Skocz do zawartości

Gigabyte Gtx580 Ultra Durable czy Gtx580 Twin Frozr II OC


Recommended Posts

Jak dasz radę to poczekaj do końca miesiąca bo mogą pojawić się inne ciekawe wersje GTX580 np.Twin Frozor III lub jakiś Lightning.

Możliwa też premiera obu gigantów-HD6990 i GTX590 choć tego pierwszego to ma być na dzień kobiet :pajac:

ps.mam już kupca na swego GTX480 na 15 marca i mam nadzieję że do tego czasu się rozegra co będzie warto kupić.

Link to post
Share on other sites

siema proponuje ci twin froza II tez go bede bral i tez porownywalem go z gigusiem ale to pcb niebiskie to porazka a co do twin frozer III moim zdaniem sie nie oplaca tak samo jak bylo z gtx 480 lighting dla 5 mhz moim zdaniem sie nie oplaca bo tez myslalem o III ale jak ma byc cos takiego jak w przypadku 480 to lipa ...

Link to post
Share on other sites

siema proponuje ci twin froza II tez go bede bral i tez porownywalem go z gigusiem ale to pcb niebiskie to porazka a co do twin frozer III moim zdaniem sie nie oplaca tak samo jak bylo z gtx 480 lighting dla 5 mhz moim zdaniem sie nie oplaca bo tez myslalem o III ale jak ma byc cos takiego jak w przypadku 480 to lipa ...

A czytałeś o problemach z twin frozr II

 

http://forum-en.msi.com/index.php?board=9.0

 

na newegg też w recenzjach piszą o problemach z nim.

 

O gigusiu nic złego nie czytałem a szukałem bardzo dużo, także zastanówmy się:)

Link to post
Share on other sites

Co ma kolor pcb do samej karty? niech se będzie fioletowe w groszki, byle działało. Jest z tego co widziałem wersja z gigabyte z poprawionym chłodzeniem za którym warto się rozglądnąć, lub poczekać na MSi jakieś. Zwykła wersja gtx 580 jest nawet spoko i nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

No właśnie gigabyte gtx580 ultra durable ma ciekawe chłodzenie (windforce 3X) a jego pcb jest niereferencyjne co potwierdził support gigabyte'a i jak narazie nie znalazłem o nim złych opinii czy nawet problemów (na forach gigabyte'a ) a w przypadku twin frozr II OC jest ich dość duużo

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

No właśnie gigabyte gtx580 ultra durable ma ciekawe chłodzenie (windforce 3X) a jego pcb jest niereferencyjne co potwierdził support gigabyte'a i jak narazie nie znalazłem o nim złych opinii czy nawet problemów (na forach gigabyte'a ) a w przypadku twin frozr II OC jest ich dość duużo

 

Ten gb jest referentem ze zmienionym chłodzeniem
Link to post
Share on other sites

Nie wiem w czym bije gigabyta i msi chyba cena ?

bo chlodzeniem napewno nie ....

ani mozliwosciami oc .....

nie dosc ze 3 sloty zajmuje chlodzenie ma takie samo wydajne chlodzenie jak twin frozr czy giga durable roznice sa jak ktos ma slabo wentylowana obudowe a tak to roznica moze byc 1-2 stopnie gora

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Owszem karta Asusa jest bardzo dobra ale jej najwieksza wada jest fakt , iz zajmuje ona az 3 sloty a Gigus i Msi tylko dwa, wiec jesli kiedykolwiek myslalbys o sli nie było by na ten temat mowy , bierz Gigabyte Gtx 580 Windforce 3, bardzo duzo dobrego slyszalem o tych kartach a o wadach praktycznie wogole po za tym, ze w pewnym czasie niechcial uruchomic niektorych gier jak np. Dragon Age 2 ale wyszedl odrazu specjalny bios do sciagniecia ktory zredukowal usterke i karta sprawuje sie wysmienicie i jest najbardziej godna zaufania karta z 3 wymienionych w temacie, bierz ja bo jest cicha, ma swietne chlodzenie, zajmuje tylko 2 sloty i nie ma z nia problemow:) pzdr

Link to post
Share on other sites

Nie wiem w czym bije gigabyta i msi chyba cena ?

bo chlodzeniem napewno nie ....

ani mozliwosciami oc .....

nie dosc ze 3 sloty zajmuje chlodzenie ma takie samo wydajne chlodzenie jak twin frozr czy giga durable roznice sa jak ktos ma slabo wentylowana obudowe a tak to roznica moze byc 1-2 stopnie gora

 

Otóż mylisz się bo asus ma lepsze i cichsze chłodzenie niż TF II, a testu porównawczych z UD nie udało mi się znaleźć w google

http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/18483-test-msi-n580gtx-twin-frozr-ii-oc.html?start=4

Co do możliwości oc nie będę komentował bo wystarczy spojrzeć na newsy aby zobaczyć na jakiej karcie wykręcane jest ~ 1,7Ghz

http://xtreview.com/addcomment-id-16579-view-Asus-GeForce-GTX-580-series-directCU-II-overclock-record.html

 

Jedyna poważna wada DCU II to ze zajmuje 3 sloty no i dupny soft

Link to post
Share on other sites

Ze 1.7ghz wyciagnie to nie znaczy ze przy zwyklym oc jest leprzy :-> i ten gigabyte i msi tez sie dobre kreca

o gigabyte znalzlem tak na szybko 1550mhz a o msi 1400

a ten test jest tak wiarygodny ze poezja :hahaha:

ja przy max oc mam

33-34 w idlu i 70-72 w testach na 60% fan :menda:

a po za tym jak bys sie troche znal to bys wiedzial ze tych kart nie da sie porownac bo to sa calkiem inne karty tu ci napisalem co z czym porownac :>

1-asus gtx 580directcu II msi gtx 580 lighting Zotac GeForce GTX 580 Extreme Edition Asus Rog gtx 580 matrix

2-Gigabyte GTX 580 SOC - msi gtx 580 twin frozr II -sparkle gtx 580 caliber

3- Referenty gtx 580

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...