Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka, od jakiegoś czasu poszukuje karty graficznej i zastanawiam się nad wyborem Gigabyte Radeon RX560 w wersji 4gb, niestety dostępność tej karty jest aktualnie na poziomie "masakra". Pierwszego października chcę coś zamówić i który wybór będzie lepszy:

 

1.Gigabyte Radeon RX560 Gaming OC 4gb

2. Yeston AMD RX560D 4gb

 

Osobiście z tą drugą firmą spotykam się pierwszy raz i jeśli ktoś ma/posiada/posiadał taką kartę i chciałby się podzielić wiedzą na jej temat, z radością poczytam :)

 

PS.

Wiem, że 1050Ti byłby lepszy ale mam monitor z freesync i w sumie nastawiłam się już na radeona. :)

 

Link to post
Share on other sites

Yeston kosztuje mniej niż 500 zł, aktualne ceny karty 560 czy też 460 w Polsce to jednak trochę ponad 600 zł. Składam komputer po kawałku pod czerwonych, dlatego nie chce GTXa, mam teraz 650Ti 1GB, chwalę sobie ale jednak chciałabym znów spróbować Radeona.

 

Z 560 którą byście polecili z Polskiego rynku?

Link to post
Share on other sites

Monitor to LG 25um58 wiec UWFHD czy jakoś tak.

Maksymalny budżet na karte to tak 650 zł, nie więcej, zakup planuje już 1 października.

 

Co do podzespołów, aktualnie mam AMD Athlon X4 750K, płyta główna MSI FM2 coś tam, Ram, jakiś kingston hyper coś tam 2x4Gb.

 

Gry to klasycznie Wiedźmin 3, jakieś starsze typu Gothic, jakieś Simsy. Więcej korzystam z PSa, CADa i ArcMap.

 

Komputer mam zamiar składać po kawałku, dlatego zaczynam od karty graficznej, nową wsadzę do aktualnego, kupie płytę główną pod Ryzena, obudowę i zostanie mi do kupienia zasilacz i Ryzen 1600.

Edytowane przez Jess23
Link to post
Share on other sites

Ten monitor akurat nie ma Free sync tylko Dynamic action sync a to już co innego. Do 650 zł jedynie gtx 1050 ti jest najbardziej opłacalny, w wyższych rozdzielczościach Radeony troszkę zyskują ale różnica wydajności pomiędzy  560 a 1050 ti jest duża więc wciąż staje się to nieopłacalne. Do zadań profesjonalnych z tego co mi wiadomo lepiej wypadają rdzenie cuda od NVidi.

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Jakaś duża różnica? W opcjach mogę ustawić coś co się nazywa freesync właśnie :D

Zależało mi na Radeonie, teraz już głupieje.

I zalezy mi na czymś co tak jak moja aktualna karta graficzna- wytrzyma kolejne 4-5 lat użytkowania, a z tego co wiem to Radeony z czasem zyskują względem GTXów.


Podbijam temat i pytanie.

 

Którą wersje Radeona 4gb? 460 czy 560 i czy firma ma znaczenie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...