Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Planuję zastąpienie mojego obecnego i5 3350P czymś lepszym. Z opinii w internecie wywnioskowałem, że nawet montując najlepszy procesor na LGA 1155 nie uzyskam jakiegoś spektakularnego wzrostu wydajności, więc bardziej opłacalne i przyszłościowe wydaje się zakupienie zarówno nowocześniejszego procesora, jak i płyty głównej, ale pewnie mocno podniosłoby to koszt całej modernizacji - w 1500 zł da radę się zmieścić na nowych podzespołach?

 

aktualnie mam:

Corsair Builder Series CX 500W

Intel Core i5 3350P LGA1155 BOX

MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA1155 BOX

ASUS GeForce GTX 1060 6GB

Corsair DDR3 8GB Vengeance

 

e: komputer służy głównie do gier i w celu zwiększenia wydajności w nich chcę wymienić procesor

Edytowane przez lydson
Link to post
Share on other sites

O ile z procesorami to jeszcze tak nie szaleją, to pamiętam że początkowo ceny płyt głównych są absurdalnie wysokie, więc zastanów się czy chcesz czekać aż wejdą na rynek i unormują się cenowo albo weź coś z aktualnej platformy, tym bardziej że potrzebujesz też nowego RAM, więc w 1500 będzie się trudno zmieścić.

Teraz mógłbyś wziąć płytę na B250 (300zł), 8GB RAM DDR4 (300zł) i i5 7600 (900zł).

Link to post
Share on other sites

Wolałbym czekać na nowy układ Intela trzymać w portfelu te 1500 zł,  ewentualnie dołożyć 200zł i kupić procesor-płytę-ram 

możesz również wybrać rozwiązanie AMD 

AMD Ryzen 5 1600  850-900

MSI A320M GAMING PRO lub coś innego do 300-320 zł

dodatkowo pamięć np  GOODRAM DDR4 8gb 2400 CL17  250-280

z czasem dokupisz kolejne 8GB 

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

Planuję zastąpienie mojego obecnego i5 3350P czymś lepszym. Z opinii w internecie wywnioskowałem, że nawet montując najlepszy procesor na LGA 1155 nie uzyskam jakiegoś spektakularnego wzrostu wydajności, więc bardziej opłacalne i przyszłościowe wydaje się zakupienie zarówno nowocześniejszego procesora, jak i płyty głównej, ale pewnie mocno podniosłoby to koszt całej modernizacji - w 1500 zł da radę się zmieścić na nowych podzespołach?

 

aktualnie mam:

Corsair Builder Series CX 500W

Intel Core i5 3350P LGA1155 BOX

MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA1155 BOX

ASUS GeForce GTX 1060 6GB

Corsair DDR3 8GB Vengeance

 

e: komputer służy głównie do gier i w celu zwiększenia wydajności w nich chcę wymienić procesor

 

 

Na początek to daj duall chanell jesli nie masz ;)

 

A chcesz nowy cpu to np intel serii 8xx

6 rdzeniowka która ma za chwile premiere ;)

Albo uzywane 6700K + nowe z 170 ;)

W grach bardzo wydajne

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...