Skocz do zawartości

Porozmawiajmy o monitorach - pomoc w wyborze


Recommended Posts

Witam,
wracam do świata gier, filmów w dobrej jakości itd.
W maju wymieniłem komputer na taki zestaw:
1.    Procesor    AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/    
2.    Chłodzenie    -    -    -    -
3.    Płyta główna    Asus Prime B350M-A /AMD B350, DDR4, AM4/    
4.    Pamięć RAM    Crucia! l 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED    
5.    Dysk SSD    A-Data M.2 SU800 128GB SATA3 (560/520MB/s, TLC 3D)    
6.    Dysk HDD    -    -    -    -
7.    Karta graficzna    Palit GeForce GTX1070 Dual 8GB DDR5 256bit (1683/8000)    
8.    Nagrywarka DVD/BluRay    LG GH24NSD1 SATA (black)    
9.    Obudowa    SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)    
10.    Zasilacz    XFX Core TS 550W 120mm Bronze    

Obecnie posiadam monitor SyncMaster223BW (w spadku po siostrze) jednak zdaje sobie sprawę, że nie wykorzystuje w pełni potencjału jednostki centralnej. A chciałbym to zmienić.
I tu drodzy przyjaciele, udaje się z zapytaniem do Was. Na jakie parametry patrzeć, na co szczególnie zwracać uwagę.
Komputer służy mi głównie do gier i oglądania filmów.
Gram w Wiedźmina 3, z gier multiplayer Warhammer: The End Times - Vermintide. Ale też Tekken 7 czy gry na 4osoby typu Super Smash Bros, Mario KArt (swoją drogą jak ktoś zna gry ze split screenem albo na kilka osób przy jednym kompie to chętnie poznam :D). Filmy naturalnie chciałbym móc oglądać w wyższych rozdzielczościach. Bo to ładne, wyraźne itd.
Głównie zależy mi na niemałym ekranie ze względu na to, że gram nierzadko ze znajomymi i dobrych kolorach, rozdzielczości. Nie jestem zawodowym gamerem w CS:GO

Chętnie poznam wszelkie porady z uzasadnieniem. Jedna jaka mi się nasunęła po przejrzeniu tematów tutaj to:
- idź do sklepu i zobacz na własne oczy - co zapewne wkrótce uczynię.

Budżet jak wspomniałem w opisie 2500zł

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 Na jakie parametry patrzeć, na co szczególnie zwracać uwagę.

 

Matryca (jeśli chcesz jak najbardziej żywe kolory to IPS, pośrednie VA i słabsze TN).

Czas reakcji matrycy - chyba wszystko od 1-8ms będzie się nadawało do każdej gry.

Częstotliwość odświeżania - im więcej tym płynniejszy obraz (o ile komputer generuje wystarczającą ilość klatek/s)

Przekątna - tu już sam sobie odpowiedz ile potrzebujesz.

G-Sync - masz kartę nvidii i w tym przedziale raczej będziesz brał 100Hz+ więc ja bym brał monitor z G-Syncem.

Podstawka - ciężko przez internet stwierdzić czy jest solidna i stabilna, ale w sklepie warto zwrócić uwagę.

Funkcje w menu i samą czytelność tego menu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...