym kupiłem kilka takich samych w chinach po 9 PLN za sztukę.

Link to post
Share on other sites

Wystrzegałbym się takich "konwerterów" za 20zł... Kolega wspomniał, że posiada wyjście dvi-d, a więc jest to wyjście tylko i wyłącznie cyfrowe, a żeby podpiąć monitor z wejściem analogowym vga, do prawidłowego działania niezbędny będzie konwerter.

 

Co innego gdyby karta posiadała wyjście dvi-i - wyjście zarówno cyfrowe jak i analogowe, wtedy można zaryzykować kupno adaptera za cene kilkunastu złotych (i o tym chyba wspomniał kolega ANATHEMA) jednak takie urządzenie nie jest w stanie zamienić sygnału cyfrowego na analogowy, zmienia tylko typ wtyczki w kablu...

Edytowane przez vrona32
Link to post
Share on other sites

Kolego vrona32 ...co do dvi i jego rodzai zgadzam się w całej rozciągłości. Ale autor tematu posiada także wyjście DP i HDMI a z tego konwertery do VGA są w takich cenach...i to ...działa. Wiem bo sam mam.

http://allegro.pl/adapter-konwerter-hdmi-do-vga-dsub-f-vat-i6812228188.html

http://allegro.pl/adapter-display-port-do-vga-kabel-displayport-dp-i6872594245.html

A to juz sa konwertery z obrazu cyfrowego na analogowy.

Edytowane przez ANATHEMA
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co do DP nie wiem ponieważ nie miałem doświadczenia z konwerterami na tym porcie. Co do HDMI autor tematu ma już zajęty przez konwerter na pierwszym monitorze więc odpada ten typ podłączenia.

 

W takim wypadku rozwiązaniem jest albo konwerter na DP albo kupno nowego/używanego monitora

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...